Tekirdağ’da İnsanlar Yetişiyor, Kurumlar Gelişiyor

Tekirdağ’da İnsanlar Yetişiyor, Kurumlar Gelişiyor
Eklenme Tarihi: 17 Şubat 2012 | Toplam Okunma:
Trakyaka, İnsan Kaynaklarının Gelişimine Destek Sağlıyor

Tekirdağ Valiliği’nin insan kaynaklarının geliştirilmesine yönelik olarak yürüttüğü ‘İnsanlar Yetişir, Kurumlar Gelişir’ isimli projesinin kapanış toplantısı 16 Şubat 2012 günü Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlendi. Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2010 Yılı Mali Destek Programları kapsamında desteklenen proje çerçevesinde eğitim alan 94 kamu personeline sertifikaları toplantı sırasında teslim edildi.

Tekirdağ İl Özel İdaresi ve Namık Kemal Üniversitesi ortaklığı ile Tekirdağ Valiliği liderliğinde yürütülen Tekirdağ İlindeki kamu kurumlarının insan kaynaklarının geliştirilmesi amaçlı proje verilen ilk eğitimlerin ardından düzenlenen sertifika dağıtımı ve kapanış toplantısı ile son buldu. 81 bin TL’lik bütçesinin % 75’lik kısmı Trakya Kalkınma Ajansı’nca finanse edilen proje dahilinde kurulan ‘Sürekli Eğitim Merkezi ilk meyvelerini verdi. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda kurulan merkezde Tekirdağ Vali Yardımcısı Mehmet Turan Çuhadar tarafından verilen 190 saatlik eğitimleri başarıyla tamamlayan 94 kamu çalışanı sertifikalarını düzenlenen törenle teslim aldı. Törende Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulunarak kursiyerlere sertifikalarını takdim etti.

Törende söz alan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün söz konusu projeye yaklaşık 61 bin TL’lik destek sağladıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Ajansımız, Tekirdağ Valiliğimiz ve İlçe Kaymakamlıklarının verimliliğini artırmaya yönelik olarak kurulan Sürekli Eğitim Merkezi’nin gerekli tüm malzeme ve ekipmanının sağlanmasına katkıda bulunmuş olmakla ilimizdeki kamu kuruluşlarının hizmet ve insan kaynakları altyapısının geliştirmesine destek vermiş bulunmaktadır. Bugün burada projenin somut çıktıları olarak 94 kişiye sertifika verilmesi görünüyor olsa da esasında bu projenin nihai yararlanıcıları kamudan hizmet alacak olan tüm Tekirdağ halkıdır. Tekirdağ Valiliğimizin bu güzel projesinin tüm kamu kurumlarımıza örnek teşkil etmesini umuyor ve insan kaynaklarının geliştirilmesi yönündeki tüm projelere destek vermekten mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum.’’ 

 

FOTOĞRAFLAR

Tekirdağ’da İnsanlar Yetişiyor, Kurumlar GelişiyorTekirdağ’da İnsanlar Yetişiyor, Kurumlar Gelişiyor

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...