Kırklareli YDO’dan Proje Hazırlama Eğitimi

Kırklareli YDO’dan Proje Hazırlama Eğitimi
Eklenme Tarihi: 4 Mart 2011 | Toplam Okunma:
Kırklareli Yatırım Destek Ofisi, Kırklareli Denetimli Serbestlik Ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü’nde proje hazırlama eğitimi verdi

Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi, Kırklareli’deki kurum ve kuruluşların proje yazma kapasitesinin artırılması amacıyla düzenleyeceği proje hazırlama eğitimlerinin ilkini Kırklareli Denetimli Serbestlik Ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü’nde gerçekleştirdi.

TR 21 Trakya Bölgesi’nde bulunan kurum ve kuruluşların proje hazırlama kapasitelerinin artırılmasına yönelik olarak Trakya Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen PDY (Proje Döngüsü Yönetimi) eğitimlerinin Kırklareli’deki ilk ayağı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi tarafından 1-2 Şubat tarihlerinde organize edildi. Kırklareli Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılan eğitim iki gün boyunca saat 10:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşti. Söz konusu eğitime Kırklareli Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü Personeli ve Kırklareli E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan toplam 14 personel katıldı.   

Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi uzmanları Ayşem Batur ve Semiha Ahmet tarafından verilen eğitim, proje hazırlama aşamaları (analiz ve planlama aşaması - mantıksal çerçeve yaklaşımı) ve mali destek programları başvuru formu ile ilgili dokümanların doldurulması başlıklarını içerdi. Paydaş, sorun, hedef ve strateji analizi ile mantıksal çerçeve konusunda örnekler üzerinden yapılan grup çalışmasının akabinde katılımcıların talebi üzerine Trakya Kalkınma Ajansı ve Kırklareli Yatırım Destek Ofisi’ni tanıtan bir sunum gerçekleştirildi. Kırklareli Yatırım Destek Ofisi’nin bir sonraki PDY eğitiminin Nisan ayında düzenlenmesi planlanmakla birlikte kurum ve kuruluşlardan gelecek talebe göre tarihin öne çekilmesi söz konusu olabilecek. 

  Yükleniyor...