Kırklareli YDO’dan Proje Hazırlama Eğitimi

Kırklareli YDO’dan Proje Hazırlama Eğitimi
Eklenme Tarihi: 4 Mart 2011 | Toplam Okunma:
Kırklareli Yatırım Destek Ofisi, Kırklareli Denetimli Serbestlik Ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü’nde proje hazırlama eğitimi verdi

Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi, Kırklareli’deki kurum ve kuruluşların proje yazma kapasitesinin artırılması amacıyla düzenleyeceği proje hazırlama eğitimlerinin ilkini Kırklareli Denetimli Serbestlik Ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü’nde gerçekleştirdi.

TR 21 Trakya Bölgesi’nde bulunan kurum ve kuruluşların proje hazırlama kapasitelerinin artırılmasına yönelik olarak Trakya Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen PDY (Proje Döngüsü Yönetimi) eğitimlerinin Kırklareli’deki ilk ayağı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi tarafından 1-2 Şubat tarihlerinde organize edildi. Kırklareli Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılan eğitim iki gün boyunca saat 10:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşti. Söz konusu eğitime Kırklareli Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü Personeli ve Kırklareli E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan toplam 14 personel katıldı.   

Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi uzmanları Ayşem Batur ve Semiha Ahmet tarafından verilen eğitim, proje hazırlama aşamaları (analiz ve planlama aşaması - mantıksal çerçeve yaklaşımı) ve mali destek programları başvuru formu ile ilgili dokümanların doldurulması başlıklarını içerdi. Paydaş, sorun, hedef ve strateji analizi ile mantıksal çerçeve konusunda örnekler üzerinden yapılan grup çalışmasının akabinde katılımcıların talebi üzerine Trakya Kalkınma Ajansı ve Kırklareli Yatırım Destek Ofisi’ni tanıtan bir sunum gerçekleştirildi. Kırklareli Yatırım Destek Ofisi’nin bir sonraki PDY eğitiminin Nisan ayında düzenlenmesi planlanmakla birlikte kurum ve kuruluşlardan gelecek talebe göre tarihin öne çekilmesi söz konusu olabilecek. 

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...