Trakyaka, Sınır Ötesi İşbirliği Projelerini İzliyor

Trakyaka, Sınır Ötesi İşbirliği Projelerini İzliyor
Eklenme Tarihi: 9 Ağustos 2011 | Toplam Okunma:
Kofçaz Belediyesi AB Projesine Teknik Destek

Trakya Kalkınma Ajansı, Kofçaz Belediyesi ve Bulgaristan’ın Yambol İline bağlı Bolyarovo Belediyesi’nin ortaklaşa yürüteceği  ‘İki Farklı Uygulama-Ortak Bir Amaç’ projesinin ilk izleme ve değerlendirme, açılış ve basın toplantılarına katıldı. 27 Temmuz Çarşamba günü Bolyarovo’da gerçekleşen izleme ve değerlendirme toplantısında Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Uzmanı Semiha Ahmet hazır bulunurken, 29 Temmuz Cuma günü Kofçaz’da düzenlenen açılış ve basın toplantısında ise kendisine Ajans Program Yönetim Birimi Uzmanı Şenay Çekiç eşlik etti.

27 Temmuz 2011 Çarşamba günü Kofçaz ve Bolyarovo Belediyesi heyetleri Türkiye Bulgaristan Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamındaki ‘İki Farklı Uygulama-Ortak Bir Amaç’ projesinin ilk izleme ve değerlendirme toplantısını Bolyarovo’da yaptı. Trakya Kalkınma Ajansı uzman personeli Semiha Ahmet’in tercüme desteği ve teknik destek sağladığı proje değerlendirme toplantısı sonrasında Bulgaristan Haskovo Ortak Teknik Sekreteryası projenin ön izleme ve değerlendirmesini gerçekleştirdi. 

‘İki Farklı Uygulama-Ortak Bir Amaç’ projesinin Bolyarovo’daki ilk izleme ve değerlendirme toplantısının akabinde 29 Temmuz Cuma günü ise projenin açılış ve basın toplantısı bu kez Kofçaz’da gerçekleşti. Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları Semiha Ahmet ve Şenay Çekiç’in de hazır bulundukları toplantıda Kofçaz Belediye Başkanı Nuri Çalışkan, proje lideri Sofia Kristovo Mineva ve proje koordinatörü Şükrü Uydur projenin detayları hakkında katılımcılara bilgi verdiler. Toplantı ikram ve Kofçaz-Kırklareli turunun ardından son buldu.

1 Temmuz 2011 tarihi itibariyle başlayan ve 12 ay sürecek olan 85 bin 500 EURO bütçeli ‘İki Farklı Uygulama-Ortak Bir Amaç’ projesi Kofçaz Merkez İlköğretim Okulu ve Bolyarovo Dr. P Beron Okulu işbirliğinde yeni öğretim tekniklerini geliştirmek ve iki belediye ile iki okul öğrencileri arasındaki  dostluğu arttırmayı hedefliyor.

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka, Sınır Ötesi İşbirliği Projelerini İzliyor
  Yükleniyor...