EUROSTARS Hibe Destekleri

EUROSTARS Hibe Destekleri
Eklenme Tarihi: 9 Ocak 2011 | Toplam Okunma:
EUROSTARS programı kapsamındaki destekler için son başvuru tarihi 24 Mart 2011 olarak açıklandı.

EUROSTARS programı kapsamındaki destekler için son başvuru tarihi 24 Mart 2011 olarak açıklandı. Avrupa Komisyonu ve EUROSTARS üyesi ülkelerin Avrupa’daki KOBİ’lerin rekabetçiliğinin arttırılması için başlattıkları KOBİ’lere özel, hızlı ve etkin bir destek programı olan EUROSTARS herhangi bir teknoloji alanı ve sektör ayrımı yapmaksızın Ar-Ge odaklı faaliyetler yürüten KOBİ’lerin projelerinin desteklenmesini amaçlıyor.

EUROSTARS programına ana ortak (proje koordinatörü) olarak başvuruda bulunabilmek için, Avrupa Birliği’nin yapmış olduğu KOBİ tanımına (Çalışan sayısı 250 kişiden, cirosu 50 Milyon Avro’dan az ve ortaklık yapısı KOBİ olarak nitelendirilmeye engel değil teşkil etmeyen işletmeler) uygun işletmeler arasında yer almak gerekiyor. Fakat bu kapsamda olmayan işletmeler ve büyük firmalar, gerekirse üniversite veya araştırma kuruluşlarını da yanlarına alarak EUROSTARS projelerine ortak olarak katılabiliyor. Ancak EUROSTARS projelerinde ana ortak (proje koordinatörü) olacak KOBİ’lerin personelinin en az %10’unun Ar-Ge faaliyetlerinde çalışıyor olması veya cirosunun en az %10’unu Ar-Ge faaliyetlerine ayırması gerekiyor. Proje koordinatörü olmayan KOBİ’ler ve büyük firmalar için ise bu koşul aranmıyor. Kabul edilen projeler "Uluslararası Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı" kapsamında destekleniyor. EUROSTARS projelerine katılan büyük ölçekli firmaların  projelerine %60 oranında, KOBİ’lere ise %75 oranında hibe destek sağlanıyor.

Belirli dönemler halinde yılda en fazla 2 kez çağrıya çıkılan EUROSTARS programı için 24 Mart 2011 başvuruların son günü olarak ilan edilmiş bulunuyor. EUROSTARS Programının başvuruları doğrudan Brüksel’deki EUROSTARS ofisine yapılabiliyor. Proje başvurusu yapmak ve başvuru formuna ulaşmak için www.eurostars-eureka.eu adresindeki web sitesine kayıt olunması gerekiyor. EUROSTARS programının içeriği, ortak bulma ve başvurularla ilgili bilgilere http://www.euraka.tubitak.gov.tr ve http://www.eurostars-euraka.eu adreslerinden ulaşılabilir, euraka@tubitak.gov.tr adresine de konuyla ilgili her türlü soru iletilebilir. Ayrıca Trakya Kalkınma Ajansı uzmanlarımız program hakkında ilgililere bilgi vermekte ve gerekli yönlendirmeleri yapmaktadırlar.

 

DİĞER DUYURULAR

2018 Yılı Mali Destek Programları Son Başvuru Tarihi Değişikliği14 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilan edilen İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programının son başvuru tarihleri değişmiştir. BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir. 2018 Yılı Bağımsız Değerlendirici İlanı29 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Küçük Ölçekli Altyapı ve İktisadi Kalkınma Mali Destek Programlarını ilan etmiştir. Söz konusu mali destek programları kapsamında başvurusu yapılacak projelerin, başvuru rehberinde belirtilecek esaslara göre teknik ve mali değerlendirmesini yapmak üzere bağımsız değerlendiriciler görevlendirilecektir. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SINAVI İLANI15 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından, 25.01.2006 tarih ve 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile buna istinaden yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR21 Düzey 2 Bölgesinin (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, öğrenmeye ve kendisini geliştirmeye açık, kendine güvenen ve iletişime açık, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı düşünen, üretken, yenilikçi, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan 6 Uzman ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI13 Aralık 2017Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete´de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR 83 Bölgesi (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) illerinin kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünme kabiliyetine sahip, takım çalışmasına yatkın, özgüven sahibi, iletişime açık, pozitif düşünen, sorumluluk alabilen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek,seyahat engeli olmayan,bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim, 6(altı) Uzman Personelile 1 (bir) iç denetçialımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...