Vize’nin Vizyonu ve Gelişim Stratejisi Masaya Yatırıldı

Vize’nin Vizyonu ve Gelişim Stratejisi Masaya Yatırıldı
Eklenme Tarihi: 31 Ekim 2011 | Toplam Okunma:
İlçe Vizyon ve Gelişim Stratejisi Çalıştayları Sürüyor

Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde ilkini gerçekleştirdiği İlçe çalıştayları çalışmasının ikincisini 25 Ekim Çarşamba günü Kırklareli’nin Vize ilçesinde düzenledi. Vize Kaymakamlığı ve Vize Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen çalıştaya Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz ile birlikte kamu kurum ve kuruluşları, Vize’de faaliyet gösteren şirketler, Vize Meslek Yüksek Okulu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan 85 kişilik bir grup katıldı.

Vize’nin sorunları ve geleceği ile Vize Belediyesi’nin yürütmekte olduğu çalışmaların katılımcılar tarafından tartışıldığı çalıştayda Vize’nin Gelişim Stratejisinin belirlenmesi yolunda önemli ipuçları elde edildi. Trakya Kalkınma Ajansı’nın hazırlamakla görevlendirilmiş olduğu bölgesel kalkınmdanın rehberi niteliğindeki Bölge Planı için de önemli bir bilgi kaynağı olacak çalıştayın sonuçlarının Ajansın internet sitesi aracılığıyla duyurulacağı bildirildi.

FOTOĞRAFLAR

Vize’nin Vizyonu ve Gelişim Stratejisi Masaya Yatırıldı  Vize’nin Vizyonu ve Gelişim Stratejisi Masaya Yatırıldı  Vize’nin Vizyonu ve Gelişim Stratejisi Masaya Yatırıldı

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...