Kalkınma ve Girişimcilik Sempozyumu Tekirdağ’da Yapıldı

Kalkınma ve Girişimcilik Sempozyumu Tekirdağ’da Yapıldı
Eklenme Tarihi: 25 Ekim 2011 | Toplam Okunma:
Trakyaka, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı Ağırladı

3. Trakya Bölgesi Kalkınma ve Girişimcilik Sempozyumu 21-22 Ekim 2011 tarihlerinde Tekirdağ’da gerçekleşti. Trakya Kalkınma Ajansı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi ortaklığında düzenlenen organizasyonun açılışına Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da Trakyaka’nın davetlisi olarak katıldı.

21 Ekim Cuma günü saat 09:00’daki açılış konuşmalarıyla başlayan 3. Trakya Bölgesi Kalkınma ve Girişimcilik Sempozyumu’nda Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında ülke kaynaklarının girişimciyle birleşmediği takdirde herhangi bir anlam ifade etmeyeceğini belirten Bakan Yılmaz, enerjisini ortak hedefler doğrultusunda organize edebilen toplumların kalkınabileceğine dikkat çekti. Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ise girişimciliğe vurgu yaptığı açılış konuşmasında Ajansın bölgedeki girişimcilik kültürünün gelişmesi için çalıştığını ifade etti.

Trakya Bölgesi’nin mevcut sosyo-ekonomik yapısının, imkânlarının, bölge ile ilgili geliştirilecek stratejilerin bölgesel kalkınma ve girişimcilik odaklı olarak irdelendiği 3. Trakya Bölgesi Kalkınma ve Girişimcilik Sempozyumu açılışın ardından iki gün süren toplam yedi oturuma sahne oldu. ‘Uluslararası Kuruluşların Kalkınma ve Girişimcilik Faaliyetlerindeki Rolü’, ‘Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevre’, ‘Başarılı Girişimcilik Uygulamaları’, ‘Eko-turizm’, ‘Kırsal Kalkınma’, ‘Lojistik’ gibi başlıklar altında gerçekleşen oturumlarda Ernst & Young Türkiye Başkanı Mustafa Çamlıca, 2002 Dünya Genç Girişimci İşadamı Büyük Ödülü Sahibi İbrahim Mirmahmutoğulları gibi sektör temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda değerli akademisyen söz aldı.

Trakyaka, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı Ağırladı

3. Trakya Bölgesi Kalkınma ve Girişimcilik Sempozyumu’na katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, sempozyumun açılış konuşmalarının ardından Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek burada düzenlenen Islah OSB’lere ilişkin bilgilendirme toplantısına iştirak etti. Toplantıdan sonra Kırklareli’nin Vize İlçesi’ne geçerek Şehit Piyade Er Ufuk Bozkurt’un Çavuşköy’deki cenaze törenine katılan Bakan Yılmaz, daha sonra Tekirdağ’a dönerek Asyaport ve Akport Limanları’nda incelemelerde bulundu. Bakan Cevdet Yılmaz bu ziyaretlerin ardından son olarak davetlisi olarak Tekirdağ’a geldiği Trakya Kalkınma Ajansı’nın Merkez Hizmet Binası’nda hibe programlarından yararlanan başarılı proje sahiplerinden projeleriyle ilgili bilgiler aldı. Burada Ajans Yönetim Kurulu Üyeleri ve çalışanlarıyla bir araya gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün Ajans çalışmalarına ilişkin bilgilendirmesini müteakip Tekirdağ’dan ayrılarak İstanbul’a hareket etti.  

FOTOĞRAFLAR

Kalkınma ve Girişimcilik Sempozyumu Tekirdağ’da YapıldıKalkınma ve Girişimcilik Sempozyumu Tekirdağ’da YapıldıKalkınma ve Girişimcilik Sempozyumu Tekirdağ’da YapıldıKalkınma ve Girişimcilik Sempozyumu Tekirdağ’da Yapıldı

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...