Trakyaka İlçe Vizyon ve Gelişim Stratejilerini Belirliyor

Trakyaka İlçe Vizyon ve Gelişim Stratejilerini Belirliyor
Eklenme Tarihi: 27 Ekim 2011 | Toplam Okunma:
İlk Vizyon ve Gelişim Strateji Çalıştayı Şarköy’de Gerçekleşti

Trakya Kalkınma Ajansı, Şarköy Kaymakamlığı ve Şarköy Belediyesi işbirliği ile Şarköy ilçesinin vizyonu ve gelişim stratejilerinin belirlenmesine yönelik çalıştay Şarköy Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Çalıştaya kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları, özel kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve eğitimciler olmak üzere toplam 75 kişilik bir grup katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Şarköy Kaymakamı Zekeriya Güney ve Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok’un açılış konuşmalarıyla başlayan çalıştay boyunca Şarköy’ün sorunları, kimliği, varlıkları, Şarköy ile ilgili beklentiler ve Şarköy gelişim stratejileri ve vizyonu tartışıldı. Sonuçları Trakya Kalkınma Ajansı’nın bölgeyle ilgili çalışmalarına ışık tutacak ve 2013 sonrası için hazırlanacak TR21 Trakya Bölge Planı için önemli bir kaynak oluşturacak olan çalıştayın benzerleri bölgedeki diğer ilçelerde de yapılacak. Gelecek dönemde ilçede yapılacak özel ve kamu yatırımlarına ve ilçenin gelişimine yön verecek çalıştaya ait sonuçlar raporlanarak katılımcılara, Şarköy sakinlerine ve tüm kamuoyuna Ajans internet sitesi üzerinden duyurulacak. Bir benzeri Kırklareli’nin Vize ilçesinde de yapılan çalıştayın önümüzdeki dönemde bölgedeki tüm ilçelerde yapılması planlanıyor.

 

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka İlçe Vizyon ve Gelişim Stratejilerini Belirliyor

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...