Projelerde Vergi Borcu Engeli Kalktı

Eklenme Tarihi: 17 Aralık 2010 | Toplam Okunma:
Yerel yönetimlerin Kalkınma Ajanslarının mali destek programlarından yararlanabilmeleri için vergi borçlarının olmadığını belgeleme zorunluluğu kalktı.

Yerel yönetimlerin Kalkınma Ajanslarının mali destek programlarından yararlanabilmeleri için vergi borçlarının olmadığını belgeleme zorunluluğu kalktı. 11 Aralık 2010 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Tahsilat Tebliği uyarınca vergi borcu bulunan belediyeler de mali desteklerden yararlanmak için Ajanslara başvuruda bulunabilecek.

Mali destek programlarından yararlanmak amacıyla proje başvurusunda bulunmak isteyen yerel yönetimlerin SGK ve vergi borçlarının olmadığına dair belge sunma zorunluluğu konusunda gerçekleşen değişiklik uyarınca, vergi borcu bulunan yerel yönetimlerin projelerinin kabulü önünde bir engel kalmadı. SGK borcu bulunan yerel yönetimlerin proje başvurularının değerlendirmeye alınması henüz mümkün olmamakla birlikte bu konuyla ilgili mevzuat değişikliğinin de Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığınca takip edildiği bildirildi.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün konuyla ilgili yaptığı açıklamada gerçekleşen son değişikliğe göre SGK borcu olmayan yerel yönetimlerin bunu belgelemeleri halinde Ajansın son başvuru tarihi 31 Aralık 2010 olan mali destek programlarına proje sunmasının mümkün hale geldiğini belirtti. Üstün, bu son gelişmeyle birlikte belediyelerden gelecek proje sayısının ciddi oranda artacağını beklediklerini söyledi. 

 

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...