Edirne YDO Basına Tanıtıldı

Edirne YDO Basına Tanıtıldı
Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı Edirne Yatırım Destek Ofisi Edirne Valiliği’nde kamuoyuna tanıtıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Edirne Yatırım Destek Ofisi’nin faaliyete geçmesi dolayısıyla Edirne YDO personeli ile birlikte Edirne Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Sözer’i makamında ziyaret etti.

Edirne Yatırım Destek Ofisi’nin 16 Eylül 2010 tarihinde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası binasındaki ofisinde hizmete girmesinin ardından bu birimde görevlendirilen uzman personel Işık Ocaklı ve Murat Karabacak ile Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün 24 Eylül Cuma günü Edirne Valiliği’ne bir ziyarette bulundu.  Ziyaret sırasında Vali Gökhan Sözer ve Genel Sekreter Üstün, Edirne YDO personelini basına tanıtırken Ajans ve YDOlar hakkında da kısa bilgiler verdiler.

Edirne Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Sözer, kalkınma ajanslarının kuruluş amacının yerel kalkınmayı tesis ederek ulusal kalkınmaya katkıda bulunmak olduğunu belirttiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ‘’Kalkınma ajansları yerel imkan ve motivasyonu, kaynakları, tüm sivil ve resmi kuruluşlarla birlikte kalkınmaya dahil etmektedir. Kalkınma ajansı uygulamaları gelişmiş ülkelerde çok daha eski tarihlerde faaliyete geçmiştir. Ülkemizde de ilk defa başbakanlıkta kalkınma ajansı kurulmuş, daha sonra ülke geneline yayılarak bölge kalkınma ajansları kurulmuştur. Trakya Kalkınma Ajansı da geçen yıl temmuz ayında Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın katılımıyla Tekirdağ merkezli olarak faaliyete geçmiştir.’’   

Trakya Kalkınma Ajansı’nın Ajans merkezi dışında diğer bölge illeri olan Edirne ve Kırklareli’de de yatırım destek ofisleri aracılığıyla bölge halkına doğrudan hizmet vereceğini vurgulayan Vali Sözer, YDOlarda görev yapan personelin kalkınma, tanıtım, planlama ve proje konularında uzman kişiler olduğunu söyledi. Sözer sözlerini Edirne YDO’da göreve başlayan uzman personelin birikimlerini Edirne’nin kalkınması ve gelişmesi yönünde kullanacaklarını ifade ederek tamamladı. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ise Trakya’da proje üretme sayısını artırmayı amaçladıklarını belirterek konuyla ilgili eğitimler verdiklerini, bu eğitimler sayesinde Türkçe olarak üretilen ve daha kolay yazılan projelerle bölgeye heyecan getirmeyi umduklarını söyledi. 

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...