Trakya Kalkınma Ajansı’ndan İhracat Eğitimleri

Trakya Kalkınma Ajansı’ndan İhracat Eğitimleri
Eklenme Tarihi: 4 Şubat 2011 | Toplam Okunma:

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin kalkınmasını sağlamak üzere kurulan Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA), bölgede ekonomik ve sosyal kalkınmanın sağlanması yönünde ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde faaliyetlerini sürdürüyor. Ajans son olarak İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME) ile birlikte “Ülke Masaları (Polonya ve İngiltere) ve İhracata Yönelik Devlet Yardımları" konulu bir eğitim semineri düzenledi. 

Trakya Kalkınma Ajansı ve İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME) ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ve Lüleburgaz Ticaret Borsası işbirliğinde Edirne ve Lüleburgaz´da ihracatçı ve ihracat yapmayı planlayan firmaların katılım gösterdiği bir eğitim semineri gerçekleştirildi. 25 Ocak 2010 tarihinde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, 26 Ocak 2011 tarihinde ise Lüleburgaz Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen eğitimlere çok sayıda ihracatçı katıldı. İhracat yapmayı düşünen pek çok firma temsilcisinin de ilgi gösterdiği seminerlerde dış ticaret fırsatları, uluslararası ticaretteki yeni eğilimler, potansiyel arz eden ürün ve ürün grupları hakkında bilgiler verildi.

İGEME uzmanlarının ihracata yönelik devlet yardımları hakkında bilgilendirmelerde bulunduğu seminerlerde, Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları da Trakya Bölge Planı öncelikleri doğrultusunda bölgenin ticaret potansiyelinin geliştirilmesinin stratejik bir öncelik olduğunun altını çizdiler. Trakya Kalkınma Ajansınca katılımcılara yönelik yapılan eğitim talep anketi sonuçlarına göre bahsi geçen eğitim seminerlerinin önümüzdeki dönemde periyodik olarak devam ettirilmesi planlanıyor.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı’ndan İhracat Eğitimleri

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...