Kırklareli Belediyesi Ziyareti

Kırklareli Belediyesi Ziyareti
Eklenme Tarihi: 16 Ekim 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan´ı ziyaret etti.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve Kırklareli Yatırım Destek Ofisi uzman personeli Ayşem Batur ile Semiha Ahmet, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’ı makamında ziyaret etti. 12 Ekim Salı günü saat 14.30’da gerçekleşen ziyarette Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Tuna Soykan ile Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş da hazır bulundu.

Kırklareli Yatırım Destek Ofisi ve Ajans faaliyetleriyle ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulunulmak üzere Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Kırklareli Belediye Başkanı ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Cavit Çağlayan’a makamında bir ziyaret gerçekleştirildi. Misafirlerini ağırlayan Başkan Çağlayan, basına yaptığı açıklamada Trakya Kalkınma Ajansı sayesinde Kırklareli’de proje üretimi konusunda önemli adımlar atılacağını ifade ederken Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün de özellikle verecekleri hibe destekleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kısa süre içerisinde çıkacakları proje teklifleri sonrasında 12-15 milyon TL civarında bir kaynağı başarılı proje sahiplerinin hizmetine sunacaklarını söyleyen Üstün, bu kaynağın eşit olarak dağıtılabilmesi için tüm ilçeleri tek tek gezerek bilgilendirmeler yapacaklarını belirtti.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın yakın zamanda yaklaşık 10 uzman ve 3 destek personel alımı yapacağını söyleyen Genel Sekreter Mehmet Gökay Üstün, üniversite mezunlarının iş konusunda kamuya karşı olan önyargısının Kalkınma Ajansları gibi iyi pozisyonlar ve maaşlar sunan kurumlar sayesinde değişeceğini ifade etti. Yatırım Destek Ofisleri konusunda da bilgiler veren Üstün, ofislerin projelerin tanıtılması, bu konuda gelecek soruların cevaplanması ve proje sahiplerine destek verilmesinde önemli rol oynayacağını söyledi. YDO’ların yatırım ve yatırımcıyı destekleme faaliyetleri dışında Ajans merkezinin organize edeceği tüm fiilleri iller bazında uygulayacaklarını belirten Üstün, burada görevli personelin çok yoğun bir tempoyla çalışacaklarının altını çizdi.

Basın mensuplarının Trakya’da girişimcilikle ilgili yönelttikleri soru üzerine bölgede bu konuda büyük zayıflık olduğunu söyleyen Mehmet Gökay Üstün, şirket kurma, ortaklık yaparak büyüme, marka oluşturup ülke çapında işler yapma konusunda geride kalındığını belirtti. Üstün, bu eksikliği gidermek üzere meslek örgütlerini harekete geçirmeyi ve özellikle üniversite öğrencilerini kendi işlerini kurma hususunda cesaretlendirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...