Girişimcilik Eğitimlerine Başvurular Internete Taşındı

Eklenme Tarihi: 16 Ocak 2012 | Toplam Okunma:

Bölgedeki girişimcilik potansiyelini artırmayı amaçlayan Trakya Kalkınma Ajansı, KOSGEB ile işbirliği halinde yürüttüğü Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin başvurularını bundan böyle internet üzerinden kabul edecek. Eğitimlere katılmak isteyen girişimci adayları, başvurularını Ajansın internet sitesinde yer alan ön başvuru formunu doldurarak elektronik ortamda gerçekleştirebilecek.

21 Aralık 2011 tarihinde tamamlanan ve Trakya çapında 108 girişimci adayının katıldığı 2011 Yılı ikinci dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin ardından 2012 yılında gerçekleşmesi planlanan yeni eğitimlere ilişkin başvuru süreci de başladı. Teorik ve pratik bölümlerden oluşan 60 saatlik ücretsiz eğitimlere katılmak isteyen girişimci adaylarının başvurularını daha pratik biçimde yapabilmelerine olanak sağlayan elektronik başvuru sistemi, Trakya Kalkınma Ajansı’nın internet sitesinde hizmete girdi.

Eğitimlere başvuruları kolaylaştırarak katılımcı sayısını mümkün olduğunca arttırmayı amaçladıklarını belirten Trakyaka Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: ‘‘Geride bıraktığımız yıl iki dönem halinde gerçekleşen ve yoğun ilgi gören Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine KOSGEB ile işbirliği halinde bu yıl da devam edeceğiz. Eğitimlerimiz bireysel başvuruların yanı sıra kurumlardan gelecek talepler doğrultusunda da organize edilebilecek ve belli dönemlerle sınırlı olmayacak. İş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimci adayları bu eğitimler sayesinde iş fikirlerini geliştirme, iş planı hazırlama, pazar araştırması ve finansal plan gibi konularda önemli ipuçları elde edecekler. Eğitimleri başarıyla tamamlayan girişimci adayları KOSGEB’in hibe ve sıfır faizli kredi desteklerinden faydalanma imkânına sahip olacaklar. Trakya Kalkınma Ajansı olarak girişimci adaylarına bu imkanı sunan işbirliği ortağımız KOSGEB’e de bu vesileyle teşekkür ediyor, girişimci adaylarını bu eğitimlerden yararlanmaya davet ediyoruz.’’

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...