TEKMER Hizmete Girdi

TEKMER Hizmete Girdi
Eklenme Tarihi: 4 Nisan 2011 | Toplam Okunma:
Teknoloji Geliştirme Merkezinin Açılışı Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı,  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ, Çorlu ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odaları İşbirliği ile kurulan Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) 29 Mart Salı günü yapılan törenle hizmete girdi.

KOBİ’lere yönelik AR-GE çalışmaları yapan veya bunları destekleyen tüm araştırma merkezlerini bir araya getiren, ulusal ve uluslararası anlamda güçlü bir ağa sahip bir birim olarak hizmet verecek olan TEKMER’in açılışı Namık Kemal Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü, Tekirdağ Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Turan Çuhadar, İl Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz GÜNAY, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Güleroğlu, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dursun Ali Tever, KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu ile Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün hazır bulunduğu açılışta kamuoyuna TEKMER ile ilgili bilgiler verildi.

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü yaptığı açılış konuşmasında TEKMER sayesinde üretilecek bilgi ve teknolojinin sanayi kuruluşlarınca üretimde kullanılacağını ve bunun da ihracatı artırarak ülke kalkınmasına katkı sağlayacağını belirtti.  KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu ise TEKMER’in KOBİ’lerin ve girişimcilerin yenilik çalışmalarında kullanacakları bir ARGE üssü olduğunu ifade etti. Eskicioğlu hedefin 2023 yılında TEKMER’den teknoloji ihraç etmek olduğunu sözlerine ekledi.

Açılışta konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün TEKMER ve Ajansın bu projeye olan desteği ile ilgili şunları kaydetti: ‘’Trakya Kalkınma Ajansı olarak projelere en fazla ihtiyacı olan kurumuz. Kaliteli projeleri üretmek konusunda TEKMER’e ihtiyaç vardır. Bu tür bir oluşumun içinde yer almaktan mutluyuz. Yeni girişimcileri yetiştirme yönünde bulunmaz bir fırsat. Üniversiteden mezun olan gençlerimiz de girişimci olarak opsiyon oluşturma yönünde TEKMER’den yararlanabilirler. Üniversitemize, Sayın Rektörümüze ve KOSGEB’e bizlere bu şansı verdiği için teşekkür ediyoruz.’’  Teknoloji Geliştirme Merkezi’nin açılış töreni katılımcılara verilen bazı teknik bilgiler ve kokteylin ardından sona erdi.

 

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...