Tekirdağ Şirketlerinden Yüksek Performans

Eklenme Tarihi: 9 Eylül 2011 | Toplam Okunma:
Şehir Endekslerinde En Yüksek Artış Tekirdağ’da

Borsada işlem gören şirketlerin fiyat ve getiri performansını değerlendiren şehir endekslerine göre Tekirdağ merkezli şirketlerin endeksi, endekslerin hesaplanmaya başlandığı günden bu yana yüzde 260 oranında yükselmiş bulunuyor. Tekirdağ bu oranla hisseleri borsada işlem gören en az beş şirket barındırdığı için endeks hesabı yapılan Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli ve Balıkesir’i geride bırakmış durumda.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası verilerine göre 2009 yılından beri hesaplanan şehir endekslerinde Tekirdağ 96.934 puanla ilk hesaplanan endekse göre yüzde 260’lık bir artış gösterdi. Antalya şehir endeksi yüzde 162, Kayseri şehir endeksi yüzde 155 ve Ankara şehir endeksi ise yüzde 153 oranında artarken Adana ve İstanbul şehir endeksleri yüzde 75 ve yüzde 80’lik artışlarla listenin son sıralarında yer aldı.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Tekirdağ merkezli şirketlerin fiyat ve getiri performanslarının Trakya Bölgesi’nin tamamında mevcut olan yatırım potansiyelinin bir göstergesi olduğuna dikkat çekti. Genel Sekreter Üstün, ana üretim veya faaliyet merkezleri Tekirdağ’da olan şirketlerin borsada işlem gören hisseleri üzerinden yapılan değerlendirmede elde edilen başarının girişimcileri bölgelerinde yatırım yapmaya teşvik edecek bir unsur olduğuna inandıklarını belirtti.  Üstün, Ajans olarak bölgeye yapılması düşünülen her tür yatırım için gerekli teknik desteği sağlamaya hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

 

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...