Yatırım Destek Ofisleri Trakya’nın Hizmetinde

Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne ve Kırklareli Yatırım Destek Ofislerini 16 Eylül 2010 tarihi itibariyle hizmete soktu.

Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne ve Kırklareli Yatırım Destek Ofislerini 16 Eylül 2010 tarihi itibariyle hizmete soktu. İkişer uzman personelin görev aldığı Yatırım Destek Ofisleri bölgedeki potansiyel yatırımlar açısından büyük önem taşıyor.

Kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek suretiyle yerel potansiyeli harekete geçirerek sürdürülebilir bir kalkınmayı sağlama amacıyla yola çıkan Trakya Kalkınma Ajansı, bu hedef doğrultusunda önemli bir adım daha attı. Bölgenin tamamındaki paydaşlarına fiziki anlamda daha yakın olabilmek için Yatırım Destek Ofislerini faaliyete geçiren Ajans, bu sayede çalışmalarını bölge çapında daha iyi anlatabilme fırsatına da sahip olacak.

Yatırım projelerinde ve yatırımcıların talebi doğrultusunda kendilerine bilgi verecek ve yol gösterecek olan Yatırım Destek Ofislerinde sunulacak hizmetler için hiçbir ücret talep edilmeyecek. Proje eğitimleri, mali ve teknik destek programları ile ilgili kurumlar arasında işbirliğini sağlama amaçlı çalışmaların Edirne ve Kırklareli ayaklarını da koordine edecek olan ofislerden Kırklareli Yatırım Destek Ofisi, Kırklareli Valiliği AB Bürosu’nda, Edirne Yatırım Destek Ofisi ise Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda hizmet verecek.

 

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...