Doğrudan Faaliyet Desteği Programı Sonuçları Açıklandı

Eklenme Tarihi: 1 Kasım 2011 | Toplam Okunma:
Trakyaka, 12 Projeye Doğrudan Faaliyet Desteği Verecek

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı çerçevesinde mali destek almaya hak kazanan projeler belli oldu. Ajansın 26 Ekim 2011 günü Tekirdağ’da gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında onaylanan toplam 12 projeye yaklaşık 600.000 TL’lik destek sağlanacak.

26-30 Eylül tarihleri arasında alınan 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği başvuruları sonucu Trakya Kalkınma Ajansı´na sunulan 36 projeden 12’si başarılı bulunarak 20.000 ile 75.000 TL arasında destek almaya hak kazandı. Ön inceleme sürecinde idari kontrol ve uygunluk kriterlerini sağladığı tespit edilen 26 projenin teknik ve mali değerlendirmesi sonucu 17 proje yeterli puanı alarak başarılı bulundu. Program için ayrılmış olan 600.000 TL’lik kaynak itibariyle en yüksek puanı alan başvurudan başlayarak yapılan sıralama neticesinde ilk 12 sırayı alan projeler asil listede, geri kalan 5 proje ise yedek listede yer aldı.

Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında mali destekten yararlanacak projelerin illere göre dağılımında Kırklareli beş projeyle ön plana çıkarken onu dört başarılı projeyle Tekirdağ izledi. Edirne ise üç başarılı projeyle bu iki ilin ardında yer aldı. Toplam mali kaynaktan alınan payda da Kırklareli % 47 ile başı çekerken onu % 33 ile Tekirdağ ve %20 ile Edirne izledi. Proje başvuru sayısında ise üç ilden de 12’şer başvuru gelirken başvuruların büyük çoğunluğunun kamu kurumu ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarınca yapıldığı görüldü.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği programı istatistiklerine göre Kırklareli Merkez ilçe, Vize, Keşan ve Çorlu’nun ikişer projesi asil listeye girerek başarılı olurken, Edirne ve Tekirdağ Merkez ilçeler ile Lüleburgaz ve Saray’dan birer proje destek almaya hak kazanabildi. Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün destek almaya hak kazanan ve kazanamayan tüm başvuru sahiplerine resmi yazı ile bildirim yapılacağını ifade ederken asil listede yer alan başvuru sahipleri ile sözleşme imzalanmaması durumunda, yedek listedeki başvuru sahiplerinin belirtilen sıraya göre sözleşme imzalamaya davet edileceğini belirtti. Üstün açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ‘‘2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programına gösterilen ilgiden dolayı tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz. Bu imkandan yararlanmak için başvuruda bulunmayan kurum ve kuruluşlarımızın ve sivil toplum örgütlerimizin proje hazırlama kapasitelerinin artırılması için de her türlü desteği sağlamaya hazırız.’’

 

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...