Trakyaka Destek Programlarını Tanıttı

Trakyaka Destek Programlarını Tanıttı
Eklenme Tarihi: 18 Temmuz 2011 | Toplam Okunma:
İlk Bilgilendirme Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı, 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek Programlarının ilk bilgilendirme toplantısını Tekirdağ Valiliği Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. 18 Temmuz Pazartesi günü 10:00-12:00 saatleri arasında düzenlenen bilgilendirme toplantısına çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu ile sivil toplum temsilcisi katıldı.

Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek Programları hakkındaki bilgilendirme toplantısı Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün konuşmasıyla başladı. Üstün, konuşmasında 2010 Yılı Mali Destek Programlarının ardından iki yeni destek programıyla Trakya Bölgesi’ne 1.200.000 TL kaynak aktaracaklarını ifade etti. Bölgenin kalkınmasında kritik öneme sahip araştırma ve planlama çalışmalarına destek sağlamak üzere Doğrudan Faaliyet Desteği Programına çıktıklarını belirten Genel Sekreter Üstün, kurumsal kapasitenin geliştirilmesine yönelik olarak verilecek eğitimler, danışmanlık ve lobi faaliyetleri ile uzman personel görevlendirmeleri gibi konularda ise Teknik Destek Programlarıyla paydaşlarının yanında olacaklarını dile getirdi. Üstün, söz konusu programlar kapsamında sunulacak projelerin kısa süre içerisinde çıkılması planlanan 2011 Yılı Mali Destek Programları için birer altyapı olarak da değerlendirilebileceğini sözlerine ekledi.

Genel Sekreter Üstün’ün konuşmasının ardından kürsüye gelen Trakya Kalkınma Ajansı Program Yönetimi Birim Başkanı Selçuk Mutlu, destek programlarıyla ilgili teknik bilgiler içeren bir sunum gerçekleştirdi. Mutlu, her iki program için de uygun başvuru sahipleri, program öncelikleri, başvuru tarihleri, toplam destek miktarları ile proje başına azami destek tutarları hakkında bilgiler verdi. Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek Programlarıyla ilgili detaylı bilgilere Ajansın internet sitesinde bulunan başvuru rehberlerinden de ulaşılabileceğini belirten Mutlu, yine sitelerinde yer verdikleri ‘Sıkça Sorulan Sorular’ bölümü sayesinde konuyla ilgili pek çok soruya yanıt bulunabileceğini hatırlattı. Ajansın bilgilendirme toplantısı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka Destek Programlarını TanıttıTrakyaka Destek Programlarını Tanıttı

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...