Trakyaka Destek Programlarını Tanıttı

Trakyaka Destek Programlarını Tanıttı
Eklenme Tarihi: 18 Temmuz 2011 | Toplam Okunma:
İlk Bilgilendirme Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı, 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek Programlarının ilk bilgilendirme toplantısını Tekirdağ Valiliği Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. 18 Temmuz Pazartesi günü 10:00-12:00 saatleri arasında düzenlenen bilgilendirme toplantısına çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu ile sivil toplum temsilcisi katıldı.

Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek Programları hakkındaki bilgilendirme toplantısı Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün konuşmasıyla başladı. Üstün, konuşmasında 2010 Yılı Mali Destek Programlarının ardından iki yeni destek programıyla Trakya Bölgesi’ne 1.200.000 TL kaynak aktaracaklarını ifade etti. Bölgenin kalkınmasında kritik öneme sahip araştırma ve planlama çalışmalarına destek sağlamak üzere Doğrudan Faaliyet Desteği Programına çıktıklarını belirten Genel Sekreter Üstün, kurumsal kapasitenin geliştirilmesine yönelik olarak verilecek eğitimler, danışmanlık ve lobi faaliyetleri ile uzman personel görevlendirmeleri gibi konularda ise Teknik Destek Programlarıyla paydaşlarının yanında olacaklarını dile getirdi. Üstün, söz konusu programlar kapsamında sunulacak projelerin kısa süre içerisinde çıkılması planlanan 2011 Yılı Mali Destek Programları için birer altyapı olarak da değerlendirilebileceğini sözlerine ekledi.

Genel Sekreter Üstün’ün konuşmasının ardından kürsüye gelen Trakya Kalkınma Ajansı Program Yönetimi Birim Başkanı Selçuk Mutlu, destek programlarıyla ilgili teknik bilgiler içeren bir sunum gerçekleştirdi. Mutlu, her iki program için de uygun başvuru sahipleri, program öncelikleri, başvuru tarihleri, toplam destek miktarları ile proje başına azami destek tutarları hakkında bilgiler verdi. Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek Programlarıyla ilgili detaylı bilgilere Ajansın internet sitesinde bulunan başvuru rehberlerinden de ulaşılabileceğini belirten Mutlu, yine sitelerinde yer verdikleri ‘Sıkça Sorulan Sorular’ bölümü sayesinde konuyla ilgili pek çok soruya yanıt bulunabileceğini hatırlattı. Ajansın bilgilendirme toplantısı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka Destek Programlarını TanıttıTrakyaka Destek Programlarını Tanıttı

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...