BSH’nin Çerkezköy Fabrikası AR-GE Üssü Olacak

BSH’nin Çerkezköy Fabrikası AR-GE Üssü Olacak
Eklenme Tarihi: 25 Ekim 2010 | Toplam Okunma:
BSH Ev Aletleri Grubu, Çerkezköy’deki fabrikasını AR-Ge üssü haline getirmeye hazırlanıyor.

BSH Ev Aletleri Grubu, Çerkezköy’deki fabrikasını AR-Ge üssü haline getirmeye hazırlanıyor. Grubun dünya CEO’su Dr. Kurt-Ludwig Gutberlet, yaptığı açıklamada araştırma geliştirme faaliyetleri konusunda hedeflerinin Çerkezköy’deki üretim tesislerini aynı zamanda bir AR-GE üssü olarak kullanmak olduğunu ifade etti.

Dünyadaki en iyi fabrikalarının Çerkezköy’de bulunduğunu belirten BSH Grup CEO’su Gutberlet, Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edeceklerini söylerken en önemli hedeflerinin fabrikalarını bir AR-GE üssü haline getirmek olduğunu açıkladı. Türkiye’de AR-GE bölümünde çalışan 80 mühendisleri bulunduğunu söyleyen Gutberlet, bu sayının kısa zamanda 175’e çıkarılacağını belirtti. Türkiye’nin yakın gelecekte beyaz eşya üretiminde Avrupa lideri olacağının altını çizen Gutberlet, ülkemizin bu alanda büyük potansiyele sahip olduğunu hatırlattı.

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...