Mali Desteklerde Proje Teslim Süresi Uzatıldı

Mali Desteklerde Proje Teslim Süresi Uzatıldı
Eklenme Tarihi: 24 Kasım 2010 | Toplam Okunma:
Mali Destek Programlarında son başvuru tarihi 31 Aralık Cuma gününe dek uzatıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı 2010 Yılı Mali Destek Programlarında 3 Aralık 2010 olarak açıklanan son başvuru tarihi 31 Aralık Cuma gününe dek uzatıldı. Böylece Ajansın hibelerinden yararlanmak isteyenlere projelerini hazırlamaları için yaklaşık bir aylık ek süre tanınmış oldu.

18 Ekim 2010 tarihinde ‘Küçük Ölçekli Altyapı’ ve ‘Rekabet Gücünün Arttırılması’ başlıklı iki mali destek programı için proje çağrısına çıkan Trakya Kalkınma Ajansı, proje kabul tarihini 31 Aralık’a uzattı. Söz konusu hibelerden yararlanmak üzere proje yazmak isteyen fakat hazırlıklarını son başvuru tarihine dek tamamlama konusunda endişe yaşayanlara müjdeli haber Ajansın Kasım Ayı Yönetim Kurulu Toplantısından geldi. Toplantıda alınan karara göre proje sahipleri, desteklerden yararlanmak için başvurularını yıl sonuna dek yapabilecekler.

KOBİ’lerin, kamu kurumlarının ve sivil toplum örgütlerinin üreteceği projelerden başarılı bulunanlara 13,5 milyon liralık hibe dağıtacak olan Trakya Kalkınma Ajansı, proje teslim süresini uzatarak nitelikli başvuru sayısını artırmayı amaçlıyor. Bölgede proje üretme kültürünü artırmayı öncelikli hedefleri olarak belirlediklerini söyleyen Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, bu doğrultuda paydaşlarına her türlü kolaylığı sağlamaya çalıştıklarını belirtti. Üstün, bu amaçla Trakya çapında ücretsiz proje hazırlama eğitimleri düzenlediklerini hatırlatırken gelen talepleri de dikkate alarak hibeler için son başvuru tarihini uzatma kararı aldıklarını söyledi. Genel Sekreter Üstün, tanınan bu ek süre sayesinde daha fazla sayıda proje sahibine mali desteklerden yararlanmak için başvuru imkanı sunduklarını ifade etti. 

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...