Trakya’nın Turizm Stratejisi Belirleniyor

Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2011 | Toplam Okunma:
Trakya Bölgesi Turizm Master Planı ön toplantısı Trakya Kalkınma Ajansı’nın koordinasyonunda yapıldı.

Trakya Bölgesi Turizm Master Planı ön toplantısı Trakya Kalkınma Ajansı’nın koordinasyonunda Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi´nde yapıldı. Turizmle ilgili kuruluşların katılımı ile bölgede turizmin mevcut durumu ve bundan sonraki süreçte Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ´da daha ileri bir seviyeye getirilmesi için neler yapılabileceği görüşüldü.

Turizm Master Planı toplantısına Kırklareli Vali Vekili Volkan Köksal ve Kırklareli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin’in yanı sıra Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Turan, Trakya Kalkınma Ajansı Planlama ve Programlama Koordinasyon Birimi Başkanı Mehmet Karaman, Ajans uzmanı Necmi Gündüz,  Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kaplan Uğurlu, Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Tuğba Kipar, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Altaş, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Özcan, Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Fikret Macit ve turizmle ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

Kırklareli Vali Yardımcısı Volkan Köksal, turizmle ilgili kuruluşların ve görevleri itibariyle kendilerinin turizm konusunda bir takım faaliyetler yaptıklarını belirterek "Bu kadar geniş katılımlı bir sektörde ortak paydayı maksimum kılabilmek için koordineli bir yapıda çalışmak gerekiyor. Trakya´da Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ da bir bütündür. Yaptıklarımızın ve yapacaklarımızın bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşündüğümüz için Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu´nun başlattığı bu hareketin içinde bulunuyoruz. Amacın hâsıl kılınmasına bugünden başlayarak katkıda bulunmak istiyoruz" şeklinde konuştu. 

Trakya Bölgesi Turizm Master Planı toplantısı Vali Yardımcısı Köksal’ın konuşmasının ardından Trakya Kalkınma Ajansı Planlama ve Programlama Koordinasyon Birimi Başkanı Mehmet Karaman’ın sunumuyla devam etti. Karaman katılımcılara dünyadaki turizm master planları hakkında bilgiler verdikten sonra ‘Türkiye Turizm Stratejisi 2023’ konulu bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Toplantı bölgenin turizm stratejisi belirleme çalışmalarına dair yol haritasının katılımcılar müzakeresi ile son buldu.

 

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...