Doğrudan Faaliyet Desteği Programı Sonuçları Açıklandı

Eklenme Tarihi: 1 Kasım 2011 | Toplam Okunma:
Trakyaka, 12 Projeye Doğrudan Faaliyet Desteği Verecek

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı çerçevesinde mali destek almaya hak kazanan projeler belli oldu. Ajansın 26 Ekim 2011 günü Tekirdağ’da gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında onaylanan toplam 12 projeye yaklaşık 600.000 TL’lik destek sağlanacak.

26-30 Eylül tarihleri arasında alınan 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği başvuruları sonucu Trakya Kalkınma Ajansı´na sunulan 36 projeden 12’si başarılı bulunarak 20.000 ile 75.000 TL arasında destek almaya hak kazandı. Ön inceleme sürecinde idari kontrol ve uygunluk kriterlerini sağladığı tespit edilen 26 projenin teknik ve mali değerlendirmesi sonucu 17 proje yeterli puanı alarak başarılı bulundu. Program için ayrılmış olan 600.000 TL’lik kaynak itibariyle en yüksek puanı alan başvurudan başlayarak yapılan sıralama neticesinde ilk 12 sırayı alan projeler asil listede, geri kalan 5 proje ise yedek listede yer aldı.

Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında mali destekten yararlanacak projelerin illere göre dağılımında Kırklareli beş projeyle ön plana çıkarken onu dört başarılı projeyle Tekirdağ izledi. Edirne ise üç başarılı projeyle bu iki ilin ardında yer aldı. Toplam mali kaynaktan alınan payda da Kırklareli % 47 ile başı çekerken onu % 33 ile Tekirdağ ve %20 ile Edirne izledi. Proje başvuru sayısında ise üç ilden de 12’şer başvuru gelirken başvuruların büyük çoğunluğunun kamu kurumu ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarınca yapıldığı görüldü.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği programı istatistiklerine göre Kırklareli Merkez ilçe, Vize, Keşan ve Çorlu’nun ikişer projesi asil listeye girerek başarılı olurken, Edirne ve Tekirdağ Merkez ilçeler ile Lüleburgaz ve Saray’dan birer proje destek almaya hak kazanabildi. Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün destek almaya hak kazanan ve kazanamayan tüm başvuru sahiplerine resmi yazı ile bildirim yapılacağını ifade ederken asil listede yer alan başvuru sahipleri ile sözleşme imzalanmaması durumunda, yedek listedeki başvuru sahiplerinin belirtilen sıraya göre sözleşme imzalamaya davet edileceğini belirtti. Üstün açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ‘‘2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programına gösterilen ilgiden dolayı tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz. Bu imkandan yararlanmak için başvuruda bulunmayan kurum ve kuruluşlarımızın ve sivil toplum örgütlerimizin proje hazırlama kapasitelerinin artırılması için de her türlü desteği sağlamaya hazırız.’’

 

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...