EUROSTARS Hibe Destekleri

EUROSTARS Hibe Destekleri
Eklenme Tarihi: 9 Ocak 2011 | Toplam Okunma:
EUROSTARS programı kapsamındaki destekler için son başvuru tarihi 24 Mart 2011 olarak açıklandı.

EUROSTARS programı kapsamındaki destekler için son başvuru tarihi 24 Mart 2011 olarak açıklandı. Avrupa Komisyonu ve EUROSTARS üyesi ülkelerin Avrupa’daki KOBİ’lerin rekabetçiliğinin arttırılması için başlattıkları KOBİ’lere özel, hızlı ve etkin bir destek programı olan EUROSTARS herhangi bir teknoloji alanı ve sektör ayrımı yapmaksızın Ar-Ge odaklı faaliyetler yürüten KOBİ’lerin projelerinin desteklenmesini amaçlıyor.

EUROSTARS programına ana ortak (proje koordinatörü) olarak başvuruda bulunabilmek için, Avrupa Birliği’nin yapmış olduğu KOBİ tanımına (Çalışan sayısı 250 kişiden, cirosu 50 Milyon Avro’dan az ve ortaklık yapısı KOBİ olarak nitelendirilmeye engel değil teşkil etmeyen işletmeler) uygun işletmeler arasında yer almak gerekiyor. Fakat bu kapsamda olmayan işletmeler ve büyük firmalar, gerekirse üniversite veya araştırma kuruluşlarını da yanlarına alarak EUROSTARS projelerine ortak olarak katılabiliyor. Ancak EUROSTARS projelerinde ana ortak (proje koordinatörü) olacak KOBİ’lerin personelinin en az %10’unun Ar-Ge faaliyetlerinde çalışıyor olması veya cirosunun en az %10’unu Ar-Ge faaliyetlerine ayırması gerekiyor. Proje koordinatörü olmayan KOBİ’ler ve büyük firmalar için ise bu koşul aranmıyor. Kabul edilen projeler "Uluslararası Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı" kapsamında destekleniyor. EUROSTARS projelerine katılan büyük ölçekli firmaların  projelerine %60 oranında, KOBİ’lere ise %75 oranında hibe destek sağlanıyor.

Belirli dönemler halinde yılda en fazla 2 kez çağrıya çıkılan EUROSTARS programı için 24 Mart 2011 başvuruların son günü olarak ilan edilmiş bulunuyor. EUROSTARS Programının başvuruları doğrudan Brüksel’deki EUROSTARS ofisine yapılabiliyor. Proje başvurusu yapmak ve başvuru formuna ulaşmak için www.eurostars-eureka.eu adresindeki web sitesine kayıt olunması gerekiyor. EUROSTARS programının içeriği, ortak bulma ve başvurularla ilgili bilgilere http://www.euraka.tubitak.gov.tr ve http://www.eurostars-euraka.eu adreslerinden ulaşılabilir, euraka@tubitak.gov.tr adresine de konuyla ilgili her türlü soru iletilebilir. Ayrıca Trakya Kalkınma Ajansı uzmanlarımız program hakkında ilgililere bilgi vermekte ve gerekli yönlendirmeleri yapmaktadırlar.

 

DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...