Suç Oranı En Düşük İl Kırklareli

Suç Oranı En Düşük İl Kırklareli
Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2011 | Toplam Okunma:

Türkiye’nin en yaşanılabilir kentleri araştırmasının sonuçlarına göre ülkemizin suç oranı en düşük ilinin Kırklareli olduğu belirlendi. İşsizlik oranından ortaöğretimde derslik başına düşen öğrenci sayısına, hava kalitesinden suç oranına dek 37 farklı kriter üzerinden yapılan araştırmaya göre en yaşanılır kentler arasında 21. sırada yer alan Kırklareli aynı zamanda en az suç işlenen ilimiz.

Bir ekonomi dergisinin yapmış olduğu araştırma Kırklareli’nin Türkiye’nin en güvenli ili olduğunu ortaya koydu. Derginin yaptığı araştırmada 81 ilin valilerine illerindeki yıllık suç istatistiklerinin de aralarında bulunduğu 17 soruluk bir form gönderildi. Dört il hariç tüm illerden gelen suç verilerine göre Kırklareli, 77 il arasında suç işlenme oranı en düşük il oldu. Okuryazarlık oranında da 81 il arasında ilk sırada yer alan Kırklareli, devlete kişi başına en fazla vergi ödeyen 8. il olarak da dikkat çekti. 

 

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...