Trakya Kalkınma Ajansı’ndan İhracat Eğitimleri

Trakya Kalkınma Ajansı’ndan İhracat Eğitimleri
Eklenme Tarihi: 4 Şubat 2011 | Toplam Okunma:

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin kalkınmasını sağlamak üzere kurulan Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA), bölgede ekonomik ve sosyal kalkınmanın sağlanması yönünde ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde faaliyetlerini sürdürüyor. Ajans son olarak İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME) ile birlikte “Ülke Masaları (Polonya ve İngiltere) ve İhracata Yönelik Devlet Yardımları" konulu bir eğitim semineri düzenledi. 

Trakya Kalkınma Ajansı ve İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME) ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ve Lüleburgaz Ticaret Borsası işbirliğinde Edirne ve Lüleburgaz´da ihracatçı ve ihracat yapmayı planlayan firmaların katılım gösterdiği bir eğitim semineri gerçekleştirildi. 25 Ocak 2010 tarihinde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, 26 Ocak 2011 tarihinde ise Lüleburgaz Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen eğitimlere çok sayıda ihracatçı katıldı. İhracat yapmayı düşünen pek çok firma temsilcisinin de ilgi gösterdiği seminerlerde dış ticaret fırsatları, uluslararası ticaretteki yeni eğilimler, potansiyel arz eden ürün ve ürün grupları hakkında bilgiler verildi.

İGEME uzmanlarının ihracata yönelik devlet yardımları hakkında bilgilendirmelerde bulunduğu seminerlerde, Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları da Trakya Bölge Planı öncelikleri doğrultusunda bölgenin ticaret potansiyelinin geliştirilmesinin stratejik bir öncelik olduğunun altını çizdiler. Trakya Kalkınma Ajansınca katılımcılara yönelik yapılan eğitim talep anketi sonuçlarına göre bahsi geçen eğitim seminerlerinin önümüzdeki dönemde periyodik olarak devam ettirilmesi planlanıyor.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı’ndan İhracat Eğitimleri

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...