Suç Oranı En Düşük İl Kırklareli

Suç Oranı En Düşük İl Kırklareli
Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2011 | Toplam Okunma:

Türkiye’nin en yaşanılabilir kentleri araştırmasının sonuçlarına göre ülkemizin suç oranı en düşük ilinin Kırklareli olduğu belirlendi. İşsizlik oranından ortaöğretimde derslik başına düşen öğrenci sayısına, hava kalitesinden suç oranına dek 37 farklı kriter üzerinden yapılan araştırmaya göre en yaşanılır kentler arasında 21. sırada yer alan Kırklareli aynı zamanda en az suç işlenen ilimiz.

Bir ekonomi dergisinin yapmış olduğu araştırma Kırklareli’nin Türkiye’nin en güvenli ili olduğunu ortaya koydu. Derginin yaptığı araştırmada 81 ilin valilerine illerindeki yıllık suç istatistiklerinin de aralarında bulunduğu 17 soruluk bir form gönderildi. Dört il hariç tüm illerden gelen suç verilerine göre Kırklareli, 77 il arasında suç işlenme oranı en düşük il oldu. Okuryazarlık oranında da 81 il arasında ilk sırada yer alan Kırklareli, devlete kişi başına en fazla vergi ödeyen 8. il olarak da dikkat çekti. 

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...