II. Dönem Teknik Destek Sonuçları Belli Oldu

II. Dönem Teknik Destek Sonuçları Belli Oldu
Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2011 | Toplam Okunma:
Başvuruların % 81’i Destek Alma Hakkı Kazandı

Trakya Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Eylül – Ekim döneminde gelen başvurular arasından destek almaya hak kazananlar belirlendi. Ajans uzmanlarından oluşan komisyonun yaptığı değerlendirme neticesinde 37 başvurudan 31’i başarılı bulundu. Aynı kurumdan en fazla bir başvuruya destek verilebilmesi nedeniyle iki başvurusu başarılı bulunan Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bir başvurusuna destek sağlanacak ve toplamda 30 başvuru sahibi azami 15 bin TL’lik teknik destekten yararlanmış olacak.  

2011 Yılı Teknik Destek Programı II. Dönem başvuruları çerçevesinde Ajansa gelen başvuruların % 81’i teknik destek alma hakkı kazanırken, Edirne’den gelen sekiz başvurudan üçü, Kırklareli’den gelen dokuz başvurudan sekizi ve Tekirdağ’dan yapılan 20 başvurudan 19’u başarılı bulundu. Buna göre başarılı bulunan başvuruların % 10’u Edirne, % 27’si Kırklareli ve % 63’ü ise Tekirdağ’dan geldi.

Bu yılki Teknik Destek Programı için ayrılan 600 bin TL’lik kaynağın 145 bin TL’lik dilimi Temmuz – Ağustos dönemi kapsamında başarılı bulunan başvurulara aktarılırken geriye kalan 465 bin TL ise Eylül - Ekim dönemi başvurularında kullanılmak üzere ayrıldı. Söz konusu döneme ait 30 başarılı başvurunun 12 tanesi kamu kurum ve kuruluşlarından gelirken sivil toplum örgütleri 7, mahalli idareler 6 ve kamu niteliğindeki meslek kuruluşları ise 5 adet başvuruyla destek alma hakkı kazandı. Teknik destek alması uygun görülen başvuruların içeriklerini ulusal ve uluslararası hibe programlarına proje hazırlamaya yönelik eğitimler ve uygulamalı girişimcilik eğitimleriyle kurumsal kapasite ve strateji geliştirme çalışmaları, araştırma ve fizibilite faaliyetleri oluşturdu.

Trakya Kalkınma Ajansı, yerel yönetimlerin planlama çalışmaları ile bölge plan ve programlarını uygulayıcı veya yerel kalkınma kapasitesini arttırıcı faaliyetlerinin yanında diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin kalkınmaya katkıda bulunmaya yönelik eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi etkinlikleri için destek sağlamayı amaçlayan Teknik Destek Programlarıyla Trakya Bölgesi’nin hizmetinde olmayı sürdürecek.

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...