Tekirdağ’da İnsanlar Yetişiyor, Kurumlar Gelişiyor

Tekirdağ’da İnsanlar Yetişiyor, Kurumlar Gelişiyor
Eklenme Tarihi: 17 Şubat 2012 | Toplam Okunma:
Trakyaka, İnsan Kaynaklarının Gelişimine Destek Sağlıyor

Tekirdağ Valiliği’nin insan kaynaklarının geliştirilmesine yönelik olarak yürüttüğü ‘İnsanlar Yetişir, Kurumlar Gelişir’ isimli projesinin kapanış toplantısı 16 Şubat 2012 günü Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlendi. Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2010 Yılı Mali Destek Programları kapsamında desteklenen proje çerçevesinde eğitim alan 94 kamu personeline sertifikaları toplantı sırasında teslim edildi.

Tekirdağ İl Özel İdaresi ve Namık Kemal Üniversitesi ortaklığı ile Tekirdağ Valiliği liderliğinde yürütülen Tekirdağ İlindeki kamu kurumlarının insan kaynaklarının geliştirilmesi amaçlı proje verilen ilk eğitimlerin ardından düzenlenen sertifika dağıtımı ve kapanış toplantısı ile son buldu. 81 bin TL’lik bütçesinin % 75’lik kısmı Trakya Kalkınma Ajansı’nca finanse edilen proje dahilinde kurulan ‘Sürekli Eğitim Merkezi ilk meyvelerini verdi. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda kurulan merkezde Tekirdağ Vali Yardımcısı Mehmet Turan Çuhadar tarafından verilen 190 saatlik eğitimleri başarıyla tamamlayan 94 kamu çalışanı sertifikalarını düzenlenen törenle teslim aldı. Törende Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulunarak kursiyerlere sertifikalarını takdim etti.

Törende söz alan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün söz konusu projeye yaklaşık 61 bin TL’lik destek sağladıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Ajansımız, Tekirdağ Valiliğimiz ve İlçe Kaymakamlıklarının verimliliğini artırmaya yönelik olarak kurulan Sürekli Eğitim Merkezi’nin gerekli tüm malzeme ve ekipmanının sağlanmasına katkıda bulunmuş olmakla ilimizdeki kamu kuruluşlarının hizmet ve insan kaynakları altyapısının geliştirmesine destek vermiş bulunmaktadır. Bugün burada projenin somut çıktıları olarak 94 kişiye sertifika verilmesi görünüyor olsa da esasında bu projenin nihai yararlanıcıları kamudan hizmet alacak olan tüm Tekirdağ halkıdır. Tekirdağ Valiliğimizin bu güzel projesinin tüm kamu kurumlarımıza örnek teşkil etmesini umuyor ve insan kaynaklarının geliştirilmesi yönündeki tüm projelere destek vermekten mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum.’’ 

 

FOTOĞRAFLAR

Tekirdağ’da İnsanlar Yetişiyor, Kurumlar GelişiyorTekirdağ’da İnsanlar Yetişiyor, Kurumlar Gelişiyor

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...