Trakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle Açıldı

Trakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle Açıldı
Eklenme Tarihi: 1 Haziran 2011 | Toplam Okunma:

Tekirdağ’da bulunan Trakya Kalkınma Ajansı Merkez Hizmet Binası 31 Mayıs Salı günü Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün de katılımıyla gerçekleşen törenle resmen hizmete açıldı. Saat 16:00’da başlayan törende Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Edirne Valisi Gökhan Sözer, Ajans Yönetim Kurulu Üyeleri Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek ve Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekilleri Ziyaeddin Akbulut ve Necip Taylan, Devlet Planlama Teşkilatı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürü Nahit Bingöl ile çok sayıda davetli ve vatandaş da hazır bulundu.

Tören Saygı Duruşu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde söylenen İstiklal Marşı’nın ardından Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün açılış konuşması ile başladı. Üstün konuşmasında Ajans Hizmet Binası’nın tarihçesi ve Ajansın Ağustos Ayında çıkmayı planladığı 2011 Yılı Mali Destek Programları ile Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek programları hakkında kısa bilgiler verdi. Üstün’ün konuşmasını müteakip Devlet Planlama Teşkilatı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürü Nahit Bingöl de Kalkınma Ajanslarının hedefleri ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi. Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut’un konuşmasının ardından kürsüye gelen Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Edirne Valisi Gökhan Sözer, Ajansın bölgenin kalkınması yolundaki önemine dikkat çekti.

Açılış konuşmalarının akabinde kürsüye gelen Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Kalkınma Ajanslarının kırsal kalkınmada, işletmelerin desteklenmesinde ve yatırımların artmasında önemli bir rol üstlenmek üzere kurulduğunu belirtti. Trakya’nın kalkınma önceliklerinin tarım ve hayvancılık ile turizm sektörlerinin yanı sıra sanayiyi de kapsadığını ifade eden Ergün, Ajansın proje bazlı desteklerle bu sektörlere önemli katkılarda bulunacağını söyledi. Nihat Ergün İstanbul’a yapılması planlanan 3. Boğaz Köprüsü ve Çanakkale Boğazı’na yapılacak olan köprüyle Trakya’nın stratejik öneminin daha da artacağını sözlerine ekledi. Açılış töreni kurdelenin kesilmesinin ardından binanın gezilmesi, 2010 Yılı Mali Destek Programları neticesinde başarılı bulunan proje sahipleriyle yapılan toplantı ve verilen kokteyl ile son buldu.

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle AçıldıTrakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle AçıldıTrakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle AçıldıTrakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle AçıldıTrakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle AçıldıTrakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle AçıldıTrakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle AçıldıTrakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle Açıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...