Trakyaka’dan Bölgeye 20 Milyon TL Kaynak

Trakyaka’dan Bölgeye 20 Milyon TL Kaynak
Eklenme Tarihi: 16 Ağustos 2011 | Toplam Okunma:
2011 Yılı Hibe Programları Projelerini Bekliyor

Trakya Kalkınma Ajansı, 20 milyon TL kaynak ayırdığı 2011 Yılı Mali Destek Programlarının teklif çağrısına çıktı. 15 Ağustos 2011 Pazartesi günü itibariyle üç başlık altındaki mali destek programlarının başvuru rehberlerini yayınlayan Ajans, proje başvurularını 11 Kasım 2011 saat 18:30’a dek kabul edecek.

Faaliyete geçtikten kısa süre sonra 2010-2013 planlama dönemi içerisinde Trakya’nın kalkınmasında rehber görevi üstlenecek olan TR21 Trakya Bölge Planı’nı hazırlayarak bu plan öncelikleri doğrultusunda mali desteklerine başlayan Trakya Kalkınma Ajansı ikinci mali destek programına çıktı. Proje uygulama süreci devam eden 2010 Yılı Mali Destek Programlarıyla bölgeye yaklaşık 10 milyon 500 bin TL kaynak sağlayan Ajans, 2011 Yılı Mali Destek Programlarıyla ise kaynağı iki katına çıkarıyor.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı, Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı başlıklarıyla çıkılan hibe teklifi çağrıları sanayi ve turizm sektörlerinin çevresel sürdürülebilirlik ilkeleri çevresinde gelişim ve dönüşümünün sağlanması, toplumun tüm kesimlerinin eğitim, sağlık, sosyal hizmetler gibi temel kamu hizmetlerinden etkin bir şekilde yararlanması, kültür, sanat, turizm ve spor alanlarında gelişimin sağlanması, altyapı hizmetleri sayesinde bölge halkının yaşam kalitesinin yükseltilmesi ile turizm sektörünün gelişmesine yönelik altyapı hizmetlerinin niteliklerinin artırılması gibi önemli amaçlar içeriyor.

Ajansın faaliyete geçtiği günden bu yana bölgede proje üretme kültürünün geliştirilmesi adına önemli tohumlar attığını ifade eden Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, 2011 Yılı Mali Destek Programlarıyla proje üreten Trakya’yı ödüllendireceklerini belirtiyor. Üstün, bu yıl için ayırdıkları mali destek miktarını iktisadi ve sosyal kalkınma arasında son derece dengeli bir biçimde dağıtarak tüm paydaşlarını proje üreterek destek almaya teşvik ettiklerinin altını çiziyor. ‘‘İlk mali destek programlarımız kapsamında 416 proje başvurusu almıştık. Bu, sayısal olarak son derece tatminkar bir başvuru olsa da nitelik anlamında arzu edilen düzeyde değildi. 2011 Yılı Mali Destek Programlarımızla proje başvurularının hem nicelik hem de nitelik anlamında önceki programımızın üstüne çıkmasını bekliyoruz.’’ diyen Üstün paydaşlarından başvuru rehberlerini çok iyi incelemelerini rica ediyor.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2011 Yılı Mali Destek Programlarına ait hibe teklifi çağrıları için başvurular yalnızca Ajansın Tekirdağ’daki Merkez Hizmet Binası’na yapılabiliyor. Kapalı zarf içinde taahhütlü posta yoluyla, kargo şirketi ile veya elden kabul edilen başvuruların son başvuru saatinden sonra gelmesi halinde değerlendirmeye alınması kesinlikle mümkün olmuyor.  Mali Destek Programlarından yararlanmak üzere başvuruda bulunmak isteyenler programlarla ilgili detaylı bilgiye www.trakyaka.org.tr adresli Ajans internet sitesinde yayınlanan başvuru rehberlerinden ulaşabiliyor. 

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka’dan Bölgeye 20 Milyon TL Kaynak
  Yükleniyor...