Mali Destekler Kapsamında Kaynak Akışı Başladı

Mali Destekler Kapsamında Kaynak Akışı Başladı
Eklenme Tarihi: 7 Temmuz 2011 | Toplam Okunma:
Başarılı Proje Sahipleri Ön Ödemelerine Kavuştu

Trakya Kalkınma Ajansı 2010 Yılı Mali Destek Programları kapsamında sözleşmeleri imzalanan projeler için ön ödemeler yapıldı. Toplam destek miktarının % 40’lık dilimini kapsayan ön ödeme tutarları yararlanıcıların bulundukları ilde açtırmış oldukları proje hesaplarına yatırılarak projelere mali kaynak aktarımına başlanmış oldu.

20 Mayıs 2011 tarihinden itibaren uygulama sürecine başlanan Rekabet Gücünün Arttırılması ve Küçük Ölçekli Altyapı başlıklı mali destek programları çerçevesindeki projeler için ilk mali kaynak aktarımı gerçekleşti. Trakya’nın hemen her ilçesinden pek çok projeye mali destek sağlayan Trakya Kalkınma Ajansı, toplamda 11 milyon TL’den fazla bir kaynağı bu projeler kapsamında bölgenin kalkınması için kullanıma sunmuştu. Başarılı bulunan söz konusu projeler için başvuru sahipleriyle imzalanan sözleşmelerin ardından uygulama sürecine başlandı. Ajansın İzleme ve Değerlendirme Birimi tarafından takip edilen uygulama süreci doğrultusunda uygun görülen projeler için ön ödemeler banka hesaplarına yatırıldı.

4 milyon TL’nin üzerinde bir mali kaynağı ön ödemeler dahilinde yararlanıcıların kullanımına sunduklarını belirten Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, destek verdikleri projelerin her safhasını yakından takip ederek kaynağın en etkin ve verimli şekilde kullanılıp hedefine ulaşmasını sağlayacaklarını ifade etti. Üstün konuyla ilgili açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: ‘‘Yararlanıcılarımız geri kalan destek tutarlarını hak ediş esaslı olarak alacaklar. Projelerini amacına uygun olarak yürüten yararlanıcılar bundan sonraki ödemelerini sorunsuz şekilde temin etmeye devam edecekler. Trakya Kalkınma Ajansı olarak yakın zamanda çıkacağımız Doğrudan Faaliyet Desteği, Teknik Destek ve Güdümlü Proje Desteği’nin yanı sıra hazırlıklarını sürdürdüğümüz 2011 Yılı Mali Destek Programlarımız ile de Trakya Bölgesi’nin kalkınmasına hizmet etmeyi sürdüreceğiz.’’

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...