Teknik Destekte İlk Dönem Sonuçları Belli Oldu

Teknik Destekte İlk Dönem Sonuçları Belli Oldu
Eklenme Tarihi: 20 Eylül 2011 | Toplam Okunma:
25 Başvuru Sahibi Teknik Destekten Yararlanacak

Trakya Kalkınma Ajansı, 2011 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Temmuz – Ağustos döneminde gelen başvurular arasından destek almaya hak kazananları belirledi. Ajans uzmanlarından oluşan komisyonun yaptığı değerlendirme neticesinde 38 başvuru sahibinden 25’inin azami 15 bin TL’lik teknik destekten yararlanması uygun görüldü. Başvuru sayıları göz önüne alındığında tüm bölgeden gelen başvuruların yaklaşık % 65’inin teknik destek hakkı kazandığı görülürken, bu oran Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin başvuru sayısı ve olumlu sonuç alma istatistikleri açısından da hemen hemen hiç değişmedi.

Bu yılki Teknik Destek Programı için ayrılan 600 bin TL’lik kaynağın yarısını Temmuz – Ağustos dönemi başvurularına aktarmak üzere değerlendirme çalışmalarını tamamlayan Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ’dan gelen 21 başvurudan 14’ünü, Edirne’den gelen 11 başvurudan 7’sini ve Kırklareli’den gelen 6 başvurudan 4’ünü başarılı buldu. Söz konusu 25 teknik destek talebinin büyük bölümünü kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri, belediye ve üniversite gibi kurumlardan gelen ulusal ve uluslararası hibe programlarına proje hazırlamaya yönelik eğitimler ve KOBİ’lerin kurumsal kapasitelerini geliştirme amaçlı çalışmalar oluşturdu. Bu çerçevede 7 adet Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve 7 adet kurumsal kapasite geliştirme çalışması (İşçi Sağlığı, İş ve İşçi Güvenliği Eğitimi, yeni yasal düzenlemelerle ilgili eğitim faaliyetleri vb) teknik destekle hayata geçme fırsatına kavuştu. İyi tarım uygulamaları, bazı altyapı çalışmalarının ön fizibiliteleri, dezavantajlı gruplarla ilgili yenilikçi çalışmalar ve turizm alanındaki insan kaynaklarının geliştirilmesine yönelik teknik destek talepleri de Trakya Kalkınma Ajansı tarafından mali kaynak aktarılmaya uygun görülen talepler arasında yer aldı.

Yerel yönetimlerin planlama çalışmaları ile bölge plan ve programlarını uygulayıcı veya yerel kalkınma kapasitesini arttırıcı faaliyetleri ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin kalkınmaya katkıda bulunmaya yönelik eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi etkinlikleri için destek sağlamayı amaçlayan 2011 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında ikinci dönem başvuruları Ekim ayının son günü saat 18:30’a dek kabul edilecek. Kurumsal kapasitenin geliştirilmesine yönelik yenilikçi uygulamaların da özellikle destekleneceği programla ilgili detaylı bilgilere Ajansın resmi internet sitesi olan www.trakyaka.org.tr’de yayınlanan başvuru rehberleri üzerinden ulaşılabiliyor.

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...