TEKMER Hizmete Girdi

TEKMER Hizmete Girdi
Eklenme Tarihi: 4 Nisan 2011 | Toplam Okunma:
Teknoloji Geliştirme Merkezinin Açılışı Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı,  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Namık Kemal Üniversitesi, Tekirdağ, Çorlu ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odaları İşbirliği ile kurulan Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) 29 Mart Salı günü yapılan törenle hizmete girdi.

KOBİ’lere yönelik AR-GE çalışmaları yapan veya bunları destekleyen tüm araştırma merkezlerini bir araya getiren, ulusal ve uluslararası anlamda güçlü bir ağa sahip bir birim olarak hizmet verecek olan TEKMER’in açılışı Namık Kemal Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü, Tekirdağ Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Turan Çuhadar, İl Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz GÜNAY, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Güleroğlu, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dursun Ali Tever, KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu ile Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün hazır bulunduğu açılışta kamuoyuna TEKMER ile ilgili bilgiler verildi.

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü yaptığı açılış konuşmasında TEKMER sayesinde üretilecek bilgi ve teknolojinin sanayi kuruluşlarınca üretimde kullanılacağını ve bunun da ihracatı artırarak ülke kalkınmasına katkı sağlayacağını belirtti.  KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu ise TEKMER’in KOBİ’lerin ve girişimcilerin yenilik çalışmalarında kullanacakları bir ARGE üssü olduğunu ifade etti. Eskicioğlu hedefin 2023 yılında TEKMER’den teknoloji ihraç etmek olduğunu sözlerine ekledi.

Açılışta konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün TEKMER ve Ajansın bu projeye olan desteği ile ilgili şunları kaydetti: ‘’Trakya Kalkınma Ajansı olarak projelere en fazla ihtiyacı olan kurumuz. Kaliteli projeleri üretmek konusunda TEKMER’e ihtiyaç vardır. Bu tür bir oluşumun içinde yer almaktan mutluyuz. Yeni girişimcileri yetiştirme yönünde bulunmaz bir fırsat. Üniversiteden mezun olan gençlerimiz de girişimci olarak opsiyon oluşturma yönünde TEKMER’den yararlanabilirler. Üniversitemize, Sayın Rektörümüze ve KOSGEB’e bizlere bu şansı verdiği için teşekkür ediyoruz.’’  Teknoloji Geliştirme Merkezi’nin açılış töreni katılımcılara verilen bazı teknik bilgiler ve kokteylin ardından sona erdi.

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...