Mali Destek Bilgilendirme Toplantıları

Mali Destek Bilgilendirme Toplantıları
Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2010 | Toplam Okunma:
Trakyaka mali destek programlarıyla ilgili bölge çapında bilgilendirme toplantıları düzenliyor.

Trakya Kalkınma Ajansı mali destek programları ile ilgili olarak bölge çapında bilgilendirme toplantıları düzenliyor. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ il ve ilçe merkezlerinde düzenlenecek olan toplantılarda hibe programları ile ilgili ayrıntılı bilgiler verilecek. Söz konusu toplantıların ilki 26 Ekim Salı günü Tekirdağ Valiliği Kültür Merkezi’nde yapılacak. Edirne ve Kırklareli il merkezlerindeki toplantılar ise 27 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2010 yılı mali destek programlarıyla ilgili olarak bölge çapındaki tüm il ve ilçe merkezlerinde bilgilendirme toplantıları düzenleniyor. Toplantıların ilki 26 Ekim Salı günü saat 09.30’da Tekirdağ Valiliği Kültür Merkezi’nde, ikincisi 27 Ekim Çarşamba günü saat 09.30’da Kırklareli Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda, üçüncüsü ise aynı gün saat 14.00’te Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. İlçe merkezlerindeki bilgilendirme toplantıları ise 1-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.

2010 yılı mali destek programları kapsamında Rekabet Gücünün Arttırılması Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı başlıklarında proje teklif çağrılarına çıkan Trakya Kalkınma Ajansı, bu programlar dahilinde toplam 13,5 milyon TL hibe desteği sağlıyor. Bu kapsamda bölgede faaliyet gösteren ve büyük bölümü KOBİ niteliğinde olan işletmelerin üretim ve hizmet kalitesinin artırılması amacıyla ‘Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı’ ile başarılı projelere toplam 11 milyon TL destek verilecek. Bölgedeki kentsel ve kırsal alanların yaşam koşullarının iyileştirilmesi için planlı altyapı gelişiminin sağlanmasına yönelik projelere ise ‘Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’ kapsamında 2,5 milyon TL hibe imkanı sağlanacak.

 

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...