Trakya Kalkınma Ajansı Katkı Payı Borçları Yapılandırıldı

Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2011 | Toplam Okunma:
Taksitle Ödeme İçin Son Başvuru Tarihi 31 Mayıs

Trakya Kalkınma Ajansı’na katkı payı borcu olan kurumlar 6111 sayılı Kanun çerçevesinde bu borçlarını gecikme zamlarından muaf olarak taksitlendirebilecekler. Bu sayede 31 Aralık 2010 tarihine dek olan borçlar 36 ay süreyle en fazla 18 taksit halinde ödenebilecek. Bu yapılandırmadan yararlananlar ilk taksit ödemesinin ardından Ajansın desteklerinden yararlanma imkanına kavuşacak.

Kamuoyunda torba yasa olarak bilinen 6111 sayılı Kanun, Trakya Kalkınma Ajansı’na katkı payı borcu olan kurumlar için müjdeli bir haberi de beraberinde getirdi. Söz konusu kanun kapsamında Kalkınma Ajanslarına ödenmesi gereken 31.12.2010 öncesi katkı payı borçlarının yapılandırılmasına imkan sağlandı. İlgili düzenleme sayesinde gecikme zamları affedilen katkı payı borçları, Üretici Fiyatları Endeksi oranınca enflasyon düzeltmesi yapıldıktan sonra yıllık % 5 vade farkı ile ödenebilecek. Bahsi geçen ödemeler en fazla 18 taksit halinde ve 36 ay içerisinde gerçekleşecek.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Trakyaka Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, katkı payı ödeme yükümlülüğünü tam olarak yerine getirememiş olan kurumları Ajanslarına başvuruda bulunmaya davet etti. Üstün açıklamasında şunları kaydetti: ‘’Ajansımıza olan borçlarından ötürü desteklerimizden yararlanamayan paydaşlarımız 6111 sayılı Kanun sayesinde önemli bir fırsat yakalamış bulunuyor. Kanunun getirdiği borç yapılandırmasıyla Ajans katkı payı borçları 18 taksit halinde ödenebilecek. İlk taksit ödemesinin gerçekleşmesinin hemen ardından Ajans desteklerinden yararlanmanın önündeki borç engeli kalkmış olacak. Bu önemli fırsattan yararlanmak isteyen paydaşlarımızı Ajansımız internet sitesinde bulunan dilekçeyi doldurarak 31 Mayıs 2011 tarihine dek başvuruda bulunmaya çağırıyoruz.’’ 

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...