Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanını Seçti

Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanını Seçti
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2011 | Toplam Okunma:
Mustafa Yardımcı Kalkınma Kurulunun Yeni Başkanı Oldu

Trakya Kalkınma Ajansı 2011 Yılı 1. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinden gelen üyelerin katılımı ile 30 Mayıs Pazartesi günü Çorlu Divan Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda Kalkınma Kurulu Başkanlığına Edirne Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Yardımcı seçildi.

Ajansın danışma ve yönlendirme organı olan Kalkınma Kurulu, Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve Kırklareli Üniversitesi Rektörü ve Kalkınma Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ın açılış konuşmaları ile başladı. Gündem doğrultusunda; Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın bir önceki dönem başkanı Özlem Yemişçi’nin Kalkınma Kurulu Başkanlığından ayrılması dolayısı ile boşalan Başkanlık ve görev süreleri dolan kâtip üyelikler için seçim gerçekleştirildi.

Yapılan seçim sonrasında, Kalkınma Kurulu Başkanlığına Edirne Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Yardımcı, Başkan Vekilliliğine Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Yılmaz Boz, Asil Kâtip Üyeliklere; Edirne Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Açıkgöz ve Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özyıkılmaz, Yedek Kâtip Üyeliklere;  KOSGEB Tekirdağ İşletme Geliştirme Merkez Müdür Vekili Özay Cebeci ve Trakya Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi Müdürü Fatih Yaldız seçildiler.

Toplantı 2. Oturumunda ise Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün Ajansın faaliyet raporu ile 2011 yılı çalışma programı hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman’ın, TR21 Trakya Bölge Planı Stratejileri ile 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek Programları ile ilgili yaptığı sunumun ardından Program Yönetim Birimi Başkanı Selçuk Mutlu 2010 yılı mali destek programları sonuç raporunu Kurul’a sundu. 2011 Yılı 1. Kalkınma Kurulu Toplantısı, sunumların akabinde gerçekleştirilen soru-cevap bölümü ile sona erdi.

 

FOTOĞRAFLAR

Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanını SeçtiTrakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanını SeçtiTrakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanını SeçtiTrakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanını Seçti

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...