Demirköy İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

Demirköy İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 24 Aralık 2011 | Toplam Okunma:
Demirköy İlçesi’nin vizyon geliştirme çalıştayı Demirköy Orman İşletmeleri Misafirhanesinde gerçekleştirildi.

Kırklareli’ye bağlı Demirköy İlçesi’nin vizyon geliştirme çalıştayı 16 Aralık 2011 Cuma günü Demirköy Orman İşletmeleri Misafirhanesinde gerçekleştirildi. Çalıştaya Demirköy Kaymakamı Kaya Çelik, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz ve İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık ile ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinden temsilciler ve ilçe esnafı katıldı.

Demirköy Belediyesi’nin organize ettiği çalıştayda ilçenin sorunları ve sahip olması gereken vizyon tartışıldı. 60 kişinin katılımı ile gerçekleşen çalıştay, Demirköy ilçesinin Trakya Kalkınma Ajansı’ndan beklentilerinin de dile getirildiği bir toplantı oldu. Çalıştayda doğal ve tarihi güzellikleri ile Demirköy ilçesinin sahip olduğu organik tarım, eko-turizm ve İğneada deniz turizmi potansiyeli öne çıkarken orman maktasından elde edilen gelir ile ilçede gelir kaynaklarının çeşitlendirilmesi, ilçedeki altyapı sorunları ve bir sınır ilçesi olan Demirköy’de bir sınır kapısının ilçeye katabilecekleri gündeme getirildi.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün konuyla ilgili yaptığı açıklamada çalıştay sonrası oluşturulacak olan raporun kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti. İlçelerde gerçekleştirilen çalıştaylar ile elde edilen bilgiler ve dile getirilen ihtiyaçların 2013 yılı sonrası hazırlanacak Trakya Bölge Planı stratejilerinin temelini teşkil edeceğini ifade eden Üstün, Ajans tarafından yürütülen mali destek programlarının önceliklerinin şekillendirilmesinde de çalıştaylarda ortaya çıkan ihtiyaç ve hedeflerin temel girdi olacağının altını çizdi. Trakya Kalkınma Ajansı’nın, 2011 yılında başladığı ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının 2012 yılı içerisinde Trakya genelindeki 26 ilçenin tamamında yapılması planlanıyor. 

FOTOĞRAFLAR

Demirköy İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...