Girişimcilik Eğitimi Sertifikaları Sahiplerini Buldu

Girişimcilik Eğitimi Sertifikaları Sahiplerini Buldu
Eklenme Tarihi: 24 Şubat 2012 | Toplam Okunma:
M. Gökay Üstün: ‘YDO’larımız Girişimci Adaylarının Hizmetinde’’

Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin 2011 yılı Kasım-Aralık dönemine ait sertifikalar eğitimlerin verildiği merkezlerde düzenlenen törenlerle sahiplerini buldu. Eğitimlere katılan 114 kursiyere sertifikaları Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Özay Cebeci tarafından teslim edildi.

Kasım ve Aralık ayları içerisinde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ il merkezleri ile Çorlu ilçesinde gerçekleşen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katılan kursiyerler sertifikalarına 13-14 Şubat 2012 tarihlerinde düzenlenen törenlerle kavuştu. 13 Şubat Pazartesi günü saat 10:00’da Çorlu Belediyesi Meclis Salonu’nda başlayan ve aynı gün saat 14:00’te Trakya Kalkınma Ajansı Merkez Hizmet Binası’nda devam eden törenler,  14 Şubat Salı günü saat 10:00’da Edirne Teknopark Toplantı Salonu’nda ve saat 14:00’te Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonu’nda yapılan sertifika teslimleri ile son buldu. 

KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programlarına başvurarak kurmayı planladıkları işler için 27 bin TL’ye dek hibe desteği almak isteyen girişimci adayları 2011’in son günlerinde Trakyaka ve KOSGEB ortaklığında düzenlenen kurslara katılarak başvuru için ön şart olan sertifikalarını almayı sürdürdü. Bu amaçla gerçekleşen son eğitimleri başarıyla tamamlayan adaylara sertifikalarını Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ile KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Özay Cebeci teslim etti. Eğitimlerin verildiği merkezlerde düzenlenen sertifika törenlerinde konuşan Trakyaka Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, girişimci adaylarına işlerini kurma aşamasında her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Üstün, girişimci adaylarının iş kurma aşamasında karşılaşacakları sorunları, konuyla ilgili her türlü şikayet ve taleplerini Ajansın yatırım destek ofislerine iletebileceklerini hatırlatırken, görevlerinin yalnızca sertifika vermekten ibaret olmadığının altını çizdi. Kendilerine başvuran girişimci adaylarının sorunlarının çözülmesi için gerekli tüm işlemleri takip edeceklerini ve işlerini kuran girişimcilere mali destek programları aracılığıyla işlerini büyütme fırsatı sunabileceklerini hatırlatan Üstün, sertifikaların tüm girişimci adaylarına hayırlı olmasını diledi.

Trakyaka ve KOSGEB ortaklığında düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde kursiyerlere iş planı, pazarlama planı, üretim planı, finansal plan hazırlama gibi konularda teorik ve uygulamalı olarak 60 saatlik bir eğitim programı sunuluyor. Söz konusu eğitimler sonucunda sertifika alan adaylar KOSGEB’in girişimciliğin desteklenmesi, geliştirilmesi sürdürülebilir işletmelerin kurulması amacını taşıyan Girişimcilik Destek Programlarına başvurma hakkı elde ediyor. KOSGEB girişimci adaylarına bu programlar kapsamında 27 bin TL’lik hibe desteğinin yanı sıra iş planlarını hayata geçirmeleri için sabit yatırım desteği olarak 70 bin TL’ye kadar iki yıl geri ödemesiz, sıfır faizli kredi kullanma imkanı da sunuyor. Bu imkanlardan yararlanmak için sertifika almak isteyen girişimci adaylarına yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine önümüzdeki dönemlerde de devam edilmesi planlanıyor. Bahsi geçen eğitimlerle ilgili ön başvurular Trakya Kalkınma Ajansı’nın internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılabiliyor. 

FOTOĞRAFLAR

Girişimcilik Eğitimi Sertifikaları Sahiplerini BulduGirişimcilik Eğitimi Sertifikaları Sahiplerini Buldu
  Yükleniyor...