Türkiye-Bulgaristan Sınırötesi İşbirliği Programı 2. Teklif Çağrısı

Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2011 | Toplam Okunma:
Türkiye ile Bulgaristan arasındaki sınırötesi işbirliğinin geliştirilmesine yönelik 2. proje teklif çağrısı yayımlanmıştır.

Bulgaristan Cumhuriyeti Bölgesel Gelişme ve İskan Bakanlığı (Yönetim Makamı) ile Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı arasındaki işbirliği çerçevesinde, Bulgaristan-Türkiye IPA Sınırötesi İşbirliği Programı’nın finansal desteği ile, Bulgaristan ve Türkiye arasındaki sınırötesi işbirliğinin geliştirilmesine yönelik 2. proje teklif çağrısı yayımlanmıştır.

Proje teklifleri “Sürdürülebilir Sosyal ve Ekonomik Gelişme ve Yaşam Kalitesinin İyileştirilmesi” öncelik alanları kapsamında sunulmalıdır.

Program kapsamında uygun başvuru sahipleri arasında

  • yerel ve bölgesel otoriteleri,
  • sivil toplum kuruluşları,
  • iş dernekleri,
  • kültür ve eğitim kurumları vb. kuruluşlar yer almaktadır.

Başvuru sahipleri ve ortakları program kapsamında uygun olan idari-bölgesel birimlerin birinde,

Türkiye için:   Edirne ve Kırklareli illeri ile

Bulgaristan için: Burgas, Yambol, Haskovo illerinin yer almaları gerekmektedir.

Programın nihai amacı; uygun olan bölgelerde kurum ve kuruluşların arasında ortak projelerin geliştirmesi ve uygulamalar konusunda kapasitelerinin arttırılmasıdır.

Proje Tekliflerin teslim edilmesi için son tarih 8 Aralık 2011’dir.

Bu teklif duyurusuyla ilgili, Bulgaristan ve Türkiye’de bilgilendirme toplantıları ve ortaklık forumu düzenlenecektir.

Bilgilendirme Günleri sırasıyla;

4 Ekim 2011 tarihinde Haskovo (Bulgaristan),

6 Ekim 2011 tarihinde Burgaz (Bulgaristan) ve

11 Ekim 2011 tarihinde Kırklareli (Türkiye) illerinde,

ana dillerinde olmak üzere üç oturumda gerçekleştirilecektir.

Ortaklık Forumu ise 13 Ekim 2011 tarihinde Edirne’de (Türkiye) gerçekleşecek olup etkinlik süresince Programın iki resmi dilinde de simültane çeviri sağlanacaktır.

Bilgilendirme Günleri, sınır-ötesi bölgedeki kuruluşların temsilcileri/uzmanlarının başvurularına açıktır. Ortaklık Forumu’na ise kuruluşların yetki sahibi yasal temsilcileri başvurabilmektedir. Bilgilendirme Günleri ve/veya Ortaklık Forumu etkinliklerine katılmak isteyen potansiyel yararlanıcılar, programın web sayfasından ulaşabilecekleri bireysel başvuru formunu doldurarak en geç 28 Eylül 2011 tarihine kadar aşağıdaki e-maillere ileterek başvurabilirler:

turkanfirinci@gmail.com ve i_n_delchev@yahoo.com

Bu programla ilgili daha fazla bilgiye ve başvuru belgelerine www.ipacbc-bgtr.eu, www.mrrb.government.bg ve http://www.abgs.gov.tr web sitelerinden ulaşabilirsiniz.

DİĞER DUYURULAR

BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir. 2018 Yılı Bağımsız Değerlendirici İlanı29 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Küçük Ölçekli Altyapı ve İktisadi Kalkınma Mali Destek Programlarını ilan etmiştir. Söz konusu mali destek programları kapsamında başvurusu yapılacak projelerin, başvuru rehberinde belirtilecek esaslara göre teknik ve mali değerlendirmesini yapmak üzere bağımsız değerlendiriciler görevlendirilecektir. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SINAVI İLANI15 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından, 25.01.2006 tarih ve 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile buna istinaden yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR21 Düzey 2 Bölgesinin (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, öğrenmeye ve kendisini geliştirmeye açık, kendine güvenen ve iletişime açık, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı düşünen, üretken, yenilikçi, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan 6 Uzman ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI13 Aralık 2017Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete´de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR 83 Bölgesi (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) illerinin kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünme kabiliyetine sahip, takım çalışmasına yatkın, özgüven sahibi, iletişime açık, pozitif düşünen, sorumluluk alabilen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek,seyahat engeli olmayan,bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim, 6(altı) Uzman Personelile 1 (bir) iç denetçialımı yapılacaktır. Edirne Yatırım Destek Ofisi Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi28 Kasım 2017Dış Ticaret(İthalat/İhracat Yapısı) Edirne ilinin 2015 yılı kişi başına ihracatı 92 $ olarak gerçekleşirken, TR21 Bölgesi‟nde bu rakam 813, Türkiye‟de ise 1827 olarak gerçekleşmiştir. Edirne ili için 2015 yılı kişi başına ithalat 189 $ olarak kayıtlara geçmiştir.
  Yükleniyor...