MIT Enterprise Forum Türkiye´den İş Planı Yarışması

Eklenme Tarihi: 26 Aralık 2011 | Toplam Okunma:

Massachusetts Institute of Technology öncülüğünde Kasım 2009 tarihinde, ABD dışındaki sekizinci şube olarak kurulan MIT Enterprise Forum Türkiye, Toyota işbirliğiyle 50.000 dolar para ödüllü iş planı yarışması düzenliyor. Gençleri ve de kendi işini kurmak isteyenleri girişimciliğe özendirmeyi ve teşvik etmeyi amaçlayan yarışmada aşağıda belirtilen faaliyet alanlarında yenilikçi çözümler üretecek iş fikirleri bekleniyor:

-    Tarım
-    Yaratıcı Alanlar (reklam, mimari, tasarım, moda, film, medya, müzik, TV, yayımcılık)
-    İnşaat, Mühendislik ve Ulaşım
-    Eğlence, Hobi, Seyahat ve Turizm
-    Eğitim ve öğretim
-    Enerji, Çevreyi Koruma Hizmetleri
-    Yüksek Teknoloji, Telekomünikasyon ve Yazılım
-    Sağlık ve Sağlık Hizmetleri
-    Diğer (faaliyet alanı belirtilmesi gerekiyor)

İş planı yarışmasında inovasyon ve teknoloji alanlarında global markalara dönüşebilme potansiyeli olan projelerin yer alması öncelikli hedefler arasında yer alıyor.

Yarışmaya başvurular mitefturkey.org adresinden online olarak yapılabiliyor. Son başvuru tarihi 27 Ocak 2012 olan yarışmaya katılabilmek içi iki üyesi TC vatandaşı olan en az üç kişilik bir yönetim ekibi kurmak ve başvuru konusu olan iş fikri ile ilgili bir şirket sahibi olmamak gerekiyor. İlk üçe giren ekiplerin kuracakları şirketlere sırasıyla 50.000, 15.000 ve 5.000 dolar ödül verilecek olan yarışmayla ilgili detaylı bilgiye mitefturkey.org adresinden ulaşılabilir.


DİĞER DUYURULAR

2018 Yılı Mali Destek Programları Son Başvuru Tarihi Değişikliği14 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilan edilen İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programının son başvuru tarihleri değişmiştir. BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir. 2018 Yılı Bağımsız Değerlendirici İlanı29 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Küçük Ölçekli Altyapı ve İktisadi Kalkınma Mali Destek Programlarını ilan etmiştir. Söz konusu mali destek programları kapsamında başvurusu yapılacak projelerin, başvuru rehberinde belirtilecek esaslara göre teknik ve mali değerlendirmesini yapmak üzere bağımsız değerlendiriciler görevlendirilecektir. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SINAVI İLANI15 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından, 25.01.2006 tarih ve 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile buna istinaden yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR21 Düzey 2 Bölgesinin (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, öğrenmeye ve kendisini geliştirmeye açık, kendine güvenen ve iletişime açık, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı düşünen, üretken, yenilikçi, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan 6 Uzman ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI13 Aralık 2017Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete´de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR 83 Bölgesi (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) illerinin kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünme kabiliyetine sahip, takım çalışmasına yatkın, özgüven sahibi, iletişime açık, pozitif düşünen, sorumluluk alabilen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek,seyahat engeli olmayan,bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim, 6(altı) Uzman Personelile 1 (bir) iç denetçialımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...