Türkiye-Bulgaristan Sınırötesi İşbirliği Programı 2. Teklif Çağrısı

Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2011 | Toplam Okunma:
Türkiye ile Bulgaristan arasındaki sınırötesi işbirliğinin geliştirilmesine yönelik 2. proje teklif çağrısı yayımlanmıştır.

Bulgaristan Cumhuriyeti Bölgesel Gelişme ve İskan Bakanlığı (Yönetim Makamı) ile Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı arasındaki işbirliği çerçevesinde, Bulgaristan-Türkiye IPA Sınırötesi İşbirliği Programı’nın finansal desteği ile, Bulgaristan ve Türkiye arasındaki sınırötesi işbirliğinin geliştirilmesine yönelik 2. proje teklif çağrısı yayımlanmıştır.

Proje teklifleri “Sürdürülebilir Sosyal ve Ekonomik Gelişme ve Yaşam Kalitesinin İyileştirilmesi” öncelik alanları kapsamında sunulmalıdır.

Program kapsamında uygun başvuru sahipleri arasında

  • yerel ve bölgesel otoriteleri,
  • sivil toplum kuruluşları,
  • iş dernekleri,
  • kültür ve eğitim kurumları vb. kuruluşlar yer almaktadır.

Başvuru sahipleri ve ortakları program kapsamında uygun olan idari-bölgesel birimlerin birinde,

Türkiye için:   Edirne ve Kırklareli illeri ile

Bulgaristan için: Burgas, Yambol, Haskovo illerinin yer almaları gerekmektedir.

Programın nihai amacı; uygun olan bölgelerde kurum ve kuruluşların arasında ortak projelerin geliştirmesi ve uygulamalar konusunda kapasitelerinin arttırılmasıdır.

Proje Tekliflerin teslim edilmesi için son tarih 8 Aralık 2011’dir.

Bu teklif duyurusuyla ilgili, Bulgaristan ve Türkiye’de bilgilendirme toplantıları ve ortaklık forumu düzenlenecektir.

Bilgilendirme Günleri sırasıyla;

4 Ekim 2011 tarihinde Haskovo (Bulgaristan),

6 Ekim 2011 tarihinde Burgaz (Bulgaristan) ve

11 Ekim 2011 tarihinde Kırklareli (Türkiye) illerinde,

ana dillerinde olmak üzere üç oturumda gerçekleştirilecektir.

Ortaklık Forumu ise 13 Ekim 2011 tarihinde Edirne’de (Türkiye) gerçekleşecek olup etkinlik süresince Programın iki resmi dilinde de simültane çeviri sağlanacaktır.

Bilgilendirme Günleri, sınır-ötesi bölgedeki kuruluşların temsilcileri/uzmanlarının başvurularına açıktır. Ortaklık Forumu’na ise kuruluşların yetki sahibi yasal temsilcileri başvurabilmektedir. Bilgilendirme Günleri ve/veya Ortaklık Forumu etkinliklerine katılmak isteyen potansiyel yararlanıcılar, programın web sayfasından ulaşabilecekleri bireysel başvuru formunu doldurarak en geç 28 Eylül 2011 tarihine kadar aşağıdaki e-maillere ileterek başvurabilirler:

turkanfirinci@gmail.com ve i_n_delchev@yahoo.com

Bu programla ilgili daha fazla bilgiye ve başvuru belgelerine www.ipacbc-bgtr.eu, www.mrrb.government.bg ve http://www.abgs.gov.tr web sitelerinden ulaşabilirsiniz.

DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...