Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanını Seçti

Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanını Seçti
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2011 | Toplam Okunma:
Mustafa Yardımcı Kalkınma Kurulunun Yeni Başkanı Oldu

Trakya Kalkınma Ajansı 2011 Yılı 1. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinden gelen üyelerin katılımı ile 30 Mayıs Pazartesi günü Çorlu Divan Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda Kalkınma Kurulu Başkanlığına Edirne Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Yardımcı seçildi.

Ajansın danışma ve yönlendirme organı olan Kalkınma Kurulu, Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve Kırklareli Üniversitesi Rektörü ve Kalkınma Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ın açılış konuşmaları ile başladı. Gündem doğrultusunda; Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın bir önceki dönem başkanı Özlem Yemişçi’nin Kalkınma Kurulu Başkanlığından ayrılması dolayısı ile boşalan Başkanlık ve görev süreleri dolan kâtip üyelikler için seçim gerçekleştirildi.

Yapılan seçim sonrasında, Kalkınma Kurulu Başkanlığına Edirne Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Yardımcı, Başkan Vekilliliğine Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Yılmaz Boz, Asil Kâtip Üyeliklere; Edirne Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Açıkgöz ve Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özyıkılmaz, Yedek Kâtip Üyeliklere;  KOSGEB Tekirdağ İşletme Geliştirme Merkez Müdür Vekili Özay Cebeci ve Trakya Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi Müdürü Fatih Yaldız seçildiler.

Toplantı 2. Oturumunda ise Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün Ajansın faaliyet raporu ile 2011 yılı çalışma programı hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman’ın, TR21 Trakya Bölge Planı Stratejileri ile 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek Programları ile ilgili yaptığı sunumun ardından Program Yönetim Birimi Başkanı Selçuk Mutlu 2010 yılı mali destek programları sonuç raporunu Kurul’a sundu. 2011 Yılı 1. Kalkınma Kurulu Toplantısı, sunumların akabinde gerçekleştirilen soru-cevap bölümü ile sona erdi.

 

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanını SeçtiTrakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanını SeçtiTrakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanını SeçtiTrakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanını Seçti

DİĞER HABERLER

Trakya, On Birinci Kalkınma Planı Hazırlık Toplantılarını Tamamladı15 Şubat 2018Ülkemizin gelecek beş yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan On Birinci Kalkınma Planı (2019-2023) hazırlıkları kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı önderliğinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da toplantılar yapıldı. Turizm Profesyonelleri EMITT’te Bir Araya Geldi29 Ocak 2018Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan, turizm sektörü temsilcilerini bir araya getiren EMITT 2018 Uluslararası Turizm Fuarı 25-28 Ocak 2018 tarihlerinde TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. EMITT’e, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Rusya, Balkan Ülkeleri ve İtalya olmak üzere 108 ülkeden 4500 tur operatörü arasından seçilerek davet edilen 650’si katıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Edirne’de Toplandı18 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Ocak ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı.
  Yükleniyor...