Trakyaka’dan Kırklareli’de Proje Hazırlama Eğitimi

Trakyaka’dan Kırklareli’de Proje Hazırlama Eğitimi
Eklenme Tarihi: 6 Ekim 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli’de proje hazırlama eğitimi verdi

Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli’de proje hazırlama eğitimi verdi. Ajansın hazırlıklarını sürdürdüğü hibe programları öncesinde proje hazırlamaya yönelik verdiği eğitimlerin Kırklareli ayağı 30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi.

Kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinin kurumsal kapasitelerinin artırılmasına yönelik olarak Trakya Kalkınma Ajansı tarafından verilen proje hazırlama eğitimlerinin Kırklareli’deki bölümü tamamlandı. İki ayrı katılımcı grubuna birer gün süreyle verilen eğitimler 30 Eylül Perşembe ve 1 Ekim Cuma günü Kırklareli Ticaret Borsası’nda gerçekleşti.

Kısa bir süre önce faaliyete geçen Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi’nde görevli uzman personel Ayşem Batur ve Semiha Ahmet tarafından verilen proje hazırlama eğitimlerine ilgi büyük oldu. Eğitimlerin ilk gününe kamu, özel sektör ve sivil toplum temsilcilerinden oluşan 17 kişilik bir grup katılırken ikinci günkü eğitime yine farklı kesimlerden 21 isim iştirak etti. Trakya Kalkınma Ajansı’nın tanıtımı ve genel proje döngüsü yönetimi ile başlayan eğitimler mali destek başvuru formu ve ilgili belgelerin doldurulması konularıyla tamamlandı. Benzer eğitimlerin ileriki dönemlerde de sürmesi planlanıyor.

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka’dan Kırklareli’de Proje Hazırlama Eğitimi Trakyaka’dan Kırklareli’de Proje Hazırlama Eğitimi

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...