Eskişehir 3. ARGE Proje Pazarı

Eskişehir 3. ARGE Proje Pazarı
Eklenme Tarihi: 29 Mart 2011 | Toplam Okunma:
Ar-Ge Projelerini Sunmak İsteyenler için Başvurular Başladı

Eskişehir 3. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ortak organizasyonu ile, TÜBİTAK ve TTGV desteğiyle ve SANGEM yürütücülüğünde 10-11 Mayıs 2011 tarihlerinde Eskişehir Anemon Otel’de yapılacaktır. Bu etkinlik ile, belirlenen tematik alanlarda proje fikri olan, projesi için katkı arayan araştırmacılarla bir teknik sorununa çözüm arayan sanayi kuruluşlarının bir araya getirilmesi hedeflenmektedir. Böylece üniversiteler ve araştırma kuruluşlarından uzmanlar ile sanayi işletmelerinden ilgililer aynı ortamda fikir ve destek alışverişinde bulunma imkânı yakalayacaklardır.

Bölgenin Ar-Ge ve yenilikçilik kapasitesinin artırılmasına önemli katkı sağlayacak olan bu etkinlikte yapılacak sunumlarla; bilgi ve görüş paylaşımı, farklı uzmanlarla tanışma olanağı, proje işbirlikleri kurulması, finansal destek ve fikri mülkiyet mekanizmaları hakkında bilgilenme, yeni pazar ve iş olanakları hakkında fırsatları öğrenme olanağı sağlanacaktır. Eskişehir 3. Ar-Ge Proje Pazar’ında araştırmacıların yanı sıra işletmesinde herhangi bir soruna çözüm arayan firmalar da katılıp bununla ilgili etkinlikte katılımcı veya ziyaretçi olarak yer alan teknik kişilerle olası işbirlikleri kurabileceklerdir.

Eskişehir 3. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği çerçevesinde proje başvuruları için;

• Makine tasarım teknolojileri,

• Metal şekillendirme,

• Seramik,

• Raylı sistemler,

• Kimya ve proses,

• Üretim teknolojileri ve işletme verimliliği,

• Enerji ve enerji verimliliği

tematik alanları seçilmiştir. Başvuru yapılacak projeler; fikir, fizibilite, araştırma, geliştirme, uygulama veya ticarileştirme aşamalarında olabilir.

Etkinlikte Ar-Ge proje sunumu yapmak isteyen katılımcıların iletişim bilgileri aşağıda verilen Dr. Gülsüm ÇALIŞIR ile 18 Nisan 2011 Pazartesi günü saat 17:00’ye kadar irtibata geçmeleri gerekmektedir.

 İletişim:

Dr. Gülsüm Çalışır

Tel : 0 222 236 03 34

GSM : 0 530 353 58 75

Faks : 0 222 236 03 37

e-mail: gulsumcalisir@sangem.org

DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...