EUROGIA+ Yenilenebilir Enerji Projelerine Destek Sağlıyor

EUROGIA+ Yenilenebilir Enerji Projelerine Destek Sağlıyor
Eklenme Tarihi: 29 Aralık 2010 | Toplam Okunma:

EURAKA kümelerinden biri olan EUROGIA+, fosil yakıt kaynaklarının giderek tükendiği günümüzde, alternatif enerji kaynaklarının yaratılmasına yönelik çalışmaları teşvik etmek ve mevcut kaynakların daha verimli ve etkin kullanımını sağlamak için gerekli teknolojilerin üretilmesini teşvik etmek amacıyla oluşturulmuştur.

Petrol ve doğalgaz politikalarına ek olarak yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik Ar-Ge projelerinin de desteklenmesini amaçlayan EUROGIA+ kümesi 5 yıl içinde toplam 1 Milyar Avro’luk Ar-Ge projesi oluşturulmasını hedeflemektedir.

Bu kapsamda EUROGIA+, yenilenebilir enerji, karbondioksit salınımının azaltılması ve Hidrojen enerjisine geçiş ana temalı  yenilikçi hedefleri gerçekleştirmek için yılda 3 kez proje çağrısına çıkmaktadır. Proje çağrılarına hem EUROGIA+ yönetim kurulunda bulunan firmalar hem de Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 40 kadar EUREKA üyesi ülkedeki firmalar proje önerisi sunabilmektedir.

EUROGIA+’a  proje önerisi sunmak için proje çağrıları yakından takip edilmeli ve çağrının açık kaldığı süre içerisinde proje fikrini gerçekleştirebilecek nitelikte bir proje konsorsiyumu oluşturularak proje başvurusu çağrının kapanış tarihinden önce iletilmelidir (Başvurular EURAKA’nın ülkemizdeki ulusal proje koordinatörü olan TÜBİTAK’a yapılmaktadır).

1 Aralık 2010 tarihinde açılan altıncı çağrının ilk aşaması 9 Şubat 2011 tarihinde kapanacaktır. Proje başvuruları ve gerekli bilgiler http://www.eurogia.com/adresinden elde edilebileceği gibi eureka@tubitak.gov.tr Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine e-posta yolu ile soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

İletişim için:

TÜBİTAK AB Çerçeve Programları Ulusal Koordinasyon Ofisi
EURAKA Ekibi

Atatürk Bulvarı No: 221
06100 Kavaklıdere / Ankara / TÜRKİYE
Tel :    +90 312 468 53 00 / 2183
Faks : +90 312 427 40 24
E-mail: eureka@tubitak.gov.tr Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

FOTOĞRAFLAR

EUROGIA+ Yenilenebilir Enerji Projelerine Destek Sağlıyor

DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...