BM Kadınlar Kalkınma Fonu Hibe Duyurusu

BM Kadınlar Kalkınma Fonu Hibe Duyurusu
Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2010 | Toplam Okunma:
Birleşmiş Milletler Kadınlar Kalkınma Fonu ulusal ölçekli projelere 100 bin ila 1 milyon ABD doları miktarında değişen hibe desteği sağlıyor

Kısa adı UNIFEM olan Birleşmiş Milletler Kadınlar Kalkınma Fonu ulusal ölçekli projelere 100 bin ila 1 milyon ABD doları miktarında değişen hibe desteği sağlıyor. Desteğin temel amacını kadına yönelik şiddetin önlenmesi oluşturuyor. Program; ulusal veya yerel düzeyde faaliyet gösteren kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, araştırma merkezleri ve kadınlara yönelik faaliyet gösteren kuruluşların başvurularına açık durumdadır (Gerçek kişiler programa başvuruda bulunamaz). Tüm başvuruların internet yoluyla online (başvuru formu programın internet sitesinde 3-20 Ocak arası yer alacak; posta, e-mail ve faks ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir) olarak İngilizce, Fransızca ya da İspanyolca dillerinde yapılacağı program için son başvuru tarihi ise 20 Ocak 2011 olarak belirtildi. İki elemeli değerlendirme sistemi sonucu başarılı görülen projeler 2011 yılında Temmuz ayından itibaren hibelerini alarak uygulama aşamasına başlayacaklardır.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda onaylanıp uygulamaya girdiği 1996 yılından beri, UNIFEM’in yardım fonlarıyla 124 ülkedeki 317 farklı projeye 60 milyon ABD dolarının üzerinde destek aldı. 2011 yılı için duyuruların Kasım’daki ilanına müteakip Ocak ayında başvuru süreci olacaktır. Projenin minimum bütçesi 100.000 ABD doları olması ve uygulama süresi 2 ila 3 yıl gibi bir süreyi kapsaması gerekmektedir. Özellikle ülkemizin de önemli sorunları arasında yer alan kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi için Birleşmiş Milletler tarafından yürütülen çalışmalar geçmişten beri hükümetleri bu alanda adımlar atmaya teşvik ediyor. Ancak yalnızca hükümetler nezdinde değil sivil toplum kuruluşları; dernekler, çeşitli organizasyonlar, inisiyatifler gibi pek çok farklı aktörü de bu konuda adım atmaya ve sorumluluk üstlenmeye davet ediyor. Bu kapsamda Birleşmiş Milletler Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Yardım Programı her yıl proje bazında bu oluşumlara hibe desteği sağlıyor.

Başvurular 3-20 Ocak tarihleri arasında aşağıda adresten online olarak yapılacaktır

http://www.unifem.org/gender_issues/violence_against_women/trust_fund_guidelines.php

Online başvuru süreci ile ilgili sorularınızı e-mail yoluyla iletebilirsiniz

untf-evaw@unifem.org

DİĞER DUYURULAR

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI16 Mayıs 2018Aydın, Denizli ve Muğla illerini kapsayan Güney Ege Kalkınma Ajansı, 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; 1(bir) İç Denetçi, 1 (bir) Hukuk Müşavirliği Hizmetinden Sorumlu Uzman Personel alımı yapacaktır. KUZEYDOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI16 Mayıs 2018Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na (KUDAKA) 25.01.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TRA1 Düzey 2 Bölgesinin (Erzurum-ErzincanBayburt) kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, yenilikçi, üretken, çözüm odaklı, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan 5 Uzman Personel ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. Yeni İşim Girişim Ara Jüri Sonuçları26 Nisan 2018Yeni İşim Girişim programının ara jürisi 25.04.2018 tarihinde yapılmış olup, 07.05.2018 tarihinde gerçekleştirilecek Demo Day’de sunum yapmaya hak kazanan girişimlerin listesi alfabetik olarak aşağıda sıralanmıştır. T.C. MEVLANA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI19 Nisan 2018T.C. Mevlana Kalkınma Ajansı’nda, 5449 sayılı Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılacak yarışma sınavı ile “1 (bir) adet iç denetçi, 9 adet uzman ve 1 (bir) adet destek personel” istihdam edilecektir. Balıkesir Yatırım Günleri 9-10 Mayıs 201819 Nisan 2018Balıkesir’in yatırım ortamının ve yatırımcıya sunduğu fırsatların tanıtılacağı “Balıkesir Yatırım Günleri 2018” etkinliğine hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Yükleniyor...