Trakya Kalkınma Ajansı Katkı Payı Borçları Yapılandırıldı

Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2011 | Toplam Okunma:
Taksitle Ödeme İçin Son Başvuru Tarihi 31 Mayıs

Trakya Kalkınma Ajansı’na katkı payı borcu olan kurumlar 6111 sayılı Kanun çerçevesinde bu borçlarını gecikme zamlarından muaf olarak taksitlendirebilecekler. Bu sayede 31 Aralık 2010 tarihine dek olan borçlar 36 ay süreyle en fazla 18 taksit halinde ödenebilecek. Bu yapılandırmadan yararlananlar ilk taksit ödemesinin ardından Ajansın desteklerinden yararlanma imkanına kavuşacak.

Kamuoyunda torba yasa olarak bilinen 6111 sayılı Kanun, Trakya Kalkınma Ajansı’na katkı payı borcu olan kurumlar için müjdeli bir haberi de beraberinde getirdi. Söz konusu kanun kapsamında Kalkınma Ajanslarına ödenmesi gereken 31.12.2010 öncesi katkı payı borçlarının yapılandırılmasına imkan sağlandı. İlgili düzenleme sayesinde gecikme zamları affedilen katkı payı borçları, Üretici Fiyatları Endeksi oranınca enflasyon düzeltmesi yapıldıktan sonra yıllık % 5 vade farkı ile ödenebilecek. Bahsi geçen ödemeler en fazla 18 taksit halinde ve 36 ay içerisinde gerçekleşecek.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Trakyaka Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, katkı payı ödeme yükümlülüğünü tam olarak yerine getirememiş olan kurumları Ajanslarına başvuruda bulunmaya davet etti. Üstün açıklamasında şunları kaydetti: ‘’Ajansımıza olan borçlarından ötürü desteklerimizden yararlanamayan paydaşlarımız 6111 sayılı Kanun sayesinde önemli bir fırsat yakalamış bulunuyor. Kanunun getirdiği borç yapılandırmasıyla Ajans katkı payı borçları 18 taksit halinde ödenebilecek. İlk taksit ödemesinin gerçekleşmesinin hemen ardından Ajans desteklerinden yararlanmanın önündeki borç engeli kalkmış olacak. Bu önemli fırsattan yararlanmak isteyen paydaşlarımızı Ajansımız internet sitesinde bulunan dilekçeyi doldurarak 31 Mayıs 2011 tarihine dek başvuruda bulunmaya çağırıyoruz.’’ 

  Yükleniyor...