Mali Destekler Kapsamında Kaynak Akışı Başladı

Mali Destekler Kapsamında Kaynak Akışı Başladı
Eklenme Tarihi: 7 Temmuz 2011 | Toplam Okunma:
Başarılı Proje Sahipleri Ön Ödemelerine Kavuştu

Trakya Kalkınma Ajansı 2010 Yılı Mali Destek Programları kapsamında sözleşmeleri imzalanan projeler için ön ödemeler yapıldı. Toplam destek miktarının % 40’lık dilimini kapsayan ön ödeme tutarları yararlanıcıların bulundukları ilde açtırmış oldukları proje hesaplarına yatırılarak projelere mali kaynak aktarımına başlanmış oldu.

20 Mayıs 2011 tarihinden itibaren uygulama sürecine başlanan Rekabet Gücünün Arttırılması ve Küçük Ölçekli Altyapı başlıklı mali destek programları çerçevesindeki projeler için ilk mali kaynak aktarımı gerçekleşti. Trakya’nın hemen her ilçesinden pek çok projeye mali destek sağlayan Trakya Kalkınma Ajansı, toplamda 11 milyon TL’den fazla bir kaynağı bu projeler kapsamında bölgenin kalkınması için kullanıma sunmuştu. Başarılı bulunan söz konusu projeler için başvuru sahipleriyle imzalanan sözleşmelerin ardından uygulama sürecine başlandı. Ajansın İzleme ve Değerlendirme Birimi tarafından takip edilen uygulama süreci doğrultusunda uygun görülen projeler için ön ödemeler banka hesaplarına yatırıldı.

4 milyon TL’nin üzerinde bir mali kaynağı ön ödemeler dahilinde yararlanıcıların kullanımına sunduklarını belirten Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, destek verdikleri projelerin her safhasını yakından takip ederek kaynağın en etkin ve verimli şekilde kullanılıp hedefine ulaşmasını sağlayacaklarını ifade etti. Üstün konuyla ilgili açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: ‘‘Yararlanıcılarımız geri kalan destek tutarlarını hak ediş esaslı olarak alacaklar. Projelerini amacına uygun olarak yürüten yararlanıcılar bundan sonraki ödemelerini sorunsuz şekilde temin etmeye devam edecekler. Trakya Kalkınma Ajansı olarak yakın zamanda çıkacağımız Doğrudan Faaliyet Desteği, Teknik Destek ve Güdümlü Proje Desteği’nin yanı sıra hazırlıklarını sürdürdüğümüz 2011 Yılı Mali Destek Programlarımız ile de Trakya Bölgesi’nin kalkınmasına hizmet etmeyi sürdüreceğiz.’’

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...