Trakya’nın Turizm Potansiyeli Tanıtımına Büyük Destek

Trakya’nın Turizm Potansiyeli Tanıtımına Büyük Destek
Eklenme Tarihi: 7 Şubat 2012 | Toplam Okunma:
TRAKYAKA, Bölgeyi EMITT Fuarı’na Taşıyor

Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin turizme yönelik tanıtımlarına katkıda bulunmak amacıyla üç ili bir araya getiriyor. Sorumluluk sahasındaki üç ilin Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’na tek çatı altında katılmasını sağlamak isteyen Ajans, bu amaçla 324 metrekarelik bir fuar alanı kiraladı. Konuyla ilgili olarak üç ilin İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri arasındaki koordinasyon görevini de üstlenen Ajans, fuar alanını ilgili müdürlüklere tahsis etmiş bulunuyor. Ajans, turizm meraklılarını Trakya standını ziyarete ederek bölgenin turizm değerlerini tanımaya davet ediyor.

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan EMITT bu yıl bir Trakya standına da ev sahipliği yapacak. Trakya Kalkınma Ajansı’nın kiraladığı fuar alanında Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illeri yan yana boy gösterecek. 9-12 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü’nde yer alan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan EMITT 2012 Trakya’nın bir bütün halinde katılım gösterdiği ilk turizm fuarı olacak. Ajansın sağladığı imkan sayesinde Kırklareli de söz konusu fuara ilk kez iştirak edecek. Fuara katılacak üç ilin Kültür ve Turizm Müdürlükleri organizasyonunda stand alanlarına davet edilen yerel yönetimler, turizm tesisi işletmecileri ile turizm ve tanıtım alanında çalışan çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından temsil edilecek. İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından kiralanarak tasarım maliyetleri karşılanan ve kendilerine tahsis edilen standları illerinin tanıtımları için en verimli biçimde kullanmaya çalışacak.

EMITT Fuarında Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin temsili, bando eşliğinde Balkan ve Rumeli müzikleri, yöresel halk oyunları gibi etkinliklerle tanıtılacak olan Trakya Bölgesi, Tekirdağ’ın meşhur köftesi, Kırklareli hardaliyesi ve Edirne badem ezmesi gibi lezzetleriyle de turizmcilerin ilgisini çekmeye çalışacak. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine giren Selimiye Camii ile doğal bir dünya mirası olan Kırklareli Longoz Ormanlarının; İstanbul’a en yakın yamaç paraşüt alanı olan Tekirdağ Uçmakdere ile Trakya’nın Ege Denizi bölümünde yer alan Erikli dalış bölgesinin birlikte tanıtılacağı fuarda Trakya’nın bir bütün olarak sahip olduğu turizm potansiyeline dikkat çekilecek.

Trakya Bölgesi’nin EMITT’e tek çatı altında katılması için koordinasyonun sağlanması ve maliyetlerin karşılanması konularında görev alan Trakya Kalkınma Ajansı da EMITT Fuarı 12 nolu salondaki Trakya standındaki yerini alacak. Fuar alanında hazır bulunacak olan Ajans çalışanları, yatırımcıları üç denize kıyısı bulunan, doğa, tarih ve kültür üçgeninde zengin alternatifler sunan bölgenin turizm potansiyelini değerlendirmeye davet edecek. 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...