Trakyaka, Sınırötesi İşbirliği için Batum’daydı

Trakyaka, Sınırötesi İşbirliği için Batum’daydı
Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2011 | Toplam Okunma:
Trakyaka, Batum’da düzenlenen Karadeniz Havzası Sınırötesi İşbirliği toplantısına katıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı, Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Batum’da düzenlenen Karadeniz Havzası Sınırötesi İşbirliği toplantısına katıldı. Ajansı temsilen Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Uzman personeli Semiha Ahmet’in katıldığı toplantıda ilgili sınırötesi işbirliği programlarının yanı sıra Avrupa’nın en büyük bağımsız bölgeler arası işbirliği ağı olan Avrupa Bölgeler Asamblesi (AER) hakkında da bilgiler verildi.

5-6 Nisan 2011 tarihlerinde Batum’da gerçekleşen Karadeniz Havzası Sınırötesi İşbirliği Programı ‘‘Ortak Sınırlar Ortak Çözümler’’ II. Avrupa Bölgeler Asamblesi Karadeniz Havzası Konferansı’na Trakya’yı temsilen Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi uzmanı Semiha Ahmet katıldı. Acara Özerk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Levan Varshalomidze ve Avrupa Bölgeler Asamblesi Başkanı Michele Sabban’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantı Uluslararası Karadeniz Araştırmaları Merkezi Genel Müdürü Dr. Dimadama’nın ‘‘Karadeniz Bölgesi için 2020 Vizyonu’’ hakkındaki bilgilendirmesiyle sürdü. Toplantının ilk gününde konuşmacılar Karadeniz Havzası Sınırötesi İşbirliği Programı Ortak Operasyonel Programı, edinilen tecrübeler ve gelecekle ilgili perspektifler konusunda sunumlar gerçekleştirdiler. Toplantının ikinci günkü oturumunda yapılan sunumların konusunu Karadeniz Havzası Yerel Yönetimler arası iyi işbirliği örnekleri ile proje fikirleri oluşturdu.

 

Toplantıda Avrupa Bölgeler Asamblesi ile bölgelerin ve şehirlerin asambleye üyelikleri hakkında bilgileri Avrupa Bölgeler Asamblesi (AER) Başkanı Michele Sabban ve AER Genel Sekreteri Klaus Klipp verdiler. AER yetkilileri konuşmalarında bölgelerarası işbirliği için bir forum niteliği taşıyan AER’in Avrupa Birliği’nin karar alıcı mekanizmaları etkileme, tecrübelerin değişimi, gençler ve genç liderler için projeler üretme, başka bölgelerden haberdar olabilme gibi fırsatlar sunduğunun altını çizdiler.

Karadeniz Havzası Sınırötesi İşbirliği Programı ve AER hakkında Ajanslarının vereceği desteklerle ilgili kısa bir açıklamada bulunan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, şunları kaydetti: ‘’Batum’da gerçekleşen Karadeniz Havzası Sınırötesi İşbirliği Programı toplantısında gündeme gelen projelere ortak olmanın yanı sıra programla ilgili bölgemizde üretilecek projelere ortaklar bulma konusunda Ajans olarak her türlü teknik desteği vermeye hazırız. Paydaşlarımız bu teknik desteği Kırklareli Yatırım Destek Ofisimiz aracılığıyla alabilirler. Ayrıca Avrupa Bölgeler Asamblesi’ne üye olan Edirne ilimiz dışında kalan diğer iki bölge ilimiz Kırklareli ve Tekirdağ’ın da valiliklerimiz aracılığıyla asambleye üyelikleri için gerekli teknik desteği Kırklareli Yatırım Destek Ofisimiz aracılığıyla sunacağız.’’ 

 

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka, Sınırötesi İşbirliği için Batum’daydı

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...