Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB’den Kadın Girişimcilere Eğitim

Eklenme Tarihi: 7 Mart 2011 | Toplam Okunma:
KOSGEB ve Trakya Kalkınma Ajansı kadın girişimcilere yönelik bir eğitim ve bilgilendirme programı hazırlıyor. Kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık politikası sonucunda son yıllarda giderek artan kadın girişimci hareketlerine bir destek de Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB ortaklığı ile geliyor.

KOSGEB ve Trakya Kalkınma Ajansı kadın girişimcilere yönelik bir eğitim ve bilgilendirme programı hazırlıyor. Kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık politikası sonucunda son yıllarda giderek artan kadın girişimci hareketlerine bir destek de Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB ortaklığı ile geliyor.

Kadın girişimcilere yönelik destekler ve fon kaynakları hakkında bilgilendirmede bulunarak kadın girişimciliğini teşvik etmeyi amaçlayan Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi konuyla ilgili ortak bir çalışma hazırlıyor. Söz konusu çalışma ile ilgili hazırlıklara başladıklarını belirten Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün yaptığı açıklamada ‘’Trakya Kalkınma Ajansı olarak faaliyete geçtiğimiz günden itibaren kadın girişimcilerimizle işbirliği halindeyiz. Kadın girişimcilerimize yönelik destekleri takip etmek ve kendilerini bu kaynaklardan yararlandırmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda son olarak Edirne Yatırım Destek Ofisimizin koordinasyonunda 9 Şubat tarihinde Edirneli kadın girişimcilerimizle birlikte Mardin’e bir çalışma ziyareti düzenlendi. Mardin’de faaliyet gösteren Çok Amaçlı Toplum Merkezlerine düzenlenen ziyaretlerle kadın girişimcilerimizin bu merkezlerin tecrübeleri doğrultusunda fon kaynaklarından daha iyi yararlanmaları hedeflendi. Şimdi de KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezimiz ile birlikte kadın girişimcilerimize her iki kurumumuzun sağlayabileceği destekler hakkında bilgi vereceğimiz bir program hazırlığı içerisindeyiz. Programın detayları Mart ayı sonunda netleşecek fakat biz duyurumuzu şimdiden yapmak ve bu vesileyle kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak istedik.’’ şeklinde konuştu.

KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu da 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak Trakya Kalkınma Ajansı ile birlikte hazırlayacakları program hakkında şu bilgileri verdi: ‘’KOSGEB olarak bölgemizde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler Kurulları ile yürüttüğümüz ortak çalışmalar ve kendilerine sağladığımız destekler sayesinde kadın girişimciliğinde önemli adımlar atıldı. Fakat kadınlarımızı kadın girişimciliği konusunda sağlanan desteklerle ilgili olarak daha fazla bilgilendirerek kaynaklardan yararlanma oranını en üst düzeye çıkarmamız gerekiyor. Bu bağlamda bölgemize önemli mali kaynak ve teknik destek fırsatları sunan Trakya Kalkınma Ajansı ile ortak bir çalışma yürütmeyi planladık. Bu çalışma sayesinde kadın girişimcilerimize sağlayabileceğimiz destekleri kendilerine detaylı biçimde anlatabilme fırsatımız olacak. Yeni girişimci desteğimiz kapsamında işini kuracak her girişimciye 27 bin TL’ye kadar hibe ve 70 bin TL’ye kadar faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz bir kaynak aktarılabilecek’’

Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi işbirliği ile hazırlanacak 60 saatlik kadın girişimci eğitimi ve bilgilendirme toplantılarının kadın girişimcilerin yararlanabilecekleri fon kaynaklarına ne şekilde ulaşabileceklerine dair çok önemli ipuçları sağlaması bekleniyor.

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...