Avrupa Birliği Faaliyetlerine Destek Teklif Çağrısı

Eklenme Tarihi: 26 Ocak 2012 | Toplam Okunma:

2011 yılı süresince Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından, valiliklerdeki AB birimlerinin altyapısının ve teknik kapasitesinin güçlendirilmesi ve yerelde AB ile ilgili faaliyetlerin artırılması amacıyla ´İllerimiz Avrupa Birliğine Hazırlanıyor Programı´  uygulanmış ve 25 valiliğin AB ile ilgili geliştirdiği projelere program kapsamında destek sağlanmıştır.

´İllerimiz Avrupa Birliğine Hazırlanıyor Programı´ ile gerçekleştirilen başarılı faaliyetler neticesinde, programın uygulanması 2012 yılında da devam edecek olup program iki farklı bileşenle sürdürülecektir.

´İllerimiz Avrupa Birliğine Hazırlanıyor Programı II´nin alt bileşenlerinden biri olan ´Avrupa Birliği Faaliyetlerine Destek Teklif Çağrısı´ 25 Ocak 2012 tarihi itibarıyla Avrupa Birliği Bakanlığı web sayfasında (www.ab.gov.tr) yayımlanarak, başvurulara açılmıştır. Programa başvurular  5 Mart 2012 tarihinde sona erecektir.

Valilik AB birimlerinin başvuruda bulunabileceği ve başvuru rehberinde yer alan farklı kuruluşların proje ortağı olabileceği program kapsamında desteklenecek projelerin Mayıs 2012 itibarıyla başlaması planlanmaktadır. Projelerin bitiş tarihi 31.12.2012’dir. Toplamda 100.000 TL destek verilecek programda, proje başına ayrılan destek tutarı en fazla 10.000 TL olacaktır. Program kapsamında desteklenecek projelerin eş finansman miktarının Avrupa Birliği Bakanlığı’ndan talep edilen destek miktarından az olmaması gerekmektedir.

´İllerimiz Avrupa Birliğine Hazırlanıyor Programı II - Avrupa Birliği Faaliyetlerine Destek Teklif Çağrısı´ hakkında detaylı bilgi (http://www.ab.gov.tr/index.php?p=44518) web sayfasında yer almaktadır. Programa ilişkin sorular iab2@ab.gov.tr e-posta adresine iletilebilir.

 

DİĞER DUYURULAR

2018 Yılı Mali Destek Programları Son Başvuru Tarihi Değişikliği14 Şubat 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2018 yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ilan edilen İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programının son başvuru tarihleri değişmiştir. BASIN DUYURUSU10 Ocak 2018Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde Tekirdağ ili mesleki ve teknik okullarında eğitim gören öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yönelmelerini sağlamak ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla “Bir Fikrim Var” proje yarışması düzenlenecektir. 2018 Yılı Bağımsız Değerlendirici İlanı29 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Küçük Ölçekli Altyapı ve İktisadi Kalkınma Mali Destek Programlarını ilan etmiştir. Söz konusu mali destek programları kapsamında başvurusu yapılacak projelerin, başvuru rehberinde belirtilecek esaslara göre teknik ve mali değerlendirmesini yapmak üzere bağımsız değerlendiriciler görevlendirilecektir. TRAKYA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM SINAVI İLANI15 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından, 25.01.2006 tarih ve 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile buna istinaden yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR21 Düzey 2 Bölgesinin (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, öğrenmeye ve kendisini geliştirmeye açık, kendine güvenen ve iletişime açık, takım çalışmasına yatkın, çözüm odaklı düşünen, üretken, yenilikçi, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli olmayan 6 Uzman ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI13 Aralık 2017Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete´de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TR 83 Bölgesi (Amasya, Çorum, Samsun, Tokat) illerinin kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünme kabiliyetine sahip, takım çalışmasına yatkın, özgüven sahibi, iletişime açık, pozitif düşünen, sorumluluk alabilen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilecek,seyahat engeli olmayan,bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim, 6(altı) Uzman Personelile 1 (bir) iç denetçialımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...