Üçüncü İlçe Vizyon Çalıştayı Enez’de Gerçekleşti

Üçüncü İlçe Vizyon Çalıştayı Enez’de Gerçekleşti
Eklenme Tarihi: 24 Aralık 2011 | Toplam Okunma:
Trakyaka ilçe vizyon çalıştayı çalışmalarının üçüncüsünü Edirne’nin Enez ilçesinde düzenledi

Trakya Kalkınma Ajansı, Şarköy ve Vize ilçelerinin ardından ilçe vizyon çalıştayı çalışmalarının üçüncüsünü 15 Aralık 2011 Perşembe günü Edirne’nin Enez ilçesinde düzenledi. Enez Kaymakamlığı ile ortaklaşa düzenlenen çalıştaya Enez Kaymakamı Fatih Baysal, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Enez Belediye Başkanı Ahmet Çayır ile birlikte kamu kurum ve kuruluşları, Enez’de faaliyet gösteren şirketler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan 68 kişilik bir grup katıldı.

Enez’in sorunları ve geleceği ile ilçenin sahip olması gereken vizyonun tartışıldığı Enez İlçe Vizyon Çalıştayı’nda Saros Körfezi ve Gala Gölü başta olmak üzere ilçenin tarihi ve doğal güzellikleri üzerinde duruldu. Çalıştay sonrası oluşturulacak olan raporun kamuoyu ile paylaşılacağı açıklanırken ilçelerde gerçekleştirilen çalıştaylarda elde edilen bilgilerin 2013 yılı sonrası hazırlanacak Trakya Bölge Planı stratejilerinin temelini teşkil edeceği bildirildi.

Ajans tarafından yürütülen mali destek programlarının önceliklerinin şekillendirilmesinde çalıştaylarda ortaya çıkan ihtiyaç ve hedeflerin önemli girdiler olacağını belirten Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Enez’in gelişim stratejisinin belirlenmesi yolunda önemli ipuçlarının elde edildiği toplantıya dair sonuçların önümüzdeki günlerde Ajansın internet sitesi aracılığıyla duyurulacağını ifade etti.

FOTOĞRAFLAR

Üçüncü İlçe Vizyon Çalıştayı Enez’de Gerçekleşti

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...