Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB’den Kadın Girişimcilere Eğitim

Eklenme Tarihi: 7 Mart 2011 | Toplam Okunma:
KOSGEB ve Trakya Kalkınma Ajansı kadın girişimcilere yönelik bir eğitim ve bilgilendirme programı hazırlıyor. Kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık politikası sonucunda son yıllarda giderek artan kadın girişimci hareketlerine bir destek de Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB ortaklığı ile geliyor.

KOSGEB ve Trakya Kalkınma Ajansı kadın girişimcilere yönelik bir eğitim ve bilgilendirme programı hazırlıyor. Kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık politikası sonucunda son yıllarda giderek artan kadın girişimci hareketlerine bir destek de Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB ortaklığı ile geliyor.

Kadın girişimcilere yönelik destekler ve fon kaynakları hakkında bilgilendirmede bulunarak kadın girişimciliğini teşvik etmeyi amaçlayan Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi konuyla ilgili ortak bir çalışma hazırlıyor. Söz konusu çalışma ile ilgili hazırlıklara başladıklarını belirten Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün yaptığı açıklamada ‘’Trakya Kalkınma Ajansı olarak faaliyete geçtiğimiz günden itibaren kadın girişimcilerimizle işbirliği halindeyiz. Kadın girişimcilerimize yönelik destekleri takip etmek ve kendilerini bu kaynaklardan yararlandırmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda son olarak Edirne Yatırım Destek Ofisimizin koordinasyonunda 9 Şubat tarihinde Edirneli kadın girişimcilerimizle birlikte Mardin’e bir çalışma ziyareti düzenlendi. Mardin’de faaliyet gösteren Çok Amaçlı Toplum Merkezlerine düzenlenen ziyaretlerle kadın girişimcilerimizin bu merkezlerin tecrübeleri doğrultusunda fon kaynaklarından daha iyi yararlanmaları hedeflendi. Şimdi de KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezimiz ile birlikte kadın girişimcilerimize her iki kurumumuzun sağlayabileceği destekler hakkında bilgi vereceğimiz bir program hazırlığı içerisindeyiz. Programın detayları Mart ayı sonunda netleşecek fakat biz duyurumuzu şimdiden yapmak ve bu vesileyle kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak istedik.’’ şeklinde konuştu.

KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu da 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak Trakya Kalkınma Ajansı ile birlikte hazırlayacakları program hakkında şu bilgileri verdi: ‘’KOSGEB olarak bölgemizde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler Kurulları ile yürüttüğümüz ortak çalışmalar ve kendilerine sağladığımız destekler sayesinde kadın girişimciliğinde önemli adımlar atıldı. Fakat kadınlarımızı kadın girişimciliği konusunda sağlanan desteklerle ilgili olarak daha fazla bilgilendirerek kaynaklardan yararlanma oranını en üst düzeye çıkarmamız gerekiyor. Bu bağlamda bölgemize önemli mali kaynak ve teknik destek fırsatları sunan Trakya Kalkınma Ajansı ile ortak bir çalışma yürütmeyi planladık. Bu çalışma sayesinde kadın girişimcilerimize sağlayabileceğimiz destekleri kendilerine detaylı biçimde anlatabilme fırsatımız olacak. Yeni girişimci desteğimiz kapsamında işini kuracak her girişimciye 27 bin TL’ye kadar hibe ve 70 bin TL’ye kadar faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz bir kaynak aktarılabilecek’’

Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi işbirliği ile hazırlanacak 60 saatlik kadın girişimci eğitimi ve bilgilendirme toplantılarının kadın girişimcilerin yararlanabilecekleri fon kaynaklarına ne şekilde ulaşabileceklerine dair çok önemli ipuçları sağlaması bekleniyor.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...