Demirköy İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

Demirköy İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 24 Aralık 2011 | Toplam Okunma:
Demirköy İlçesi’nin vizyon geliştirme çalıştayı Demirköy Orman İşletmeleri Misafirhanesinde gerçekleştirildi.

Kırklareli’ye bağlı Demirköy İlçesi’nin vizyon geliştirme çalıştayı 16 Aralık 2011 Cuma günü Demirköy Orman İşletmeleri Misafirhanesinde gerçekleştirildi. Çalıştaya Demirköy Kaymakamı Kaya Çelik, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz ve İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık ile ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinden temsilciler ve ilçe esnafı katıldı.

Demirköy Belediyesi’nin organize ettiği çalıştayda ilçenin sorunları ve sahip olması gereken vizyon tartışıldı. 60 kişinin katılımı ile gerçekleşen çalıştay, Demirköy ilçesinin Trakya Kalkınma Ajansı’ndan beklentilerinin de dile getirildiği bir toplantı oldu. Çalıştayda doğal ve tarihi güzellikleri ile Demirköy ilçesinin sahip olduğu organik tarım, eko-turizm ve İğneada deniz turizmi potansiyeli öne çıkarken orman maktasından elde edilen gelir ile ilçede gelir kaynaklarının çeşitlendirilmesi, ilçedeki altyapı sorunları ve bir sınır ilçesi olan Demirköy’de bir sınır kapısının ilçeye katabilecekleri gündeme getirildi.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün konuyla ilgili yaptığı açıklamada çalıştay sonrası oluşturulacak olan raporun kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti. İlçelerde gerçekleştirilen çalıştaylar ile elde edilen bilgiler ve dile getirilen ihtiyaçların 2013 yılı sonrası hazırlanacak Trakya Bölge Planı stratejilerinin temelini teşkil edeceğini ifade eden Üstün, Ajans tarafından yürütülen mali destek programlarının önceliklerinin şekillendirilmesinde de çalıştaylarda ortaya çıkan ihtiyaç ve hedeflerin temel girdi olacağının altını çizdi. Trakya Kalkınma Ajansı’nın, 2011 yılında başladığı ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının 2012 yılı içerisinde Trakya genelindeki 26 ilçenin tamamında yapılması planlanıyor. 

FOTOĞRAFLAR

Demirköy İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...