Kırklareli Belediyesi Ziyareti

Kırklareli Belediyesi Ziyareti
Eklenme Tarihi: 16 Ekim 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan´ı ziyaret etti.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve Kırklareli Yatırım Destek Ofisi uzman personeli Ayşem Batur ile Semiha Ahmet, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’ı makamında ziyaret etti. 12 Ekim Salı günü saat 14.30’da gerçekleşen ziyarette Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Tuna Soykan ile Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş da hazır bulundu.

Kırklareli Yatırım Destek Ofisi ve Ajans faaliyetleriyle ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulunulmak üzere Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Kırklareli Belediye Başkanı ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Cavit Çağlayan’a makamında bir ziyaret gerçekleştirildi. Misafirlerini ağırlayan Başkan Çağlayan, basına yaptığı açıklamada Trakya Kalkınma Ajansı sayesinde Kırklareli’de proje üretimi konusunda önemli adımlar atılacağını ifade ederken Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün de özellikle verecekleri hibe destekleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kısa süre içerisinde çıkacakları proje teklifleri sonrasında 12-15 milyon TL civarında bir kaynağı başarılı proje sahiplerinin hizmetine sunacaklarını söyleyen Üstün, bu kaynağın eşit olarak dağıtılabilmesi için tüm ilçeleri tek tek gezerek bilgilendirmeler yapacaklarını belirtti.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın yakın zamanda yaklaşık 10 uzman ve 3 destek personel alımı yapacağını söyleyen Genel Sekreter Mehmet Gökay Üstün, üniversite mezunlarının iş konusunda kamuya karşı olan önyargısının Kalkınma Ajansları gibi iyi pozisyonlar ve maaşlar sunan kurumlar sayesinde değişeceğini ifade etti. Yatırım Destek Ofisleri konusunda da bilgiler veren Üstün, ofislerin projelerin tanıtılması, bu konuda gelecek soruların cevaplanması ve proje sahiplerine destek verilmesinde önemli rol oynayacağını söyledi. YDO’ların yatırım ve yatırımcıyı destekleme faaliyetleri dışında Ajans merkezinin organize edeceği tüm fiilleri iller bazında uygulayacaklarını belirten Üstün, burada görevli personelin çok yoğun bir tempoyla çalışacaklarının altını çizdi.

Basın mensuplarının Trakya’da girişimcilikle ilgili yönelttikleri soru üzerine bölgede bu konuda büyük zayıflık olduğunu söyleyen Mehmet Gökay Üstün, şirket kurma, ortaklık yaparak büyüme, marka oluşturup ülke çapında işler yapma konusunda geride kalındığını belirtti. Üstün, bu eksikliği gidermek üzere meslek örgütlerini harekete geçirmeyi ve özellikle üniversite öğrencilerini kendi işlerini kurma hususunda cesaretlendirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...