Trakyaka´dan Hollanda Çıkarması

Trakyaka´dan Hollanda Çıkarması
Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2010 | Toplam Okunma:
Yönetim kurulu üyeleri, genel sekreter ve uzman personelden oluşan bir heyetle Hollanda´ya çıkarma yapan Trakya Kalkınma Ajansı, burada çeşitli temaslarda ve incelemelerde bulundu.

Trakya Kalkınma Ajansı Hollanda’ya bir çalışma ziyareti düzenledi. Yönetim kurulu üyeleri, genel sekreter ve uzman personelden oluşan bir heyetle Hollanda’ya çıkarma yapan Trakya Kalkınma Ajansı, burada çeşitli temaslarda ve incelemelerde bulundu. Dört gün süren çalışma ziyaretinde Hollanda’da bulunan Kalkınma Ajansları, ilgili kurumlar ve özel sektör temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirildi.

13-16 Aralık tarihleri arasında Hollanda’da bir dizi incelemelerde bulunan Trakya Kalkınma Ajansı heyeti bu kapsamda Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği, Rotterdam Başkonsolosluğu, Rotterdam Ticaret Odası, Doğu Hollanda Kalkınma Ajansı (OOST NV) ile bazı gıda üretim tesislerini ziyaret etti. Hollanda’daki çalışma ziyaretinde Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyelerinden Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Tuna Soykan, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Tacittin Çalım, Tekirdağ İl Genel Meclisi Başkanı Münür Karaevli, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemil Güler ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yurdanur hazır bulundu. Heyette Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ile Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Ayşem Batur da yer aldı.

Hollanda’ya düzenledikleri çalışma ziyareti ile ilgili bir açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, bu tür ziyaretlerin ülkeler arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve bölgesel kalkınma konularında Avrupa’daki örneklerin yakından incelenebilmesi için çok önemli olduğunu belirtti.  Genel Sekreter Üstün, Hollanda’da özellikle Wageningen Bölgesi’nin Trakya için örnek bir model olabileceğini, tarım, hayvancılık, gıda sanayi ve inovasyon alanında bu bölgede gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulmalarının önemli olduğunu söyledi. Üstün, ziyaretleri sırasında kurdukları temasların Trakya Bölgesi ile Hollanda arasındaki sosyal ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine büyük katkıları olacağına inandıklarını da sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka´dan Hollanda ÇıkarmasıTrakyaka´dan Hollanda Çıkarması

DİĞER HABERLER

2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi. Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı.
  Yükleniyor...