Girişimcilik Eğitimlerine Başvurular Internete Taşındı

Eklenme Tarihi: 16 Ocak 2012 | Toplam Okunma:

Bölgedeki girişimcilik potansiyelini artırmayı amaçlayan Trakya Kalkınma Ajansı, KOSGEB ile işbirliği halinde yürüttüğü Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin başvurularını bundan böyle internet üzerinden kabul edecek. Eğitimlere katılmak isteyen girişimci adayları, başvurularını Ajansın internet sitesinde yer alan ön başvuru formunu doldurarak elektronik ortamda gerçekleştirebilecek.

21 Aralık 2011 tarihinde tamamlanan ve Trakya çapında 108 girişimci adayının katıldığı 2011 Yılı ikinci dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin ardından 2012 yılında gerçekleşmesi planlanan yeni eğitimlere ilişkin başvuru süreci de başladı. Teorik ve pratik bölümlerden oluşan 60 saatlik ücretsiz eğitimlere katılmak isteyen girişimci adaylarının başvurularını daha pratik biçimde yapabilmelerine olanak sağlayan elektronik başvuru sistemi, Trakya Kalkınma Ajansı’nın internet sitesinde hizmete girdi.

Eğitimlere başvuruları kolaylaştırarak katılımcı sayısını mümkün olduğunca arttırmayı amaçladıklarını belirten Trakyaka Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: ‘‘Geride bıraktığımız yıl iki dönem halinde gerçekleşen ve yoğun ilgi gören Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine KOSGEB ile işbirliği halinde bu yıl da devam edeceğiz. Eğitimlerimiz bireysel başvuruların yanı sıra kurumlardan gelecek talepler doğrultusunda da organize edilebilecek ve belli dönemlerle sınırlı olmayacak. İş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimci adayları bu eğitimler sayesinde iş fikirlerini geliştirme, iş planı hazırlama, pazar araştırması ve finansal plan gibi konularda önemli ipuçları elde edecekler. Eğitimleri başarıyla tamamlayan girişimci adayları KOSGEB’in hibe ve sıfır faizli kredi desteklerinden faydalanma imkânına sahip olacaklar. Trakya Kalkınma Ajansı olarak girişimci adaylarına bu imkanı sunan işbirliği ortağımız KOSGEB’e de bu vesileyle teşekkür ediyor, girişimci adaylarını bu eğitimlerden yararlanmaya davet ediyoruz.’’

 

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...