Engelsiz Bir Gelecek İçin Engelsiz Okulları Destekleri Destekliyoruz

Engelsiz Bir Gelecek İçin Engelsiz Okulları Destekleri Destekliyoruz
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2012 | Toplam Okunma: 1978
Tekirdağ Belediyesi Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Tekirdağ Belediyesi ve Tekirdağ İl Milli Eğitim müdürlüğü ortaklığında hazırlanan, Trakyakent’in iştirak ettiği ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ‘Engelsiz bir gelecek için engelsiz okullar’ projesinin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Tekirdağ Belediyesi’nde yapıldı.

Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Trakyakent Başkanı ve Tekirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz ve Tekomer Sorumlusu Murat Yıldız katıldı. Toplam bütçesi 469.102 TL olan projenin 290.186,50 TL’si Trakya Kalkınma Ajansı, 178.915,50 TL’si ise Tekirdağ Belediyesi tarafından karşılanacak. Bilgilendirme Toplantısında proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, projenin tamamlanması ile birlikte engelli çocukların hiçbir sıkıntı yaşamadan eğitim hayatlarını sürdürebileceklerini söyledi Başkan Dalgıç, “Engelliler Koordinasyon Merkezimizi kurarak engelliler ile iletişim ve koordinasyonu sağladık. Engellilerimizin sıkıntılarına birinci elden ve en kısa zamanda müdahale ettik. Yollarımızı, kaldırımlarımızı engellilerimiz için uygun hale getiriyoruz. Belediye binalarımızı engellilerimizin rahatlıkla kullanabilmesi için gerekli aparatlarla donatıyoruz. Tekirdağ Belediyesi olarak engelleri aşıyoruz. Engelsiz bir gelecek için engelsiz okullar projesi ile de engellerin dolayı okuyamayan çocuğumuz kalmayacak.” dedi.
Trakya Kalkınma ajansı Genel Sekreteri Gökay Üstün, ajans olarak öncelik verdikleri konular arasında engellilerin şartlarının iyileştirilmesi olduğunu belirterek, böylesine anlamlı ve güzel bir proje hazırlayan ve kendilerine bu projeye destek olmalarına imkân veren proje ortak ve iştirakçilerine teşekkür etti. Üstün sözlerine şöyle devam etti:”Açtığımız programların önceliklerine uygun proje gelmesi, kaynakların doğru kullanılmasına dikkat ediyoruz. Her birey bir engelli adayıdır. Dolayısıyla bu projeyi hepimiz için destekliyoruz. Kentlerin tüm dokusuyla engellilerin yaşamına uygun hale getirilmesi gerekiyor. Bundan sonra da bu amaca hizmet eden projelere destek olmaya devam edeceğiz.”

Engelsiz bir gelecek için engelsiz okullar Projesinin amaçları arasında erişilebilir okulların bulunmaması nedeniyle okula gidemeyen engelli çocukların okullaştırılmasının sağlanması, engelli çocukların engelsiz çocuklarla aynı ortamda eğitim alması ve eğitim sürecinde diğer çocuklar ile öğretmenlerin, idarecilerin bilinçlenmelerinin sağlanması, engelli bireyin toplumla bütünleşmesi bulunuyor. Bu amaçlar kapsamında Tekirdağ merkezinde seçilen 10 okulun girişlerine rampalar eklenecek, okul merdivenlerine engelli asansörleri konulacak, okul lavaboları engellilerin kullanımına uygun hale getirilecek, 10 okula tekerlekli sandalyeye uygun toplam 50 sıra yerleştirilecek, eğitim faaliyetleri ve bilinçlendirme toplantıları yapılacak. Proje kapsamında seçilen okullar şunlar oldu; Hacıilbey, 13 Kasım, Fevzi Çakmak, Nurettin Ekmekçioğlu, Mediha Mehmet Tetikol, Ticaret ve Sanayi Odası, Cafer Tayyar, Aydoğdu, Kamil Korkmaz Zafer ve Özel İdare 80. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulları.

Gerçekleştirilme süresi 12 ay olan projeden Tekirdağ merkezde bulunan okul çağındaki 1061 engelli çocuk faydalanacak. 

FOTOĞRAFLAR

Engelsiz Bir Gelecek İçin Engelsiz Okulları Destekleri DestekliyoruzEngelsiz Bir Gelecek İçin Engelsiz Okulları Destekleri Destekliyoruz

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...