Teknik Destekte İlk Dönem Sonuçları Belli Oldu

Teknik Destekte İlk Dönem Sonuçları Belli Oldu
Eklenme Tarihi: 20 Eylül 2011 | Toplam Okunma:
25 Başvuru Sahibi Teknik Destekten Yararlanacak

Trakya Kalkınma Ajansı, 2011 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Temmuz – Ağustos döneminde gelen başvurular arasından destek almaya hak kazananları belirledi. Ajans uzmanlarından oluşan komisyonun yaptığı değerlendirme neticesinde 38 başvuru sahibinden 25’inin azami 15 bin TL’lik teknik destekten yararlanması uygun görüldü. Başvuru sayıları göz önüne alındığında tüm bölgeden gelen başvuruların yaklaşık % 65’inin teknik destek hakkı kazandığı görülürken, bu oran Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin başvuru sayısı ve olumlu sonuç alma istatistikleri açısından da hemen hemen hiç değişmedi.

Bu yılki Teknik Destek Programı için ayrılan 600 bin TL’lik kaynağın yarısını Temmuz – Ağustos dönemi başvurularına aktarmak üzere değerlendirme çalışmalarını tamamlayan Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ’dan gelen 21 başvurudan 14’ünü, Edirne’den gelen 11 başvurudan 7’sini ve Kırklareli’den gelen 6 başvurudan 4’ünü başarılı buldu. Söz konusu 25 teknik destek talebinin büyük bölümünü kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri, belediye ve üniversite gibi kurumlardan gelen ulusal ve uluslararası hibe programlarına proje hazırlamaya yönelik eğitimler ve KOBİ’lerin kurumsal kapasitelerini geliştirme amaçlı çalışmalar oluşturdu. Bu çerçevede 7 adet Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve 7 adet kurumsal kapasite geliştirme çalışması (İşçi Sağlığı, İş ve İşçi Güvenliği Eğitimi, yeni yasal düzenlemelerle ilgili eğitim faaliyetleri vb) teknik destekle hayata geçme fırsatına kavuştu. İyi tarım uygulamaları, bazı altyapı çalışmalarının ön fizibiliteleri, dezavantajlı gruplarla ilgili yenilikçi çalışmalar ve turizm alanındaki insan kaynaklarının geliştirilmesine yönelik teknik destek talepleri de Trakya Kalkınma Ajansı tarafından mali kaynak aktarılmaya uygun görülen talepler arasında yer aldı.

Yerel yönetimlerin planlama çalışmaları ile bölge plan ve programlarını uygulayıcı veya yerel kalkınma kapasitesini arttırıcı faaliyetleri ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin kalkınmaya katkıda bulunmaya yönelik eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi etkinlikleri için destek sağlamayı amaçlayan 2011 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında ikinci dönem başvuruları Ekim ayının son günü saat 18:30’a dek kabul edilecek. Kurumsal kapasitenin geliştirilmesine yönelik yenilikçi uygulamaların da özellikle destekleneceği programla ilgili detaylı bilgilere Ajansın resmi internet sitesi olan www.trakyaka.org.tr’de yayınlanan başvuru rehberleri üzerinden ulaşılabiliyor.

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...