Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2010 | Toplam Okunma:
Trakya Kalkınma Ajansı, Kalkınma Kurulu’nun 2010 yılındaki ikinci toplantısını 9 Aralık Perşembe günü Kırklareli’de gerçekleştirdi.

Trakya Kalkınma Ajansı, bölgesel gelişme hedefine yönelik olarak bölgedeki kamu kurum ve kuruluşları, özel kesim, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve yerel yönetimler arasında işbirliğini geliştirme amacını taşıyan Kalkınma Kurulu’nun 2010 yılındaki ikinci toplantısını 9 Aralık Perşembe günü Kırklareli’de gerçekleştirdi.

Bölgedeki çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri temsilcilerinden oluşan Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu’nun üyeleri 9 Aralık 2010 Perşembe günü Kırklareli Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda bir araya geldi. Ajansın faaliyetlerini görüşmek, değerlendirmek ve yönetim kuruluna tavsiyelerde bulunmak üzere toplanan Kalkınma Kurulu, toplantı gündemi doğrultusunda 10.00-17.30 saatleri arasında yoğun bir çalışma gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kırklareli Valisi Muammer Muşmal’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından Ajans uzman personeli Mehmet Karaman’ın mali destek programları hakkındaki sunumuyla sürdü. Daha sonra Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, 2010 Yılı I.Dönem Faaliyet Raporu ve 2010 Yılı ikinci dönem çalışmaları ile hibe programı hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Kurul üyelerinin görüşlerinin alınmasını takiben toplantı, proje fikirleri çalışması ile dilek ve temenniler bölümünün ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Toplantısı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...