Trakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle Açıldı

Trakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle Açıldı
Eklenme Tarihi: 1 Haziran 2011 | Toplam Okunma:

Tekirdağ’da bulunan Trakya Kalkınma Ajansı Merkez Hizmet Binası 31 Mayıs Salı günü Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün de katılımıyla gerçekleşen törenle resmen hizmete açıldı. Saat 16:00’da başlayan törende Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Edirne Valisi Gökhan Sözer, Ajans Yönetim Kurulu Üyeleri Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek ve Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekilleri Ziyaeddin Akbulut ve Necip Taylan, Devlet Planlama Teşkilatı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürü Nahit Bingöl ile çok sayıda davetli ve vatandaş da hazır bulundu.

Tören Saygı Duruşu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde söylenen İstiklal Marşı’nın ardından Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün açılış konuşması ile başladı. Üstün konuşmasında Ajans Hizmet Binası’nın tarihçesi ve Ajansın Ağustos Ayında çıkmayı planladığı 2011 Yılı Mali Destek Programları ile Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek programları hakkında kısa bilgiler verdi. Üstün’ün konuşmasını müteakip Devlet Planlama Teşkilatı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürü Nahit Bingöl de Kalkınma Ajanslarının hedefleri ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi. Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut’un konuşmasının ardından kürsüye gelen Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Edirne Valisi Gökhan Sözer, Ajansın bölgenin kalkınması yolundaki önemine dikkat çekti.

Açılış konuşmalarının akabinde kürsüye gelen Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Kalkınma Ajanslarının kırsal kalkınmada, işletmelerin desteklenmesinde ve yatırımların artmasında önemli bir rol üstlenmek üzere kurulduğunu belirtti. Trakya’nın kalkınma önceliklerinin tarım ve hayvancılık ile turizm sektörlerinin yanı sıra sanayiyi de kapsadığını ifade eden Ergün, Ajansın proje bazlı desteklerle bu sektörlere önemli katkılarda bulunacağını söyledi. Nihat Ergün İstanbul’a yapılması planlanan 3. Boğaz Köprüsü ve Çanakkale Boğazı’na yapılacak olan köprüyle Trakya’nın stratejik öneminin daha da artacağını sözlerine ekledi. Açılış töreni kurdelenin kesilmesinin ardından binanın gezilmesi, 2010 Yılı Mali Destek Programları neticesinde başarılı bulunan proje sahipleriyle yapılan toplantı ve verilen kokteyl ile son buldu.

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle AçıldıTrakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle AçıldıTrakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle AçıldıTrakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle AçıldıTrakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle AçıldıTrakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle AçıldıTrakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle AçıldıTrakyaka Hizmet Binası Resmi Törenle Açıldı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...