BEBKA ve UTİB Ortaklığı ile III. Tekstil Ar-Ge Proje Pazarı Düzenleniyor

BEBKA ve UTİB Ortaklığı ile III. Tekstil Ar-Ge Proje Pazarı Düzenleniyor
Eklenme Tarihi: 4 Şubat 2011 | Toplam Okunma:

BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) ve UTİB (Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği) işbirliği ve TÜBİTAK’ın destekleri ile  10-11 Şubat 2011 Perşembe/Cuma günlerinde Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe III. Uluslararası AR-GE Proje Pazarını düzenliyor. Bu önemli organizasyonda Türkiye tekstil sektörünün gelecek vizyonunun temel taşları olarak kabul edilen “Akıllı Giysiler”, “Teknik Tekstiller” ve “Konvansiyonel Tekstiller” ana kategorilerinde, dünya çapında tanınan “Üniversite”, “Enstitü”, “Ar-Ge Merkezleri” ve “Teknoparklar”dan konularında uzman akademisyenler ve araştırmacılar ihracatçı ve sanayicilerle bir zirve atmosferi içinde buluşacaklar. Bu Zirve vasıtasıyla, Türk ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründeki ihracatçı şirketlerin, sürekli gelişimine ve vizyonunun artırılmasına yönelik olarak yüksek katma değerli, inovatif, akıllı giysi ve teknik tekstil ürünlerinin üretimi, iç piyasa kullanımı ve ihracatının sürdürülebilir kılınması amaçlanmaktadır.

2009 yılından beri düzenlenen bu önemli uluslararası AR-GE proje pazarı organizasyonu bu yıl başta UTİB, BEBKA, Bursa Tekstil Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi’nin işbirlikleri ve Uludağ Üniversitesi, Kuzey Carolina Devlet Üniversitesi, The Nonwovens Institute ile uluslararası düzeyde Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

DİĞER DUYURULAR

T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI8 Mart 2018Serhat Kalkınma Ajansı, 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde, TRA2 Bölgesinin; Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinin kalkınmasına ve gelişmesine hizmet etmek ve katkıda bulunmak isteyen, yeniliğe ve gelişime açık, analitik düşünebilen, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, hizmet ve kalkınma bilinç ve sorumluluğuyla hareket eden, seyahat engeli olmayan 5 Uzman alımı gerçekleştirecektir. T.C. ZAFER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI 8 Mart 2018T.C. Zafer Kalkınma Ajansı, 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; 4 (dört) Uzman Personel ve 1 (bir) İç Denetçi alımı yapacaktır. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SÖZLÜ YARIŞMA SINAVINA KATILMAYA HAK KAZANAN ADAYLAR VE SINAV TARİHLERİ14 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 6 uzman personel ve 1 iç denetçi istihdam edilmek üzere yapılacak olan sözlü yarışma sınavına katılmaya hak kazananlar ilanda belirtilen başvuru şartları olan KPSS puanı, YDS/E-YDS/KPDS/ÜDS veya eşdeğer dil puanı, tecrübe yılı ve alanı gibi temel kriterler değerlendirilerek belirlenmiş bulunmaktadır. 2018 Yılı Mali Destek Programları Son Başvuru Tarihi Değişikliği14 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilan edilen İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programının son başvuru tarihleri değişmiştir. BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir.
  Yükleniyor...