Trakyaka´dan Hollanda Çıkarması

Trakyaka´dan Hollanda Çıkarması
Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2010 | Toplam Okunma:
Yönetim kurulu üyeleri, genel sekreter ve uzman personelden oluşan bir heyetle Hollanda´ya çıkarma yapan Trakya Kalkınma Ajansı, burada çeşitli temaslarda ve incelemelerde bulundu.

Trakya Kalkınma Ajansı Hollanda’ya bir çalışma ziyareti düzenledi. Yönetim kurulu üyeleri, genel sekreter ve uzman personelden oluşan bir heyetle Hollanda’ya çıkarma yapan Trakya Kalkınma Ajansı, burada çeşitli temaslarda ve incelemelerde bulundu. Dört gün süren çalışma ziyaretinde Hollanda’da bulunan Kalkınma Ajansları, ilgili kurumlar ve özel sektör temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirildi.

13-16 Aralık tarihleri arasında Hollanda’da bir dizi incelemelerde bulunan Trakya Kalkınma Ajansı heyeti bu kapsamda Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği, Rotterdam Başkonsolosluğu, Rotterdam Ticaret Odası, Doğu Hollanda Kalkınma Ajansı (OOST NV) ile bazı gıda üretim tesislerini ziyaret etti. Hollanda’daki çalışma ziyaretinde Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyelerinden Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Tuna Soykan, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Tacittin Çalım, Tekirdağ İl Genel Meclisi Başkanı Münür Karaevli, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemil Güler ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yurdanur hazır bulundu. Heyette Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ile Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Ayşem Batur da yer aldı.

Hollanda’ya düzenledikleri çalışma ziyareti ile ilgili bir açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, bu tür ziyaretlerin ülkeler arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve bölgesel kalkınma konularında Avrupa’daki örneklerin yakından incelenebilmesi için çok önemli olduğunu belirtti.  Genel Sekreter Üstün, Hollanda’da özellikle Wageningen Bölgesi’nin Trakya için örnek bir model olabileceğini, tarım, hayvancılık, gıda sanayi ve inovasyon alanında bu bölgede gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulmalarının önemli olduğunu söyledi. Üstün, ziyaretleri sırasında kurdukları temasların Trakya Bölgesi ile Hollanda arasındaki sosyal ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine büyük katkıları olacağına inandıklarını da sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka´dan Hollanda ÇıkarmasıTrakyaka´dan Hollanda Çıkarması

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...