EUROSTARS Hibe Destekleri

EUROSTARS Hibe Destekleri
Eklenme Tarihi: 9 Ocak 2011 | Toplam Okunma:
EUROSTARS programı kapsamındaki destekler için son başvuru tarihi 24 Mart 2011 olarak açıklandı.

EUROSTARS programı kapsamındaki destekler için son başvuru tarihi 24 Mart 2011 olarak açıklandı. Avrupa Komisyonu ve EUROSTARS üyesi ülkelerin Avrupa’daki KOBİ’lerin rekabetçiliğinin arttırılması için başlattıkları KOBİ’lere özel, hızlı ve etkin bir destek programı olan EUROSTARS herhangi bir teknoloji alanı ve sektör ayrımı yapmaksızın Ar-Ge odaklı faaliyetler yürüten KOBİ’lerin projelerinin desteklenmesini amaçlıyor.

EUROSTARS programına ana ortak (proje koordinatörü) olarak başvuruda bulunabilmek için, Avrupa Birliği’nin yapmış olduğu KOBİ tanımına (Çalışan sayısı 250 kişiden, cirosu 50 Milyon Avro’dan az ve ortaklık yapısı KOBİ olarak nitelendirilmeye engel değil teşkil etmeyen işletmeler) uygun işletmeler arasında yer almak gerekiyor. Fakat bu kapsamda olmayan işletmeler ve büyük firmalar, gerekirse üniversite veya araştırma kuruluşlarını da yanlarına alarak EUROSTARS projelerine ortak olarak katılabiliyor. Ancak EUROSTARS projelerinde ana ortak (proje koordinatörü) olacak KOBİ’lerin personelinin en az %10’unun Ar-Ge faaliyetlerinde çalışıyor olması veya cirosunun en az %10’unu Ar-Ge faaliyetlerine ayırması gerekiyor. Proje koordinatörü olmayan KOBİ’ler ve büyük firmalar için ise bu koşul aranmıyor. Kabul edilen projeler "Uluslararası Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı" kapsamında destekleniyor. EUROSTARS projelerine katılan büyük ölçekli firmaların  projelerine %60 oranında, KOBİ’lere ise %75 oranında hibe destek sağlanıyor.

Belirli dönemler halinde yılda en fazla 2 kez çağrıya çıkılan EUROSTARS programı için 24 Mart 2011 başvuruların son günü olarak ilan edilmiş bulunuyor. EUROSTARS Programının başvuruları doğrudan Brüksel’deki EUROSTARS ofisine yapılabiliyor. Proje başvurusu yapmak ve başvuru formuna ulaşmak için www.eurostars-eureka.eu adresindeki web sitesine kayıt olunması gerekiyor. EUROSTARS programının içeriği, ortak bulma ve başvurularla ilgili bilgilere http://www.euraka.tubitak.gov.tr ve http://www.eurostars-euraka.eu adreslerinden ulaşılabilir, euraka@tubitak.gov.tr adresine de konuyla ilgili her türlü soru iletilebilir. Ayrıca Trakya Kalkınma Ajansı uzmanlarımız program hakkında ilgililere bilgi vermekte ve gerekli yönlendirmeleri yapmaktadırlar.

 

DİĞER DUYURULAR

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI16 Mayıs 2018Aydın, Denizli ve Muğla illerini kapsayan Güney Ege Kalkınma Ajansı, 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; 1(bir) İç Denetçi, 1 (bir) Hukuk Müşavirliği Hizmetinden Sorumlu Uzman Personel alımı yapacaktır. KUZEYDOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI16 Mayıs 2018Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na (KUDAKA) 25.01.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TRA1 Düzey 2 Bölgesinin (Erzurum-ErzincanBayburt) kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, yenilikçi, üretken, çözüm odaklı, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan 5 Uzman Personel ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. Yeni İşim Girişim Ara Jüri Sonuçları26 Nisan 2018Yeni İşim Girişim programının ara jürisi 25.04.2018 tarihinde yapılmış olup, 07.05.2018 tarihinde gerçekleştirilecek Demo Day’de sunum yapmaya hak kazanan girişimlerin listesi alfabetik olarak aşağıda sıralanmıştır. T.C. MEVLANA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI19 Nisan 2018T.C. Mevlana Kalkınma Ajansı’nda, 5449 sayılı Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılacak yarışma sınavı ile “1 (bir) adet iç denetçi, 9 adet uzman ve 1 (bir) adet destek personel” istihdam edilecektir. Balıkesir Yatırım Günleri 9-10 Mayıs 201819 Nisan 2018Balıkesir’in yatırım ortamının ve yatırımcıya sunduğu fırsatların tanıtılacağı “Balıkesir Yatırım Günleri 2018” etkinliğine hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Yükleniyor...