Yatırım Destek Ofisleri Trakya’nın Hizmetinde

Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne ve Kırklareli Yatırım Destek Ofislerini 16 Eylül 2010 tarihi itibariyle hizmete soktu.

Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne ve Kırklareli Yatırım Destek Ofislerini 16 Eylül 2010 tarihi itibariyle hizmete soktu. İkişer uzman personelin görev aldığı Yatırım Destek Ofisleri bölgedeki potansiyel yatırımlar açısından büyük önem taşıyor.

Kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek suretiyle yerel potansiyeli harekete geçirerek sürdürülebilir bir kalkınmayı sağlama amacıyla yola çıkan Trakya Kalkınma Ajansı, bu hedef doğrultusunda önemli bir adım daha attı. Bölgenin tamamındaki paydaşlarına fiziki anlamda daha yakın olabilmek için Yatırım Destek Ofislerini faaliyete geçiren Ajans, bu sayede çalışmalarını bölge çapında daha iyi anlatabilme fırsatına da sahip olacak.

Yatırım projelerinde ve yatırımcıların talebi doğrultusunda kendilerine bilgi verecek ve yol gösterecek olan Yatırım Destek Ofislerinde sunulacak hizmetler için hiçbir ücret talep edilmeyecek. Proje eğitimleri, mali ve teknik destek programları ile ilgili kurumlar arasında işbirliğini sağlama amaçlı çalışmaların Edirne ve Kırklareli ayaklarını da koordine edecek olan ofislerden Kırklareli Yatırım Destek Ofisi, Kırklareli Valiliği AB Bürosu’nda, Edirne Yatırım Destek Ofisi ise Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda hizmet verecek.

 

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...