Kalkınma ve Girişimcilik Sempozyumu Protokolü

Kalkınma ve Girişimcilik Sempozyumu Protokolü
Eklenme Tarihi: 23 Temmuz 2011 | Toplam Okunma:
Sempozyum, Trakyaka ve NKÜ İşbirliğiyle Gerçekleşecek

Trakya Kalkınma Ajansı, Namık Kemal Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan ‘3.  Trakya Bölgesi Kalkınma ve Girişimcilik Sempozyumu’na destek veriyor. Bu amaçla Trakyaka ve Namık Kemal Üniversitesi arasında hazırlanan işbirliği protokolü Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ile NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek tarafından imzalandı.

21-22 Ekim 2011 tarihlerinde Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ile Güney Marmara ve Trakya Kalkınma Ajansları işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘3. Trakya Bölgesi Kalkınma ve Girişimcilik Sempozyumu’ için NKÜ ve Trakyaka arasında bir işbirliği protokolü imzalandı. NKÜ Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşen imza töreninde konuşan Trakyaka Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, adının ‘kalkınma’ ile başladığı bir sempozyumu desteklemekten son derece memnun olduklarını söyledi.

 ‘‘Trakya Kalkınma Ajansı olarak bölgemizdeki kalkınmanın ana unsurlarından biri olarak gördüğümüz üniversitelerimizi, özellikle de Namık Kemal Üniversitesi’ni bu tür çalışmalarda partnerimiz olarak ortak paydada gördüğümüz ve kendileriyle çalışma fırsatı bulduğumuz için çok memnunuz’’ şeklinde konuşan Trakyaka Genel Sekreteri Üstün, girişimciliğin kalkınmanın ana unsurlarından biri olduğunun da altını çizdi. NKÜ Rektörü Prof. Dr Osman Şimşek ise konuşmasında sempozyumun bölge potansiyelini ortaya koyacağına inandığını belirtti.

 NKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İhsan Soysal, NKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi ve Sempozyum Düzenleme ve Yürütme Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Leyla Ateş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Ahmet Menteş (NKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi),  Prof. Dr. Ayşe Akyol (Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi), Yrd. Doç. Dr. Erkan Aydın (Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi), Yrd. Doç. Dr. Muharrem Öztel (Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi) ile Trakya Kalkınma Ajansı Uzman Personeli Mehmet Yavuz Arabul’un da hazır bulunduğu tören imzaların ardından son buldu.  

FOTOĞRAFLAR

Kalkınma ve Girişimcilik Sempozyumu Protokolü

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...