Trakya’nın Turizm Stratejisi Belirleniyor

Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2011 | Toplam Okunma:
Trakya Bölgesi Turizm Master Planı ön toplantısı Trakya Kalkınma Ajansı’nın koordinasyonunda yapıldı.

Trakya Bölgesi Turizm Master Planı ön toplantısı Trakya Kalkınma Ajansı’nın koordinasyonunda Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi´nde yapıldı. Turizmle ilgili kuruluşların katılımı ile bölgede turizmin mevcut durumu ve bundan sonraki süreçte Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ´da daha ileri bir seviyeye getirilmesi için neler yapılabileceği görüşüldü.

Turizm Master Planı toplantısına Kırklareli Vali Vekili Volkan Köksal ve Kırklareli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin’in yanı sıra Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Turan, Trakya Kalkınma Ajansı Planlama ve Programlama Koordinasyon Birimi Başkanı Mehmet Karaman, Ajans uzmanı Necmi Gündüz,  Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kaplan Uğurlu, Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Tuğba Kipar, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Altaş, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Özcan, Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Fikret Macit ve turizmle ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

Kırklareli Vali Yardımcısı Volkan Köksal, turizmle ilgili kuruluşların ve görevleri itibariyle kendilerinin turizm konusunda bir takım faaliyetler yaptıklarını belirterek "Bu kadar geniş katılımlı bir sektörde ortak paydayı maksimum kılabilmek için koordineli bir yapıda çalışmak gerekiyor. Trakya´da Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ da bir bütündür. Yaptıklarımızın ve yapacaklarımızın bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşündüğümüz için Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu´nun başlattığı bu hareketin içinde bulunuyoruz. Amacın hâsıl kılınmasına bugünden başlayarak katkıda bulunmak istiyoruz" şeklinde konuştu. 

Trakya Bölgesi Turizm Master Planı toplantısı Vali Yardımcısı Köksal’ın konuşmasının ardından Trakya Kalkınma Ajansı Planlama ve Programlama Koordinasyon Birimi Başkanı Mehmet Karaman’ın sunumuyla devam etti. Karaman katılımcılara dünyadaki turizm master planları hakkında bilgiler verdikten sonra ‘Türkiye Turizm Stratejisi 2023’ konulu bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Toplantı bölgenin turizm stratejisi belirleme çalışmalarına dair yol haritasının katılımcılar müzakeresi ile son buldu.

 

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...