BM Kadınlar Kalkınma Fonu Hibe Duyurusu

BM Kadınlar Kalkınma Fonu Hibe Duyurusu
Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2010 | Toplam Okunma:
Birleşmiş Milletler Kadınlar Kalkınma Fonu ulusal ölçekli projelere 100 bin ila 1 milyon ABD doları miktarında değişen hibe desteği sağlıyor

Kısa adı UNIFEM olan Birleşmiş Milletler Kadınlar Kalkınma Fonu ulusal ölçekli projelere 100 bin ila 1 milyon ABD doları miktarında değişen hibe desteği sağlıyor. Desteğin temel amacını kadına yönelik şiddetin önlenmesi oluşturuyor. Program; ulusal veya yerel düzeyde faaliyet gösteren kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, araştırma merkezleri ve kadınlara yönelik faaliyet gösteren kuruluşların başvurularına açık durumdadır (Gerçek kişiler programa başvuruda bulunamaz). Tüm başvuruların internet yoluyla online (başvuru formu programın internet sitesinde 3-20 Ocak arası yer alacak; posta, e-mail ve faks ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir) olarak İngilizce, Fransızca ya da İspanyolca dillerinde yapılacağı program için son başvuru tarihi ise 20 Ocak 2011 olarak belirtildi. İki elemeli değerlendirme sistemi sonucu başarılı görülen projeler 2011 yılında Temmuz ayından itibaren hibelerini alarak uygulama aşamasına başlayacaklardır.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda onaylanıp uygulamaya girdiği 1996 yılından beri, UNIFEM’in yardım fonlarıyla 124 ülkedeki 317 farklı projeye 60 milyon ABD dolarının üzerinde destek aldı. 2011 yılı için duyuruların Kasım’daki ilanına müteakip Ocak ayında başvuru süreci olacaktır. Projenin minimum bütçesi 100.000 ABD doları olması ve uygulama süresi 2 ila 3 yıl gibi bir süreyi kapsaması gerekmektedir. Özellikle ülkemizin de önemli sorunları arasında yer alan kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi için Birleşmiş Milletler tarafından yürütülen çalışmalar geçmişten beri hükümetleri bu alanda adımlar atmaya teşvik ediyor. Ancak yalnızca hükümetler nezdinde değil sivil toplum kuruluşları; dernekler, çeşitli organizasyonlar, inisiyatifler gibi pek çok farklı aktörü de bu konuda adım atmaya ve sorumluluk üstlenmeye davet ediyor. Bu kapsamda Birleşmiş Milletler Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Yardım Programı her yıl proje bazında bu oluşumlara hibe desteği sağlıyor.

Başvurular 3-20 Ocak tarihleri arasında aşağıda adresten online olarak yapılacaktır

http://www.unifem.org/gender_issues/violence_against_women/trust_fund_guidelines.php

Online başvuru süreci ile ilgili sorularınızı e-mail yoluyla iletebilirsiniz

untf-evaw@unifem.org

DİĞER DUYURULAR

2018 Yılı Mali Destek Programları Son Başvuru Tarihi Değişikliği14 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilan edilen İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programının son başvuru tarihleri değişmiştir. BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir. 2018 Yılı Bağımsız Değerlendirici İlanı29 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Küçük Ölçekli Altyapı ve İktisadi Kalkınma Mali Destek Programlarını ilan etmiştir. Söz konusu mali destek programları kapsamında başvurusu yapılacak projelerin, başvuru rehberinde belirtilecek esaslara göre teknik ve mali değerlendirmesini yapmak üzere bağımsız değerlendiriciler görevlendirilecektir. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SINAVI İLANI15 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından, 25.01.2006 tarih ve 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile buna istinaden yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR21 Düzey 2 Bölgesinin (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, öğrenmeye ve kendisini geliştirmeye açık, kendine güvenen ve iletişime açık, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı düşünen, üretken, yenilikçi, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan 6 Uzman ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI13 Aralık 2017Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete´de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR 83 Bölgesi (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) illerinin kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünme kabiliyetine sahip, takım çalışmasına yatkın, özgüven sahibi, iletişime açık, pozitif düşünen, sorumluluk alabilen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek,seyahat engeli olmayan,bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim, 6(altı) Uzman Personelile 1 (bir) iç denetçialımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...