Mali Destek Bilgilendirme Toplantıları

Mali Destek Bilgilendirme Toplantıları
Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2010 | Toplam Okunma:
Trakyaka mali destek programlarıyla ilgili bölge çapında bilgilendirme toplantıları düzenliyor.

Trakya Kalkınma Ajansı mali destek programları ile ilgili olarak bölge çapında bilgilendirme toplantıları düzenliyor. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ il ve ilçe merkezlerinde düzenlenecek olan toplantılarda hibe programları ile ilgili ayrıntılı bilgiler verilecek. Söz konusu toplantıların ilki 26 Ekim Salı günü Tekirdağ Valiliği Kültür Merkezi’nde yapılacak. Edirne ve Kırklareli il merkezlerindeki toplantılar ise 27 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2010 yılı mali destek programlarıyla ilgili olarak bölge çapındaki tüm il ve ilçe merkezlerinde bilgilendirme toplantıları düzenleniyor. Toplantıların ilki 26 Ekim Salı günü saat 09.30’da Tekirdağ Valiliği Kültür Merkezi’nde, ikincisi 27 Ekim Çarşamba günü saat 09.30’da Kırklareli Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda, üçüncüsü ise aynı gün saat 14.00’te Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. İlçe merkezlerindeki bilgilendirme toplantıları ise 1-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.

2010 yılı mali destek programları kapsamında Rekabet Gücünün Arttırılması Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı başlıklarında proje teklif çağrılarına çıkan Trakya Kalkınma Ajansı, bu programlar dahilinde toplam 13,5 milyon TL hibe desteği sağlıyor. Bu kapsamda bölgede faaliyet gösteren ve büyük bölümü KOBİ niteliğinde olan işletmelerin üretim ve hizmet kalitesinin artırılması amacıyla ‘Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı’ ile başarılı projelere toplam 11 milyon TL destek verilecek. Bölgedeki kentsel ve kırsal alanların yaşam koşullarının iyileştirilmesi için planlı altyapı gelişiminin sağlanmasına yönelik projelere ise ‘Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’ kapsamında 2,5 milyon TL hibe imkanı sağlanacak.

 

  Yükleniyor...