EUROGIA+ Yenilenebilir Enerji Projelerine Destek Sağlıyor

EUROGIA+ Yenilenebilir Enerji Projelerine Destek Sağlıyor
Eklenme Tarihi: 29 Aralık 2010 | Toplam Okunma:

EURAKA kümelerinden biri olan EUROGIA+, fosil yakıt kaynaklarının giderek tükendiği günümüzde, alternatif enerji kaynaklarının yaratılmasına yönelik çalışmaları teşvik etmek ve mevcut kaynakların daha verimli ve etkin kullanımını sağlamak için gerekli teknolojilerin üretilmesini teşvik etmek amacıyla oluşturulmuştur.

Petrol ve doğalgaz politikalarına ek olarak yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik Ar-Ge projelerinin de desteklenmesini amaçlayan EUROGIA+ kümesi 5 yıl içinde toplam 1 Milyar Avro’luk Ar-Ge projesi oluşturulmasını hedeflemektedir.

Bu kapsamda EUROGIA+, yenilenebilir enerji, karbondioksit salınımının azaltılması ve Hidrojen enerjisine geçiş ana temalı  yenilikçi hedefleri gerçekleştirmek için yılda 3 kez proje çağrısına çıkmaktadır. Proje çağrılarına hem EUROGIA+ yönetim kurulunda bulunan firmalar hem de Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 40 kadar EUREKA üyesi ülkedeki firmalar proje önerisi sunabilmektedir.

EUROGIA+’a  proje önerisi sunmak için proje çağrıları yakından takip edilmeli ve çağrının açık kaldığı süre içerisinde proje fikrini gerçekleştirebilecek nitelikte bir proje konsorsiyumu oluşturularak proje başvurusu çağrının kapanış tarihinden önce iletilmelidir (Başvurular EURAKA’nın ülkemizdeki ulusal proje koordinatörü olan TÜBİTAK’a yapılmaktadır).

1 Aralık 2010 tarihinde açılan altıncı çağrının ilk aşaması 9 Şubat 2011 tarihinde kapanacaktır. Proje başvuruları ve gerekli bilgiler http://www.eurogia.com/adresinden elde edilebileceği gibi eureka@tubitak.gov.tr Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine e-posta yolu ile soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

İletişim için:

TÜBİTAK AB Çerçeve Programları Ulusal Koordinasyon Ofisi
EURAKA Ekibi

Atatürk Bulvarı No: 221
06100 Kavaklıdere / Ankara / TÜRKİYE
Tel :    +90 312 468 53 00 / 2183
Faks : +90 312 427 40 24
E-mail: eureka@tubitak.gov.tr Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

FOTOĞRAFLAR

EUROGIA+ Yenilenebilir Enerji Projelerine Destek Sağlıyor

DİĞER DUYURULAR

2018 Yılı Mali Destek Programları Son Başvuru Tarihi Değişikliği14 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilan edilen İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programının son başvuru tarihleri değişmiştir. BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir. 2018 Yılı Bağımsız Değerlendirici İlanı29 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Küçük Ölçekli Altyapı ve İktisadi Kalkınma Mali Destek Programlarını ilan etmiştir. Söz konusu mali destek programları kapsamında başvurusu yapılacak projelerin, başvuru rehberinde belirtilecek esaslara göre teknik ve mali değerlendirmesini yapmak üzere bağımsız değerlendiriciler görevlendirilecektir. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SINAVI İLANI15 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından, 25.01.2006 tarih ve 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile buna istinaden yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR21 Düzey 2 Bölgesinin (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, öğrenmeye ve kendisini geliştirmeye açık, kendine güvenen ve iletişime açık, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı düşünen, üretken, yenilikçi, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan 6 Uzman ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI13 Aralık 2017Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete´de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR 83 Bölgesi (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) illerinin kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünme kabiliyetine sahip, takım çalışmasına yatkın, özgüven sahibi, iletişime açık, pozitif düşünen, sorumluluk alabilen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek,seyahat engeli olmayan,bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim, 6(altı) Uzman Personelile 1 (bir) iç denetçialımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...