II. Dönem Teknik Destek Sonuçları Belli Oldu

II. Dönem Teknik Destek Sonuçları Belli Oldu
Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2011 | Toplam Okunma:
Başvuruların % 81’i Destek Alma Hakkı Kazandı

Trakya Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Eylül – Ekim döneminde gelen başvurular arasından destek almaya hak kazananlar belirlendi. Ajans uzmanlarından oluşan komisyonun yaptığı değerlendirme neticesinde 37 başvurudan 31’i başarılı bulundu. Aynı kurumdan en fazla bir başvuruya destek verilebilmesi nedeniyle iki başvurusu başarılı bulunan Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bir başvurusuna destek sağlanacak ve toplamda 30 başvuru sahibi azami 15 bin TL’lik teknik destekten yararlanmış olacak.  

2011 Yılı Teknik Destek Programı II. Dönem başvuruları çerçevesinde Ajansa gelen başvuruların % 81’i teknik destek alma hakkı kazanırken, Edirne’den gelen sekiz başvurudan üçü, Kırklareli’den gelen dokuz başvurudan sekizi ve Tekirdağ’dan yapılan 20 başvurudan 19’u başarılı bulundu. Buna göre başarılı bulunan başvuruların % 10’u Edirne, % 27’si Kırklareli ve % 63’ü ise Tekirdağ’dan geldi.

Bu yılki Teknik Destek Programı için ayrılan 600 bin TL’lik kaynağın 145 bin TL’lik dilimi Temmuz – Ağustos dönemi kapsamında başarılı bulunan başvurulara aktarılırken geriye kalan 465 bin TL ise Eylül - Ekim dönemi başvurularında kullanılmak üzere ayrıldı. Söz konusu döneme ait 30 başarılı başvurunun 12 tanesi kamu kurum ve kuruluşlarından gelirken sivil toplum örgütleri 7, mahalli idareler 6 ve kamu niteliğindeki meslek kuruluşları ise 5 adet başvuruyla destek alma hakkı kazandı. Teknik destek alması uygun görülen başvuruların içeriklerini ulusal ve uluslararası hibe programlarına proje hazırlamaya yönelik eğitimler ve uygulamalı girişimcilik eğitimleriyle kurumsal kapasite ve strateji geliştirme çalışmaları, araştırma ve fizibilite faaliyetleri oluşturdu.

Trakya Kalkınma Ajansı, yerel yönetimlerin planlama çalışmaları ile bölge plan ve programlarını uygulayıcı veya yerel kalkınma kapasitesini arttırıcı faaliyetlerinin yanında diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin kalkınmaya katkıda bulunmaya yönelik eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi etkinlikleri için destek sağlamayı amaçlayan Teknik Destek Programlarıyla Trakya Bölgesi’nin hizmetinde olmayı sürdürecek.

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...