Demirköy İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

Demirköy İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 24 Aralık 2011 | Toplam Okunma:
Demirköy İlçesi’nin vizyon geliştirme çalıştayı Demirköy Orman İşletmeleri Misafirhanesinde gerçekleştirildi.

Kırklareli’ye bağlı Demirköy İlçesi’nin vizyon geliştirme çalıştayı 16 Aralık 2011 Cuma günü Demirköy Orman İşletmeleri Misafirhanesinde gerçekleştirildi. Çalıştaya Demirköy Kaymakamı Kaya Çelik, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz ve İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık ile ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinden temsilciler ve ilçe esnafı katıldı.

Demirköy Belediyesi’nin organize ettiği çalıştayda ilçenin sorunları ve sahip olması gereken vizyon tartışıldı. 60 kişinin katılımı ile gerçekleşen çalıştay, Demirköy ilçesinin Trakya Kalkınma Ajansı’ndan beklentilerinin de dile getirildiği bir toplantı oldu. Çalıştayda doğal ve tarihi güzellikleri ile Demirköy ilçesinin sahip olduğu organik tarım, eko-turizm ve İğneada deniz turizmi potansiyeli öne çıkarken orman maktasından elde edilen gelir ile ilçede gelir kaynaklarının çeşitlendirilmesi, ilçedeki altyapı sorunları ve bir sınır ilçesi olan Demirköy’de bir sınır kapısının ilçeye katabilecekleri gündeme getirildi.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün konuyla ilgili yaptığı açıklamada çalıştay sonrası oluşturulacak olan raporun kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti. İlçelerde gerçekleştirilen çalıştaylar ile elde edilen bilgiler ve dile getirilen ihtiyaçların 2013 yılı sonrası hazırlanacak Trakya Bölge Planı stratejilerinin temelini teşkil edeceğini ifade eden Üstün, Ajans tarafından yürütülen mali destek programlarının önceliklerinin şekillendirilmesinde de çalıştaylarda ortaya çıkan ihtiyaç ve hedeflerin temel girdi olacağının altını çizdi. Trakya Kalkınma Ajansı’nın, 2011 yılında başladığı ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının 2012 yılı içerisinde Trakya genelindeki 26 ilçenin tamamında yapılması planlanıyor. 

FOTOĞRAFLAR

Demirköy İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı
  Yükleniyor...