Yatırım Destek Ofisleri Trakya’nın Hizmetinde

Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne ve Kırklareli Yatırım Destek Ofislerini 16 Eylül 2010 tarihi itibariyle hizmete soktu.

Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne ve Kırklareli Yatırım Destek Ofislerini 16 Eylül 2010 tarihi itibariyle hizmete soktu. İkişer uzman personelin görev aldığı Yatırım Destek Ofisleri bölgedeki potansiyel yatırımlar açısından büyük önem taşıyor.

Kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek suretiyle yerel potansiyeli harekete geçirerek sürdürülebilir bir kalkınmayı sağlama amacıyla yola çıkan Trakya Kalkınma Ajansı, bu hedef doğrultusunda önemli bir adım daha attı. Bölgenin tamamındaki paydaşlarına fiziki anlamda daha yakın olabilmek için Yatırım Destek Ofislerini faaliyete geçiren Ajans, bu sayede çalışmalarını bölge çapında daha iyi anlatabilme fırsatına da sahip olacak.

Yatırım projelerinde ve yatırımcıların talebi doğrultusunda kendilerine bilgi verecek ve yol gösterecek olan Yatırım Destek Ofislerinde sunulacak hizmetler için hiçbir ücret talep edilmeyecek. Proje eğitimleri, mali ve teknik destek programları ile ilgili kurumlar arasında işbirliğini sağlama amaçlı çalışmaların Edirne ve Kırklareli ayaklarını da koordine edecek olan ofislerden Kırklareli Yatırım Destek Ofisi, Kırklareli Valiliği AB Bürosu’nda, Edirne Yatırım Destek Ofisi ise Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda hizmet verecek.

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...