Trakyaka İlçe Vizyon ve Gelişim Stratejilerini Belirliyor

Trakyaka İlçe Vizyon ve Gelişim Stratejilerini Belirliyor
Eklenme Tarihi: 27 Ekim 2011 | Toplam Okunma:
İlk Vizyon ve Gelişim Strateji Çalıştayı Şarköy’de Gerçekleşti

Trakya Kalkınma Ajansı, Şarköy Kaymakamlığı ve Şarköy Belediyesi işbirliği ile Şarköy ilçesinin vizyonu ve gelişim stratejilerinin belirlenmesine yönelik çalıştay Şarköy Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Çalıştaya kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları, özel kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve eğitimciler olmak üzere toplam 75 kişilik bir grup katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Şarköy Kaymakamı Zekeriya Güney ve Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok’un açılış konuşmalarıyla başlayan çalıştay boyunca Şarköy’ün sorunları, kimliği, varlıkları, Şarköy ile ilgili beklentiler ve Şarköy gelişim stratejileri ve vizyonu tartışıldı. Sonuçları Trakya Kalkınma Ajansı’nın bölgeyle ilgili çalışmalarına ışık tutacak ve 2013 sonrası için hazırlanacak TR21 Trakya Bölge Planı için önemli bir kaynak oluşturacak olan çalıştayın benzerleri bölgedeki diğer ilçelerde de yapılacak. Gelecek dönemde ilçede yapılacak özel ve kamu yatırımlarına ve ilçenin gelişimine yön verecek çalıştaya ait sonuçlar raporlanarak katılımcılara, Şarköy sakinlerine ve tüm kamuoyuna Ajans internet sitesi üzerinden duyurulacak. Bir benzeri Kırklareli’nin Vize ilçesinde de yapılan çalıştayın önümüzdeki dönemde bölgedeki tüm ilçelerde yapılması planlanıyor.

 

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka İlçe Vizyon ve Gelişim Stratejilerini Belirliyor

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...