Trakyaka’dan 13,5 Milyonluk Hibe Desteği

Trakyaka’dan 13,5 Milyonluk Hibe Desteği
Eklenme Tarihi: 25 Ekim 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı, ürettiği stratejiler doğrultusunda ilk mali destek programlarını uygulamaya koydu.

Kurulduğu günden itibaren kurumsallaşma ve Bölge Planı çalışmalarına yoğunlaşan Trakya Kalkınma Ajansı, bu süreçte ürettiği stratejiler doğrultusunda ilk mali destek programlarını uygulamaya koydu. KOBİ’lerin, kamu kurumlarının ve sivil toplum örgütlerinin projelerine yönelik verilecek desteklerle ilgili olarak 18 Ekim 2010 Pazartesi günü saat 11.30’da Edirne Valiliği Toplantı Salonu’nda bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Edirne Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Sözer, Edirne Valiliği’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısında basın mensuplarına Ajansın mali destek programlarıyla ilgili bilgiler verdi. Sözer, destek programlarının ulusal ve bölgesel düzeyde başta istihdam ve gelir dağılımı olmak üzere ekonomik ve sosyal göstergelerin iyileştirilmesine, bölgeler arası ve bölge içi gelişmişlik farklarının azaltılmasına ve dolayısıyla ülkenin topyekün refahının artırılması ve istikrarının pekiştirilmesine olumlu katkılar sağlayacağını söyledi.

Vali Sözer, kurumsallaşma ve alt yapı çalışmalarını tamamlayan Ajansın, kurumsal kimliğini kazandıktan sonra bölgesel kalkınma planını da hazırladığını ifade etti. Planlamayla stratejik önceliklerin, ihtiyaçların ve tercihlerin belirlendiğini söyleyen Vali Sözer, ‘’Bundan sonra hem bölgesel hem de ulusal plan çerçevesinde faaliyet ve çalışmalar yürütülecektir. Planların tamamlanmasından sonra teklif çağrıları aşamasına gelinmiştir. Trakya Kalkınma Ajansı teklif çağrılarına bugün itibariyle çıkmıştır. Çağrı programı 3 Aralık 2010 tarihinde sona erecektir’’ şeklinde konuştu. Mali destekler için ilk etapta 13,5 milyon TL ayırdıklarını belirten Vali Gökhan Sözer, gelecek projelerin gerçekçi olması gerektiğini, gerekli kriterleri taşımayan projelerin bağımsız değerlendiricilerin incelemesini geçemeyeceğini ve mali destek alamayacağını hatırlattı.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ise hibe destek programı kapsamında KOBİ´lerin kar amacı güden projelerine 9, kar amacı gütmeyen projelerine 2 milyon lira olmak üzere 11 milyon lira yatırım desteği vereceklerini ifade etti. Altyapı projeleri için de 2,5 milyon liralık karşılıksız destek sağlayacaklarını söyleyen Üstün, kar amacı güden projelere yüzde 50, kar amacı gütmeyen projelere de yüzde 75´e varan mali destek sağlayacaklarını belirtti. Mehmet Gökay Üstün, Trakya bölgesinde mali destek programlarını anlatmak için tüm ilçelerde bilgilendirme toplantıları düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın mali destek programlarından yararlanmak üzere proje teklifinde bulunmak isteyenler programlarla ilgili detaylı bilgilere ve başvuru koşullarına Ajansın www.trakyaka.org.tr adresli internet sitesinden yayınlanan ‘Başvuru Rehberleri’nden ulaşabiliyor. 

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...