Tekirdağ Şirketlerinden Yüksek Performans

Eklenme Tarihi: 9 Eylül 2011 | Toplam Okunma:
Şehir Endekslerinde En Yüksek Artış Tekirdağ’da

Borsada işlem gören şirketlerin fiyat ve getiri performansını değerlendiren şehir endekslerine göre Tekirdağ merkezli şirketlerin endeksi, endekslerin hesaplanmaya başlandığı günden bu yana yüzde 260 oranında yükselmiş bulunuyor. Tekirdağ bu oranla hisseleri borsada işlem gören en az beş şirket barındırdığı için endeks hesabı yapılan Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli ve Balıkesir’i geride bırakmış durumda.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası verilerine göre 2009 yılından beri hesaplanan şehir endekslerinde Tekirdağ 96.934 puanla ilk hesaplanan endekse göre yüzde 260’lık bir artış gösterdi. Antalya şehir endeksi yüzde 162, Kayseri şehir endeksi yüzde 155 ve Ankara şehir endeksi ise yüzde 153 oranında artarken Adana ve İstanbul şehir endeksleri yüzde 75 ve yüzde 80’lik artışlarla listenin son sıralarında yer aldı.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Tekirdağ merkezli şirketlerin fiyat ve getiri performanslarının Trakya Bölgesi’nin tamamında mevcut olan yatırım potansiyelinin bir göstergesi olduğuna dikkat çekti. Genel Sekreter Üstün, ana üretim veya faaliyet merkezleri Tekirdağ’da olan şirketlerin borsada işlem gören hisseleri üzerinden yapılan değerlendirmede elde edilen başarının girişimcileri bölgelerinde yatırım yapmaya teşvik edecek bir unsur olduğuna inandıklarını belirtti.  Üstün, Ajans olarak bölgeye yapılması düşünülen her tür yatırım için gerekli teknik desteği sağlamaya hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

 

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...