Üçüncü İlçe Vizyon Çalıştayı Enez’de Gerçekleşti

Üçüncü İlçe Vizyon Çalıştayı Enez’de Gerçekleşti
Eklenme Tarihi: 24 Aralık 2011 | Toplam Okunma:
Trakyaka ilçe vizyon çalıştayı çalışmalarının üçüncüsünü Edirne’nin Enez ilçesinde düzenledi

Trakya Kalkınma Ajansı, Şarköy ve Vize ilçelerinin ardından ilçe vizyon çalıştayı çalışmalarının üçüncüsünü 15 Aralık 2011 Perşembe günü Edirne’nin Enez ilçesinde düzenledi. Enez Kaymakamlığı ile ortaklaşa düzenlenen çalıştaya Enez Kaymakamı Fatih Baysal, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Enez Belediye Başkanı Ahmet Çayır ile birlikte kamu kurum ve kuruluşları, Enez’de faaliyet gösteren şirketler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan 68 kişilik bir grup katıldı.

Enez’in sorunları ve geleceği ile ilçenin sahip olması gereken vizyonun tartışıldığı Enez İlçe Vizyon Çalıştayı’nda Saros Körfezi ve Gala Gölü başta olmak üzere ilçenin tarihi ve doğal güzellikleri üzerinde duruldu. Çalıştay sonrası oluşturulacak olan raporun kamuoyu ile paylaşılacağı açıklanırken ilçelerde gerçekleştirilen çalıştaylarda elde edilen bilgilerin 2013 yılı sonrası hazırlanacak Trakya Bölge Planı stratejilerinin temelini teşkil edeceği bildirildi.

Ajans tarafından yürütülen mali destek programlarının önceliklerinin şekillendirilmesinde çalıştaylarda ortaya çıkan ihtiyaç ve hedeflerin önemli girdiler olacağını belirten Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Enez’in gelişim stratejisinin belirlenmesi yolunda önemli ipuçlarının elde edildiği toplantıya dair sonuçların önümüzdeki günlerde Ajansın internet sitesi aracılığıyla duyurulacağını ifade etti.

FOTOĞRAFLAR

Üçüncü İlçe Vizyon Çalıştayı Enez’de Gerçekleşti
  Yükleniyor...