Mali Destek Bilgilendirme Toplantıları

Mali Destek Bilgilendirme Toplantıları
Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2010 | Toplam Okunma:
Trakyaka mali destek programlarıyla ilgili bölge çapında bilgilendirme toplantıları düzenliyor.

Trakya Kalkınma Ajansı mali destek programları ile ilgili olarak bölge çapında bilgilendirme toplantıları düzenliyor. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ il ve ilçe merkezlerinde düzenlenecek olan toplantılarda hibe programları ile ilgili ayrıntılı bilgiler verilecek. Söz konusu toplantıların ilki 26 Ekim Salı günü Tekirdağ Valiliği Kültür Merkezi’nde yapılacak. Edirne ve Kırklareli il merkezlerindeki toplantılar ise 27 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2010 yılı mali destek programlarıyla ilgili olarak bölge çapındaki tüm il ve ilçe merkezlerinde bilgilendirme toplantıları düzenleniyor. Toplantıların ilki 26 Ekim Salı günü saat 09.30’da Tekirdağ Valiliği Kültür Merkezi’nde, ikincisi 27 Ekim Çarşamba günü saat 09.30’da Kırklareli Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda, üçüncüsü ise aynı gün saat 14.00’te Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. İlçe merkezlerindeki bilgilendirme toplantıları ise 1-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.

2010 yılı mali destek programları kapsamında Rekabet Gücünün Arttırılması Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı başlıklarında proje teklif çağrılarına çıkan Trakya Kalkınma Ajansı, bu programlar dahilinde toplam 13,5 milyon TL hibe desteği sağlıyor. Bu kapsamda bölgede faaliyet gösteren ve büyük bölümü KOBİ niteliğinde olan işletmelerin üretim ve hizmet kalitesinin artırılması amacıyla ‘Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı’ ile başarılı projelere toplam 11 milyon TL destek verilecek. Bölgedeki kentsel ve kırsal alanların yaşam koşullarının iyileştirilmesi için planlı altyapı gelişiminin sağlanmasına yönelik projelere ise ‘Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’ kapsamında 2,5 milyon TL hibe imkanı sağlanacak.

 

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...