MIT Enterprise Forum Türkiye´den İş Planı Yarışması

Eklenme Tarihi: 26 Aralık 2011 | Toplam Okunma:

Massachusetts Institute of Technology öncülüğünde Kasım 2009 tarihinde, ABD dışındaki sekizinci şube olarak kurulan MIT Enterprise Forum Türkiye, Toyota işbirliğiyle 50.000 dolar para ödüllü iş planı yarışması düzenliyor. Gençleri ve de kendi işini kurmak isteyenleri girişimciliğe özendirmeyi ve teşvik etmeyi amaçlayan yarışmada aşağıda belirtilen faaliyet alanlarında yenilikçi çözümler üretecek iş fikirleri bekleniyor:

-    Tarım
-    Yaratıcı Alanlar (reklam, mimari, tasarım, moda, film, medya, müzik, TV, yayımcılık)
-    İnşaat, Mühendislik ve Ulaşım
-    Eğlence, Hobi, Seyahat ve Turizm
-    Eğitim ve öğretim
-    Enerji, Çevreyi Koruma Hizmetleri
-    Yüksek Teknoloji, Telekomünikasyon ve Yazılım
-    Sağlık ve Sağlık Hizmetleri
-    Diğer (faaliyet alanı belirtilmesi gerekiyor)

İş planı yarışmasında inovasyon ve teknoloji alanlarında global markalara dönüşebilme potansiyeli olan projelerin yer alması öncelikli hedefler arasında yer alıyor.

Yarışmaya başvurular mitefturkey.org adresinden online olarak yapılabiliyor. Son başvuru tarihi 27 Ocak 2012 olan yarışmaya katılabilmek içi iki üyesi TC vatandaşı olan en az üç kişilik bir yönetim ekibi kurmak ve başvuru konusu olan iş fikri ile ilgili bir şirket sahibi olmamak gerekiyor. İlk üçe giren ekiplerin kuracakları şirketlere sırasıyla 50.000, 15.000 ve 5.000 dolar ödül verilecek olan yarışmayla ilgili detaylı bilgiye mitefturkey.org adresinden ulaşılabilir.


DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...