BEBKA ve UTİB Ortaklığı ile III. Tekstil Ar-Ge Proje Pazarı Düzenleniyor

BEBKA ve UTİB Ortaklığı ile III. Tekstil Ar-Ge Proje Pazarı Düzenleniyor
Eklenme Tarihi: 4 Şubat 2011 | Toplam Okunma:

BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) ve UTİB (Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği) işbirliği ve TÜBİTAK’ın destekleri ile  10-11 Şubat 2011 Perşembe/Cuma günlerinde Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe III. Uluslararası AR-GE Proje Pazarını düzenliyor. Bu önemli organizasyonda Türkiye tekstil sektörünün gelecek vizyonunun temel taşları olarak kabul edilen “Akıllı Giysiler”, “Teknik Tekstiller” ve “Konvansiyonel Tekstiller” ana kategorilerinde, dünya çapında tanınan “Üniversite”, “Enstitü”, “Ar-Ge Merkezleri” ve “Teknoparklar”dan konularında uzman akademisyenler ve araştırmacılar ihracatçı ve sanayicilerle bir zirve atmosferi içinde buluşacaklar. Bu Zirve vasıtasıyla, Türk ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründeki ihracatçı şirketlerin, sürekli gelişimine ve vizyonunun artırılmasına yönelik olarak yüksek katma değerli, inovatif, akıllı giysi ve teknik tekstil ürünlerinin üretimi, iç piyasa kullanımı ve ihracatının sürdürülebilir kılınması amaçlanmaktadır.

2009 yılından beri düzenlenen bu önemli uluslararası AR-GE proje pazarı organizasyonu bu yıl başta UTİB, BEBKA, Bursa Tekstil Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi’nin işbirlikleri ve Uludağ Üniversitesi, Kuzey Carolina Devlet Üniversitesi, The Nonwovens Institute ile uluslararası düzeyde Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

DİĞER DUYURULAR

BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir. 2018 Yılı Bağımsız Değerlendirici İlanı29 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Küçük Ölçekli Altyapı ve İktisadi Kalkınma Mali Destek Programlarını ilan etmiştir. Söz konusu mali destek programları kapsamında başvurusu yapılacak projelerin, başvuru rehberinde belirtilecek esaslara göre teknik ve mali değerlendirmesini yapmak üzere bağımsız değerlendiriciler görevlendirilecektir. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SINAVI İLANI15 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından, 25.01.2006 tarih ve 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile buna istinaden yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR21 Düzey 2 Bölgesinin (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, öğrenmeye ve kendisini geliştirmeye açık, kendine güvenen ve iletişime açık, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı düşünen, üretken, yenilikçi, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan 6 Uzman ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI13 Aralık 2017Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete´de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR 83 Bölgesi (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) illerinin kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünme kabiliyetine sahip, takım çalışmasına yatkın, özgüven sahibi, iletişime açık, pozitif düşünen, sorumluluk alabilen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek,seyahat engeli olmayan,bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim, 6(altı) Uzman Personelile 1 (bir) iç denetçialımı yapılacaktır. Edirne Yatırım Destek Ofisi Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi28 Kasım 2017Dış Ticaret(İthalat/İhracat Yapısı) Edirne ilinin 2015 yılı kişi başına ihracatı 92 $ olarak gerçekleşirken, TR21 Bölgesi‟nde bu rakam 813, Türkiye‟de ise 1827 olarak gerçekleşmiştir. Edirne ili için 2015 yılı kişi başına ithalat 189 $ olarak kayıtlara geçmiştir.
  Yükleniyor...