Edirne YDO Basına Tanıtıldı

Edirne YDO Basına Tanıtıldı
Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı Edirne Yatırım Destek Ofisi Edirne Valiliği’nde kamuoyuna tanıtıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Edirne Yatırım Destek Ofisi’nin faaliyete geçmesi dolayısıyla Edirne YDO personeli ile birlikte Edirne Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Sözer’i makamında ziyaret etti.

Edirne Yatırım Destek Ofisi’nin 16 Eylül 2010 tarihinde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası binasındaki ofisinde hizmete girmesinin ardından bu birimde görevlendirilen uzman personel Işık Ocaklı ve Murat Karabacak ile Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün 24 Eylül Cuma günü Edirne Valiliği’ne bir ziyarette bulundu.  Ziyaret sırasında Vali Gökhan Sözer ve Genel Sekreter Üstün, Edirne YDO personelini basına tanıtırken Ajans ve YDOlar hakkında da kısa bilgiler verdiler.

Edirne Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Sözer, kalkınma ajanslarının kuruluş amacının yerel kalkınmayı tesis ederek ulusal kalkınmaya katkıda bulunmak olduğunu belirttiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ‘’Kalkınma ajansları yerel imkan ve motivasyonu, kaynakları, tüm sivil ve resmi kuruluşlarla birlikte kalkınmaya dahil etmektedir. Kalkınma ajansı uygulamaları gelişmiş ülkelerde çok daha eski tarihlerde faaliyete geçmiştir. Ülkemizde de ilk defa başbakanlıkta kalkınma ajansı kurulmuş, daha sonra ülke geneline yayılarak bölge kalkınma ajansları kurulmuştur. Trakya Kalkınma Ajansı da geçen yıl temmuz ayında Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın katılımıyla Tekirdağ merkezli olarak faaliyete geçmiştir.’’   

Trakya Kalkınma Ajansı’nın Ajans merkezi dışında diğer bölge illeri olan Edirne ve Kırklareli’de de yatırım destek ofisleri aracılığıyla bölge halkına doğrudan hizmet vereceğini vurgulayan Vali Sözer, YDOlarda görev yapan personelin kalkınma, tanıtım, planlama ve proje konularında uzman kişiler olduğunu söyledi. Sözer sözlerini Edirne YDO’da göreve başlayan uzman personelin birikimlerini Edirne’nin kalkınması ve gelişmesi yönünde kullanacaklarını ifade ederek tamamladı. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ise Trakya’da proje üretme sayısını artırmayı amaçladıklarını belirterek konuyla ilgili eğitimler verdiklerini, bu eğitimler sayesinde Türkçe olarak üretilen ve daha kolay yazılan projelerle bölgeye heyecan getirmeyi umduklarını söyledi. 

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...