Tekirdağ’da İnsanlar Yetişiyor, Kurumlar Gelişiyor

Tekirdağ’da İnsanlar Yetişiyor, Kurumlar Gelişiyor
Eklenme Tarihi: 17 Şubat 2012 | Toplam Okunma:
Trakyaka, İnsan Kaynaklarının Gelişimine Destek Sağlıyor

Tekirdağ Valiliği’nin insan kaynaklarının geliştirilmesine yönelik olarak yürüttüğü ‘İnsanlar Yetişir, Kurumlar Gelişir’ isimli projesinin kapanış toplantısı 16 Şubat 2012 günü Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlendi. Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2010 Yılı Mali Destek Programları kapsamında desteklenen proje çerçevesinde eğitim alan 94 kamu personeline sertifikaları toplantı sırasında teslim edildi.

Tekirdağ İl Özel İdaresi ve Namık Kemal Üniversitesi ortaklığı ile Tekirdağ Valiliği liderliğinde yürütülen Tekirdağ İlindeki kamu kurumlarının insan kaynaklarının geliştirilmesi amaçlı proje verilen ilk eğitimlerin ardından düzenlenen sertifika dağıtımı ve kapanış toplantısı ile son buldu. 81 bin TL’lik bütçesinin % 75’lik kısmı Trakya Kalkınma Ajansı’nca finanse edilen proje dahilinde kurulan ‘Sürekli Eğitim Merkezi ilk meyvelerini verdi. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda kurulan merkezde Tekirdağ Vali Yardımcısı Mehmet Turan Çuhadar tarafından verilen 190 saatlik eğitimleri başarıyla tamamlayan 94 kamu çalışanı sertifikalarını düzenlenen törenle teslim aldı. Törende Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulunarak kursiyerlere sertifikalarını takdim etti.

Törende söz alan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün söz konusu projeye yaklaşık 61 bin TL’lik destek sağladıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Ajansımız, Tekirdağ Valiliğimiz ve İlçe Kaymakamlıklarının verimliliğini artırmaya yönelik olarak kurulan Sürekli Eğitim Merkezi’nin gerekli tüm malzeme ve ekipmanının sağlanmasına katkıda bulunmuş olmakla ilimizdeki kamu kuruluşlarının hizmet ve insan kaynakları altyapısının geliştirmesine destek vermiş bulunmaktadır. Bugün burada projenin somut çıktıları olarak 94 kişiye sertifika verilmesi görünüyor olsa da esasında bu projenin nihai yararlanıcıları kamudan hizmet alacak olan tüm Tekirdağ halkıdır. Tekirdağ Valiliğimizin bu güzel projesinin tüm kamu kurumlarımıza örnek teşkil etmesini umuyor ve insan kaynaklarının geliştirilmesi yönündeki tüm projelere destek vermekten mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum.’’ 

 

FOTOĞRAFLAR

Tekirdağ’da İnsanlar Yetişiyor, Kurumlar GelişiyorTekirdağ’da İnsanlar Yetişiyor, Kurumlar Gelişiyor

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...