BEBKA ve UTİB Ortaklığı ile III. Tekstil Ar-Ge Proje Pazarı Düzenleniyor

BEBKA ve UTİB Ortaklığı ile III. Tekstil Ar-Ge Proje Pazarı Düzenleniyor
Eklenme Tarihi: 4 Şubat 2011 | Toplam Okunma:

BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) ve UTİB (Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği) işbirliği ve TÜBİTAK’ın destekleri ile  10-11 Şubat 2011 Perşembe/Cuma günlerinde Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe III. Uluslararası AR-GE Proje Pazarını düzenliyor. Bu önemli organizasyonda Türkiye tekstil sektörünün gelecek vizyonunun temel taşları olarak kabul edilen “Akıllı Giysiler”, “Teknik Tekstiller” ve “Konvansiyonel Tekstiller” ana kategorilerinde, dünya çapında tanınan “Üniversite”, “Enstitü”, “Ar-Ge Merkezleri” ve “Teknoparklar”dan konularında uzman akademisyenler ve araştırmacılar ihracatçı ve sanayicilerle bir zirve atmosferi içinde buluşacaklar. Bu Zirve vasıtasıyla, Türk ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründeki ihracatçı şirketlerin, sürekli gelişimine ve vizyonunun artırılmasına yönelik olarak yüksek katma değerli, inovatif, akıllı giysi ve teknik tekstil ürünlerinin üretimi, iç piyasa kullanımı ve ihracatının sürdürülebilir kılınması amaçlanmaktadır.

2009 yılından beri düzenlenen bu önemli uluslararası AR-GE proje pazarı organizasyonu bu yıl başta UTİB, BEBKA, Bursa Tekstil Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi’nin işbirlikleri ve Uludağ Üniversitesi, Kuzey Carolina Devlet Üniversitesi, The Nonwovens Institute ile uluslararası düzeyde Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...