BM Kadınlar Kalkınma Fonu Hibe Duyurusu

BM Kadınlar Kalkınma Fonu Hibe Duyurusu
Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2010 | Toplam Okunma:
Birleşmiş Milletler Kadınlar Kalkınma Fonu ulusal ölçekli projelere 100 bin ila 1 milyon ABD doları miktarında değişen hibe desteği sağlıyor

Kısa adı UNIFEM olan Birleşmiş Milletler Kadınlar Kalkınma Fonu ulusal ölçekli projelere 100 bin ila 1 milyon ABD doları miktarında değişen hibe desteği sağlıyor. Desteğin temel amacını kadına yönelik şiddetin önlenmesi oluşturuyor. Program; ulusal veya yerel düzeyde faaliyet gösteren kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, araştırma merkezleri ve kadınlara yönelik faaliyet gösteren kuruluşların başvurularına açık durumdadır (Gerçek kişiler programa başvuruda bulunamaz). Tüm başvuruların internet yoluyla online (başvuru formu programın internet sitesinde 3-20 Ocak arası yer alacak; posta, e-mail ve faks ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir) olarak İngilizce, Fransızca ya da İspanyolca dillerinde yapılacağı program için son başvuru tarihi ise 20 Ocak 2011 olarak belirtildi. İki elemeli değerlendirme sistemi sonucu başarılı görülen projeler 2011 yılında Temmuz ayından itibaren hibelerini alarak uygulama aşamasına başlayacaklardır.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda onaylanıp uygulamaya girdiği 1996 yılından beri, UNIFEM’in yardım fonlarıyla 124 ülkedeki 317 farklı projeye 60 milyon ABD dolarının üzerinde destek aldı. 2011 yılı için duyuruların Kasım’daki ilanına müteakip Ocak ayında başvuru süreci olacaktır. Projenin minimum bütçesi 100.000 ABD doları olması ve uygulama süresi 2 ila 3 yıl gibi bir süreyi kapsaması gerekmektedir. Özellikle ülkemizin de önemli sorunları arasında yer alan kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi için Birleşmiş Milletler tarafından yürütülen çalışmalar geçmişten beri hükümetleri bu alanda adımlar atmaya teşvik ediyor. Ancak yalnızca hükümetler nezdinde değil sivil toplum kuruluşları; dernekler, çeşitli organizasyonlar, inisiyatifler gibi pek çok farklı aktörü de bu konuda adım atmaya ve sorumluluk üstlenmeye davet ediyor. Bu kapsamda Birleşmiş Milletler Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Yardım Programı her yıl proje bazında bu oluşumlara hibe desteği sağlıyor.

Başvurular 3-20 Ocak tarihleri arasında aşağıda adresten online olarak yapılacaktır

http://www.unifem.org/gender_issues/violence_against_women/trust_fund_guidelines.php

Online başvuru süreci ile ilgili sorularınızı e-mail yoluyla iletebilirsiniz

untf-evaw@unifem.org

DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...