TEKMER Hizmete Girdi

TEKMER Hizmete Girdi
Eklenme Tarihi: 4 Nisan 2011 | Toplam Okunma:
Teknoloji Geliştirme Merkezinin Açılışı Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı,  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ, Çorlu ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odaları İşbirliği ile kurulan Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) 29 Mart Salı günü yapılan törenle hizmete girdi.

KOBİ’lere yönelik AR-GE çalışmaları yapan veya bunları destekleyen tüm araştırma merkezlerini bir araya getiren, ulusal ve uluslararası anlamda güçlü bir ağa sahip bir birim olarak hizmet verecek olan TEKMER’in açılışı Namık Kemal Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü, Tekirdağ Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Turan Çuhadar, İl Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz GÜNAY, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Güleroğlu, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dursun Ali Tever, KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu ile Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün hazır bulunduğu açılışta kamuoyuna TEKMER ile ilgili bilgiler verildi.

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü yaptığı açılış konuşmasında TEKMER sayesinde üretilecek bilgi ve teknolojinin sanayi kuruluşlarınca üretimde kullanılacağını ve bunun da ihracatı artırarak ülke kalkınmasına katkı sağlayacağını belirtti.  KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu ise TEKMER’in KOBİ’lerin ve girişimcilerin yenilik çalışmalarında kullanacakları bir ARGE üssü olduğunu ifade etti. Eskicioğlu hedefin 2023 yılında TEKMER’den teknoloji ihraç etmek olduğunu sözlerine ekledi.

Açılışta konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün TEKMER ve Ajansın bu projeye olan desteği ile ilgili şunları kaydetti: ‘’Trakya Kalkınma Ajansı olarak projelere en fazla ihtiyacı olan kurumuz. Kaliteli projeleri üretmek konusunda TEKMER’e ihtiyaç vardır. Bu tür bir oluşumun içinde yer almaktan mutluyuz. Yeni girişimcileri yetiştirme yönünde bulunmaz bir fırsat. Üniversiteden mezun olan gençlerimiz de girişimci olarak opsiyon oluşturma yönünde TEKMER’den yararlanabilirler. Üniversitemize, Sayın Rektörümüze ve KOSGEB’e bizlere bu şansı verdiği için teşekkür ediyoruz.’’  Teknoloji Geliştirme Merkezi’nin açılış töreni katılımcılara verilen bazı teknik bilgiler ve kokteylin ardından sona erdi.

 

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...