Kırklareli Bilgilendirme Toplantısı

Kırklareli Bilgilendirme Toplantısı
Eklenme Tarihi: 3 Kasım 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı Mali Destek Programlarını Kırklareli´de tanıttı.

Kırklareli Ticaret Borsası Konferans Salonu 27 Ekim 2010 Çarşamba günü Trakya Kalkınma Ajansı Mali Destek Programları Bilgilendirme Toplantısına ev sahipliği yaptı. Saat 9.30’da başlayan toplantıda Trakya Kalkınma Ajansı tarafından bölgede rekabet gücünün artırılması ve altyapının planlı gelişiminin sağlanması hedefi doğrultusunda hazırlanan ‘Rekabet Gücünün Artırılması’ ve ‘Küçük Ölçekli Altyapı’ mali destek programları tanıtıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, yaptığı açılış konuşmasında, verecekleri mali destekler aracılığıyla Trakya Bölgesinde proje yazma kültürünü teşvik edeceklerini belirterek “Trakya Kalkınma Ajansı’nın hibe programları Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da proje yazma kültürünün oluşturulması için uygun bir fırsat. Proje hazırlayacaklar için başlangıç noktası kendi fikirlerini üretmeleri. Daha sonra Ajansın uzman kadrosu zaten kendilerine her türlü teknik desteği sağlayacak.’’ dedi.

Üstün’ün ardından kürsüye gelen Kırklareli Valisi Muammer Muşmal da bölgedeki plansız sanayileşmeye dikkat çekerek Trakya Kalkınma Ajansı’nın planlı kalkınma ve gelişme stratejilerinin önemini vurguladı. Sanayicilerin, çevre örgütlerinin ve ilgili tüm kuruluşların Ajans koordinasyonunda çevreye duyarlı bir kalkınma için çalışmaları gerektiğini belirten Muşmal, Kırklarelilileri hibe programlarından azami ölçüde yararlanmak üzere proje hazırlamaya davet etti.

Açılış konuşmalarının ardından Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanı Selçuk Mutlu tarafından ‘Rekabet Gücünün Artırılması’ ve ‘Küçük Ölçekli Altyapı’ mali destek programlarının sunumları yapıldı. Çeşitli kurumlardan temsilcilerin katılım gösterdiği bilgilendirme toplantısı bu sunumların sunumun akabinde soru cevap kısmıyla sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli Bilgilendirme Toplantısı

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...