Trakya’nın Turizm Potansiyeli Tanıtımına Büyük Destek

Trakya’nın Turizm Potansiyeli Tanıtımına Büyük Destek
Eklenme Tarihi: 7 Şubat 2012 | Toplam Okunma:
TRAKYAKA, Bölgeyi EMITT Fuarı’na Taşıyor

Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin turizme yönelik tanıtımlarına katkıda bulunmak amacıyla üç ili bir araya getiriyor. Sorumluluk sahasındaki üç ilin Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’na tek çatı altında katılmasını sağlamak isteyen Ajans, bu amaçla 324 metrekarelik bir fuar alanı kiraladı. Konuyla ilgili olarak üç ilin İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri arasındaki koordinasyon görevini de üstlenen Ajans, fuar alanını ilgili müdürlüklere tahsis etmiş bulunuyor. Ajans, turizm meraklılarını Trakya standını ziyarete ederek bölgenin turizm değerlerini tanımaya davet ediyor.

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan EMITT bu yıl bir Trakya standına da ev sahipliği yapacak. Trakya Kalkınma Ajansı’nın kiraladığı fuar alanında Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illeri yan yana boy gösterecek. 9-12 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü’nde yer alan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan EMITT 2012 Trakya’nın bir bütün halinde katılım gösterdiği ilk turizm fuarı olacak. Ajansın sağladığı imkan sayesinde Kırklareli de söz konusu fuara ilk kez iştirak edecek. Fuara katılacak üç ilin Kültür ve Turizm Müdürlükleri organizasyonunda stand alanlarına davet edilen yerel yönetimler, turizm tesisi işletmecileri ile turizm ve tanıtım alanında çalışan çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından temsil edilecek. İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından kiralanarak tasarım maliyetleri karşılanan ve kendilerine tahsis edilen standları illerinin tanıtımları için en verimli biçimde kullanmaya çalışacak.

EMITT Fuarında Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin temsili, bando eşliğinde Balkan ve Rumeli müzikleri, yöresel halk oyunları gibi etkinliklerle tanıtılacak olan Trakya Bölgesi, Tekirdağ’ın meşhur köftesi, Kırklareli hardaliyesi ve Edirne badem ezmesi gibi lezzetleriyle de turizmcilerin ilgisini çekmeye çalışacak. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine giren Selimiye Camii ile doğal bir dünya mirası olan Kırklareli Longoz Ormanlarının; İstanbul’a en yakın yamaç paraşüt alanı olan Tekirdağ Uçmakdere ile Trakya’nın Ege Denizi bölümünde yer alan Erikli dalış bölgesinin birlikte tanıtılacağı fuarda Trakya’nın bir bütün olarak sahip olduğu turizm potansiyeline dikkat çekilecek.

Trakya Bölgesi’nin EMITT’e tek çatı altında katılması için koordinasyonun sağlanması ve maliyetlerin karşılanması konularında görev alan Trakya Kalkınma Ajansı da EMITT Fuarı 12 nolu salondaki Trakya standındaki yerini alacak. Fuar alanında hazır bulunacak olan Ajans çalışanları, yatırımcıları üç denize kıyısı bulunan, doğa, tarih ve kültür üçgeninde zengin alternatifler sunan bölgenin turizm potansiyelini değerlendirmeye davet edecek. 

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...