Kırklareli YDO’dan Vali Muşmal’a Ziyaret

Kırklareli YDO’dan Vali Muşmal’a Ziyaret
Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi, Vali Muammer Muşmal’ı ziyaret etti.

Trakya Kalkınma Ajansı, Kırklareli Yatırım Destek Ofisi uzman personeli ve Genel Sekreter Mehmet Gökay Üstün’ün katıldığı Kırklareli Valiliği ziyaretinde Kırklareli YDO’yu kamuoyuna tanıttı. Kırklareli Valisi Muammer Muşmal’ı makamında ziyaret eden Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, beraberindeki Kırklareli YDO personeli Ayşem Batur ve Semiha Ahmet’i basına tanıtırken Ajans ve YDOlar hakkında da bazı bilgiler verdi.

16 Eylül 2010 tarihinde faaliyete geçen Kırklareli Yatırım Destek Ofisi’nde görevli uzman personel ile birlikte Kırklareli Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Muammer Muşmal’ı ziyaret eden Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Vali Muşmal’a Ajansın bugüne kadarki faaliyetleriyle ilgili kısa bir bilgilendirmede bulundu. Üstün daha sonra basın mensuplarına Ajans ve YDOların yapısı ile Kırklareli YDO hakkında bilgiler verdi.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek suretiyle yerel potansiyeli harekete geçirerek bölgede sürdürülebilir bir kalkınmayı sağlama amacıyla yola çıktığını ifade eden Mehmet Gökay Üstün, ‘’Bölgemizin tamamındaki paydaşlarımıza fiziki anlamda daha yakın olabilmek için Yatırım Destek Ofislerimizi faaliyete geçirmiş bulunuyoruz. Bölge illerimizdeki potansiyel yatırımlar açısından büyük önem taşıyan Yatırım Destek Ofislerimiz 16 Eylül 2010 tarihinde Edirne ve Kırklareli il merkezlerinde hizmete girmiştir. Ajansımız uzman personelinden Ayşem Batur ve Semiha Ahmet’in görevlendirilmiş olduğu Kırklareli Yatırım Destek Ofisi, Kırklareli Valiliği içerisinde yer alan AB Bürosunda hizmet vermektedir. Alanlarında uzman ikişer personelimizin görevlendirildiği Yatırım Destek Ofislerimiz Ajans merkezimiz olan Tekirdağ ili dışındaki yatırımcıların ve diğer paydaşlarımızın bizlere çok daha rahat ulaşabilmelerine imkan sağlamayı amaçlamaktadır.’’ şeklinde konuştu.

Yatırım Destek Ofislerinin yatırımcıların talebi doğrultusunda kendilerine bilgi verecek ve yol gösterecek olduğunu belirten Genel Sekreter Üstün, buralarda sunulacak hizmetler için hiçbir ücret talep edilmeyeceğinin altını çizdi. Üstün açıklamalarını şu sözlerle tamamladı: ‘’Yatırım Destek Ofisleri, Ajans merkezinden yürütülecek olan proje eğitimleri, mali ve teknik destek programları ile ilgili kurumlar arasında işbirliğini sağlama amaçlı çalışmaların Edirne ve Kırklareli ayaklarını da koordine edecektir. Bölgemizde yapılacak yatırımlara kolaylık sağlamak amacıyla ofislerimizdeki uzman personel sayısı da ileriki dönemde ihtiyaca göre artırılabilecektir.’’

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli YDO’dan Vali Muşmal’a ZiyaretKırklareli YDO’dan Vali Muşmal’a Ziyaret

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...