II. Dönem Teknik Destek Sonuçları Belli Oldu

II. Dönem Teknik Destek Sonuçları Belli Oldu
Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2011 | Toplam Okunma:
Başvuruların % 81’i Destek Alma Hakkı Kazandı

Trakya Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Eylül – Ekim döneminde gelen başvurular arasından destek almaya hak kazananlar belirlendi. Ajans uzmanlarından oluşan komisyonun yaptığı değerlendirme neticesinde 37 başvurudan 31’i başarılı bulundu. Aynı kurumdan en fazla bir başvuruya destek verilebilmesi nedeniyle iki başvurusu başarılı bulunan Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bir başvurusuna destek sağlanacak ve toplamda 30 başvuru sahibi azami 15 bin TL’lik teknik destekten yararlanmış olacak.  

2011 Yılı Teknik Destek Programı II. Dönem başvuruları çerçevesinde Ajansa gelen başvuruların % 81’i teknik destek alma hakkı kazanırken, Edirne’den gelen sekiz başvurudan üçü, Kırklareli’den gelen dokuz başvurudan sekizi ve Tekirdağ’dan yapılan 20 başvurudan 19’u başarılı bulundu. Buna göre başarılı bulunan başvuruların % 10’u Edirne, % 27’si Kırklareli ve % 63’ü ise Tekirdağ’dan geldi.

Bu yılki Teknik Destek Programı için ayrılan 600 bin TL’lik kaynağın 145 bin TL’lik dilimi Temmuz – Ağustos dönemi kapsamında başarılı bulunan başvurulara aktarılırken geriye kalan 465 bin TL ise Eylül - Ekim dönemi başvurularında kullanılmak üzere ayrıldı. Söz konusu döneme ait 30 başarılı başvurunun 12 tanesi kamu kurum ve kuruluşlarından gelirken sivil toplum örgütleri 7, mahalli idareler 6 ve kamu niteliğindeki meslek kuruluşları ise 5 adet başvuruyla destek alma hakkı kazandı. Teknik destek alması uygun görülen başvuruların içeriklerini ulusal ve uluslararası hibe programlarına proje hazırlamaya yönelik eğitimler ve uygulamalı girişimcilik eğitimleriyle kurumsal kapasite ve strateji geliştirme çalışmaları, araştırma ve fizibilite faaliyetleri oluşturdu.

Trakya Kalkınma Ajansı, yerel yönetimlerin planlama çalışmaları ile bölge plan ve programlarını uygulayıcı veya yerel kalkınma kapasitesini arttırıcı faaliyetlerinin yanında diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin kalkınmaya katkıda bulunmaya yönelik eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi etkinlikleri için destek sağlamayı amaçlayan Teknik Destek Programlarıyla Trakya Bölgesi’nin hizmetinde olmayı sürdürecek.

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...