Türkiye-Bulgaristan Sınırötesi İşbirliği Programı 2. Teklif Çağrısı

Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2011 | Toplam Okunma:
Türkiye ile Bulgaristan arasındaki sınırötesi işbirliğinin geliştirilmesine yönelik 2. proje teklif çağrısı yayımlanmıştır.

Bulgaristan Cumhuriyeti Bölgesel Gelişme ve İskan Bakanlığı (Yönetim Makamı) ile Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı arasındaki işbirliği çerçevesinde, Bulgaristan-Türkiye IPA Sınırötesi İşbirliği Programı’nın finansal desteği ile, Bulgaristan ve Türkiye arasındaki sınırötesi işbirliğinin geliştirilmesine yönelik 2. proje teklif çağrısı yayımlanmıştır.

Proje teklifleri “Sürdürülebilir Sosyal ve Ekonomik Gelişme ve Yaşam Kalitesinin İyileştirilmesi” öncelik alanları kapsamında sunulmalıdır.

Program kapsamında uygun başvuru sahipleri arasında

  • yerel ve bölgesel otoriteleri,
  • sivil toplum kuruluşları,
  • iş dernekleri,
  • kültür ve eğitim kurumları vb. kuruluşlar yer almaktadır.

Başvuru sahipleri ve ortakları program kapsamında uygun olan idari-bölgesel birimlerin birinde,

Türkiye için:   Edirne ve Kırklareli illeri ile

Bulgaristan için: Burgas, Yambol, Haskovo illerinin yer almaları gerekmektedir.

Programın nihai amacı; uygun olan bölgelerde kurum ve kuruluşların arasında ortak projelerin geliştirmesi ve uygulamalar konusunda kapasitelerinin arttırılmasıdır.

Proje Tekliflerin teslim edilmesi için son tarih 8 Aralık 2011’dir.

Bu teklif duyurusuyla ilgili, Bulgaristan ve Türkiye’de bilgilendirme toplantıları ve ortaklık forumu düzenlenecektir.

Bilgilendirme Günleri sırasıyla;

4 Ekim 2011 tarihinde Haskovo (Bulgaristan),

6 Ekim 2011 tarihinde Burgaz (Bulgaristan) ve

11 Ekim 2011 tarihinde Kırklareli (Türkiye) illerinde,

ana dillerinde olmak üzere üç oturumda gerçekleştirilecektir.

Ortaklık Forumu ise 13 Ekim 2011 tarihinde Edirne’de (Türkiye) gerçekleşecek olup etkinlik süresince Programın iki resmi dilinde de simültane çeviri sağlanacaktır.

Bilgilendirme Günleri, sınır-ötesi bölgedeki kuruluşların temsilcileri/uzmanlarının başvurularına açıktır. Ortaklık Forumu’na ise kuruluşların yetki sahibi yasal temsilcileri başvurabilmektedir. Bilgilendirme Günleri ve/veya Ortaklık Forumu etkinliklerine katılmak isteyen potansiyel yararlanıcılar, programın web sayfasından ulaşabilecekleri bireysel başvuru formunu doldurarak en geç 28 Eylül 2011 tarihine kadar aşağıdaki e-maillere ileterek başvurabilirler:

turkanfirinci@gmail.com ve i_n_delchev@yahoo.com

Bu programla ilgili daha fazla bilgiye ve başvuru belgelerine www.ipacbc-bgtr.eu, www.mrrb.government.bg ve http://www.abgs.gov.tr web sitelerinden ulaşabilirsiniz.

DİĞER DUYURULAR

T.C. MEVLANA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI19 Nisan 2018T.C. Mevlana Kalkınma Ajansı’nda, 5449 sayılı Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılacak yarışma sınavı ile “1 (bir) adet iç denetçi, 9 adet uzman ve 1 (bir) adet destek personel” istihdam edilecektir. Balıkesir Yatırım Günleri 9-10 Mayıs 201819 Nisan 2018Balıkesir’in yatırım ortamının ve yatırımcıya sunduğu fırsatların tanıtılacağı “Balıkesir Yatırım Günleri 2018” etkinliğine hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. Şehirlerin Beklediği Ödüllendirme Başlıyor, Şehir Ödülleri Türkiye 2018 Aday Çağrısı Yapıldı!13 Nisan 2018Şehir Ödülleri Türkiye ile ülkemizde yerel kalkınmaya güç vermeye devam eden Yaşayan Şehirler Platformu, Şehirlerin ilgiyle beklediği Şehir Ödülleri Türkiye 2018 adaylık başvurularını Dokuz Eylül Üniversitesi ile birlikte başlattı. 11 Mayıs 2018’e kadar başvurular sürecek. Trakya Kalkınma Ajansı Personel Alım Sınavı Sonuçları9 Nisan 20182-31 Ocak 2018 tarihlerinde başvuruları alınan personel alım sınavına istinaden Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği gereği oluşturulan sınav komisyonunca 19 Şubat 2018 tarihinde Ajansımız personel alımı sözlü yarışma sınavı gerçekleştirilmiş olup, ilgili yönetmeliğin 14. maddesi hükümleri çerçevesinde sınav komisyonunca yapılan değerlendirme sonucunda başarılı bulunan uzman personel adaylarının isimleri aşağıdaki gibidir: Sürekli İşçi Kadrosuna Geçiş İçin Yapılan Sınav Sonuçları 27 Mart 2018696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127. maddesiyle 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23 ve geçici 24. maddeleri gereği Kurumumuzda sürekli işçi kadrosuna geçmek için başvuru yapan çalışanlar tespit komisyonunun çalışmasının ardından 26 Mart 2018 Pazartesi günü sınava tabi tutulmuş olup, sınav sonuçlarına ilişkin liste aşağıda bulunmaktadır.
  Yükleniyor...