Mali Desteklerde Proje Teslim Süresi Uzatıldı

Mali Desteklerde Proje Teslim Süresi Uzatıldı
Eklenme Tarihi: 24 Kasım 2010 | Toplam Okunma:
Mali Destek Programlarında son başvuru tarihi 31 Aralık Cuma gününe dek uzatıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı 2010 Yılı Mali Destek Programlarında 3 Aralık 2010 olarak açıklanan son başvuru tarihi 31 Aralık Cuma gününe dek uzatıldı. Böylece Ajansın hibelerinden yararlanmak isteyenlere projelerini hazırlamaları için yaklaşık bir aylık ek süre tanınmış oldu.

18 Ekim 2010 tarihinde ‘Küçük Ölçekli Altyapı’ ve ‘Rekabet Gücünün Arttırılması’ başlıklı iki mali destek programı için proje çağrısına çıkan Trakya Kalkınma Ajansı, proje kabul tarihini 31 Aralık’a uzattı. Söz konusu hibelerden yararlanmak üzere proje yazmak isteyen fakat hazırlıklarını son başvuru tarihine dek tamamlama konusunda endişe yaşayanlara müjdeli haber Ajansın Kasım Ayı Yönetim Kurulu Toplantısından geldi. Toplantıda alınan karara göre proje sahipleri, desteklerden yararlanmak için başvurularını yıl sonuna dek yapabilecekler.

KOBİ’lerin, kamu kurumlarının ve sivil toplum örgütlerinin üreteceği projelerden başarılı bulunanlara 13,5 milyon liralık hibe dağıtacak olan Trakya Kalkınma Ajansı, proje teslim süresini uzatarak nitelikli başvuru sayısını artırmayı amaçlıyor. Bölgede proje üretme kültürünü artırmayı öncelikli hedefleri olarak belirlediklerini söyleyen Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, bu doğrultuda paydaşlarına her türlü kolaylığı sağlamaya çalıştıklarını belirtti. Üstün, bu amaçla Trakya çapında ücretsiz proje hazırlama eğitimleri düzenlediklerini hatırlatırken gelen talepleri de dikkate alarak hibeler için son başvuru tarihini uzatma kararı aldıklarını söyledi. Genel Sekreter Üstün, tanınan bu ek süre sayesinde daha fazla sayıda proje sahibine mali desteklerden yararlanmak için başvuru imkanı sunduklarını ifade etti. 

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...