Trakyaka, Sınır Ötesi İşbirliği Projelerini İzliyor

Trakyaka, Sınır Ötesi İşbirliği Projelerini İzliyor
Eklenme Tarihi: 9 Ağustos 2011 | Toplam Okunma:
Kofçaz Belediyesi AB Projesine Teknik Destek

Trakya Kalkınma Ajansı, Kofçaz Belediyesi ve Bulgaristan’ın Yambol İline bağlı Bolyarovo Belediyesi’nin ortaklaşa yürüteceği  ‘İki Farklı Uygulama-Ortak Bir Amaç’ projesinin ilk izleme ve değerlendirme, açılış ve basın toplantılarına katıldı. 27 Temmuz Çarşamba günü Bolyarovo’da gerçekleşen izleme ve değerlendirme toplantısında Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Uzmanı Semiha Ahmet hazır bulunurken, 29 Temmuz Cuma günü Kofçaz’da düzenlenen açılış ve basın toplantısında ise kendisine Ajans Program Yönetim Birimi Uzmanı Şenay Çekiç eşlik etti.

27 Temmuz 2011 Çarşamba günü Kofçaz ve Bolyarovo Belediyesi heyetleri Türkiye Bulgaristan Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamındaki ‘İki Farklı Uygulama-Ortak Bir Amaç’ projesinin ilk izleme ve değerlendirme toplantısını Bolyarovo’da yaptı. Trakya Kalkınma Ajansı uzman personeli Semiha Ahmet’in tercüme desteği ve teknik destek sağladığı proje değerlendirme toplantısı sonrasında Bulgaristan Haskovo Ortak Teknik Sekreteryası projenin ön izleme ve değerlendirmesini gerçekleştirdi. 

‘İki Farklı Uygulama-Ortak Bir Amaç’ projesinin Bolyarovo’daki ilk izleme ve değerlendirme toplantısının akabinde 29 Temmuz Cuma günü ise projenin açılış ve basın toplantısı bu kez Kofçaz’da gerçekleşti. Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları Semiha Ahmet ve Şenay Çekiç’in de hazır bulundukları toplantıda Kofçaz Belediye Başkanı Nuri Çalışkan, proje lideri Sofia Kristovo Mineva ve proje koordinatörü Şükrü Uydur projenin detayları hakkında katılımcılara bilgi verdiler. Toplantı ikram ve Kofçaz-Kırklareli turunun ardından son buldu.

1 Temmuz 2011 tarihi itibariyle başlayan ve 12 ay sürecek olan 85 bin 500 EURO bütçeli ‘İki Farklı Uygulama-Ortak Bir Amaç’ projesi Kofçaz Merkez İlköğretim Okulu ve Bolyarovo Dr. P Beron Okulu işbirliğinde yeni öğretim tekniklerini geliştirmek ve iki belediye ile iki okul öğrencileri arasındaki  dostluğu arttırmayı hedefliyor.

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka, Sınır Ötesi İşbirliği Projelerini İzliyor

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...